PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6878}

Król Lew

The Lion King
8,2 573 787
ocen
8,2 10 1 573787
8,4 37
ocen krytyków
Król Lew
powrót do forum filmu Król Lew

Ton filmu

ocenił(a) film na 9

Czy nie wydaje się wam, że ton filmu jest trochę niespójny? Że z jednej strony mamy naprawdę poważne sprawy - wielkie, monumentalne, epickie sceny zapierające dech w piersiach, walkę o tron, zamach stanu i królobójstwo, czyli wszystko to, za co ludzie uwielbiają ten film - a z drugiej Pumbę, który zjada robale, puszcza bąki i głośno beka, i jego kumpla Timona, który zachowuje się podobnie, oraz infantylnie brzmiącą piosenkę "Hakuna Matata". To jakby nie pasuje do siebie.
Jasne, rozumiem, że gdy atmosfera jakiegoś filmu jest ciężka, to przydaje się jakaś scena i postać, która od czasu do czasu ją rozładuje, jednak przejście od aż tak poważnego tonu do aż tak niepoważnego tonu to moim zdaniem pewna przesada.

Przypuszczam, że to głównie przez wątek Timona i Pumby "Król Lew" dostał na Rotten Tomatoes wynik tylko 90% (a nie powyżej 95% albo nawet 100%, na jaki to wynik w sumie zasługiwał).

Ja w tym filmie uwielbiam wszystko z wyjątkiem tego, co działo się w czasie, gdy Simba był u Timona i Pumby. To znaczy: nie uważam tego fragmentu filmu za jakiś koszmarny albo totalnie nieudany, tylko po prostu trochę niepasujący w tonie do reszty filmu. Zwłaszcza sceny ze śpiewaniem "Hakuna Matata", jedzeniem robali, puszczaniem bąków i bekaniem.
Samą dżunglę z "Króla Lwa" uwielbiam, nadal czuję się tę afrykańską atmosferę, tak jak w reszcie filmu, ale niektóre wyczyny Timona i Pumby są naprawdę żenujące na tle głównego wątku - walki o Lwią Skałę.

Chociaż w sumie to, jak zachowuje się Skaza po zdobyciu władzy, też trochę nie pasuje do wcześniejszej grozy tej postaci. Kiedy Skaza krzyczy "Jestem królem i mogę robić co chcę!", "Nie! Nie! Tego nie chcę słuchać!", "Nie szukałyście jak trzeba!", "Ooo, zjedzcie sami!", "Nie waż się wymawiać tego imienia w mojej obecności! Ja jestem królem!" i "Ja jestem dziesięć razy lepszy od Mufasy!", to bardziej przypomina to rozkapryszoną primadonnę niż groźnego uzurpatora i tyrana, którym przedtem był.

Na szczęście scena finałowej walki rekompensuje te drobne mankamenty związane z postacią Skazy.

ocenił(a) film na 10
Trojden

Co do zachowania Skazy - należy pamiętać, że takie zachowanie wystąpiło u niego po latach nieudanego rządzenia. Jego wizje ("Słuchajcie mnie a już nigdy nie dotknie was głód!") legły w gruzach. Widać, że nie potrafi się pogodzić się z taką myślą, odrzuca ją i atakuje każdego, kto może sugerować że nie jest dobrym władcą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones