PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 691
ocen
7,5 10 1 266691
7,0 24
oceny krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Poprzedni temat dotyczył castingu aktorów, ten zakładam żeby po prostu gromadzić wszystkie
nadchodzące informacje i żeby już wkrótce omawiać wydarzenia z odcinków z postaciami z
Krainy Lodu.

!!!TEMAT BĘDZIE ZAWIERAŁ SPOILERY!!!

Na początek informacja z Comic-Conu. Otrzymaliśmy pierwsze spojrzenie na Annę. Tutaj zdjęcie:
http://38.media.tumblr.com/e99d9ec257e3ba48fd651c91bf6e675e/tumblr_n9c1ivAcWB1qk ydt4o1_500.png
Spoiler:
W krótkiej scenie Elsa podarowuje Annie prezent z okazji ślubu Anny z Kristoffem.

ocenił(a) film na 9
kabaretyk

No i powinno, nie trzeba z siebie robić idioty czy analfabety - wystarczy użyć odpowiedniego, darmowego oprogramowania.

ocenił(a) film na 9
Artemisek

a to se używaj i nie truj pan.

ocenił(a) film na 9
kabaretyk

Pisałem Ci już coś, nie mam ochoty rozmawiać z kimś takim jak Ty więc przestań upierdliwie odpisywać na moje posty i naciesz się pomocnymi linkami, może po instalacji odpowiedniego oprogramowania przestaniesz być pośmiewiskiem.

ocenił(a) film na 10
Artemisek

W moich oczach nie jest pośmiewiskiem. Sorry, ziomuś, ale ty chyba nie widziałeś, jakie są komentarze na YT :P

ocenił(a) film na 9
Anonim90

To dla tego, że reprezentujecie podobny poziom.

ocenił(a) film na 10
Artemisek

Reprezenuję podobny poziom do pana kabaretyka?

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Dzieki :) o jakie komentarze chodzi jesli mozna ?

ocenił(a) film na 10
kabaretyk

Typu "TO TEI STARE SOM GLOPI".

ocenił(a) film na 9
Anonim90

A no ,to dopiero analfabety.

ocenił(a) film na 9
Artemisek

nie no , bardzo dziękuję ci za te linki :D napawam się nimi za każdym razem gdy coś piszę ;) wierz mi.

ps. to ,że odpisuje na twoje posty ,które są odpowiedziami na moje posty to tak jakby odpowiadam ci na twoje (no nw. odpowiedzi ) ? tzw. błędne kółko ,poza tym to tylko internet , nie musisz mi odpisywać na cokolwiek (rozmawiać).

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
Artemisek

Można ? Można.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 10
Artemisek

Trochę kultury.

ocenił(a) film na 9
Artemisek

nie rozumiem po co to ,weź wyjdź, albo ,się ogarnij, Thumbelina nie chciała spoilerów od tych co oglądali ten odcinek (czy tam fragment odcinka) po angielsku. Więc nie widzę powodu do takich ( no nw hamskich ? xd ) zwrotów do siebie.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

tutaj małyy wywiad (?) z aktorkami z OUAT :)

ocenił(a) film na 9
kabaretyk

http:/ /ha tak. pl/ar tykuly/kraina-lodu-w-dawno -dawno-temu-kulisy-sesji-zdjeciowej-dla-tv-guide

ocenił(a) film na 9
kabaretyk

sorki ale nie chciało mi się wysłać bo coś było nie prawidłowe więc usunąć spacje :#

Thumbelina

Odcinek się jeszcze nie pojawił, a już mamy kolejne nawiązanie do Frozen.
http://instagram.com/p/ta8p_kOUep/
Biedna Regina jest zbyt smutna by lepić bałwana.

Mały wywiad z aktorkami grającymi Elsę i Annę.
http://www.youtube.com/watch?v=tymo53YM9MY

Oraz wywiad z reżyserami. Są tu tylko pytania dotyczące Frozen.

Diane: Hi Adam & Eddy! Congratulations on your screening of “Tale of Two Sisters” in Hollywood yesterday before Season 4 airs—the reviews for your first episode are fabulous!!

Adam & Eddy: Hi Diane and thank you!

Diane: We’re doing a completely different format today—this interview is entirely fan-driven. I’ve fielded 250 questions from fans all over the world and chosen the top ones. We’re going to start first with the Frozen characters. We know from your recent interviews that Season 4 will start where the movie Frozen left off. But you’ve also said that true-believer Anna will face off with the devil in Rumplestiltskin. And Elsa, who tends to run away, will meet her bestie in Emma, who also loves to run away. So we know the Frozen characters are going to interact with characters in Once Upon a Time, keep growing, and be forced to face their demons both inside and out.

So with that in mind, here are the fans most burning questions:

Nathalia from Brazil (@nath_rebel), B. from Sweden (@richliga) and Joanna Waddell from Colorado want to know what subtle references from Frozen might appear in Season 4? We know there will be no Olaf the Snowman. And Sven the Reindeer has already practically won an Emmy for his fine performance! But will characters mention Let It Go, or will we hear that song in the background, or will we see the Snow Queen’s ice castle that reflects her emotions? And will there be any other homages to the movie besides ice and reindeer?

Eddy: We will absolutely see homages to the movie. Sometimes it will be a character that will literally be there. Sometimes it will be a turn of phrase. But there are definitely a lot of shout outs and Easter eggs to the movie.

Diane: Cool! Yaroslava from Russia (@yaroslavnikulina) wants to know how Elsa came from the urn and what is her connection to Rumple?

Adam: Ooh! Well that’s a great question! And one that we intend to answer in the show. We don’t really want to spoil it.

Eddy: I would say that will be unfolded over the first eleven episodes—that very answer.

Diane: Along those lines, Joanna Waddell from Colorado wants to know how the other Frozen characters will enter Once Upon a Time’s world. I’m assuming they don’t all come from the urn.

Eddy: No. How they enter our world will be—boy, that’s a tough one. Mostly, we’re going to see everything from Elsa’s point of view. Characters will come in and out, but from the beginning it will be through flashbacks, and we’ll have to see what happens from there.

Diane. Okay! L. Scot (@LScot23) wants to know if we can expect a big showdown this season between Regina’s fire and Elsa’s ice? Can you tease how Elsa’s Snow Monster might also come into play?

Eddy: Well, I can tell you that we’ll see Regina do her best attempt to melt ice! But we can also tell you it will not be against Elsa, who is not a villain.

Diane: Okay, fans named Annika (@bestpeopleare) and Cheesy (@PeterPanFanAye) and Lizzie from Australia (@princelyhans) want to know if you’ll keep the Frozen characters as regulars, or just for this season?

Adam: The plan is just for this season, or a portion of the season, and to integrate them into our world and then wrap up their story in a hopefully very satisfying fashion.

Diane: Okay. Well Linda Bigelow (@lindabglw) has a very interesting question: she wants to know what animation and CGI technical challenges you encountered in trying to “freeze” Storybrooke?

Adam: Yes, there are certainly challenges doing ice effects, but there have been challenges with all of the effects we’ve done. We’re just very lucky to have some of the most amazing effects people and post-production people you could want in this business, and they’ve made it exciting for the audiences to see what they’ve done for Storybrooke.

Eddy: You know, what’s amazing about the show is that we do a lot of the stuff you’re not supposed to do—show people flying and doing all these things. I think when people see the premiere they’ll be impressed. The effects are unbelievable.

Diane: Oh cool! Even from Elsa’s little snippet last season, it looked amazing. We’re all very excited about it.

Adam: Awesome!

Diane: We’ve heard that Elsa will have a heart to heart talk with Emma and bond with her this season! Can you tell us anything about that?

Eddy: I can tell you that they will have a heart to heart and bond this season. I think one of the things we love so much, and the reason we’re excited about bringing Elsa to Once Upon a Time is because we felt like she had so many similarities between herself and Emma. You know, they’re two people who like to run away when they’re feeling problems in their lives. And they’re two people with magic who don’t necessarily know how to control it, and who also never necessarily wanted magic. So for us, it was exploring growth. And I think the thing we loved most about Frozen was the friendship between the sisters.

Diane: Yes!

Eddy: And so the first eleven episodes of this Frozen arc is really about that friendship. And not just theirs, but friendship in general. It’s a really important thing to us. Obviously, Adam and I have been friends for over twenty years now and partners. So it really spoke to us. And you know, we’re going to see Emma meet a new friend in Elsa.

Diane: Okay, now Helena Menezes from Brazil (@Menezes_HC) and a fan called Always Be Amazing (@perfectderavin) want to know if Belle or her mother have any connection to the Frozen story, or are they on their own thread this season?

Adam: I would say that there IS a connection to the Frozen story.

Diane: Wow, that’s fabulous. Now the fan Anna Júlia (@anna_dpaula) has asked if you can you tell us something about Maleficent’s return in Season 4—will her story intersect with the Frozen characters at all?

Adam. Uh, no.

Joanna: Thank you guys so much!

Adam & Eddy: Aw, our pleasure. Thank you Diane and Joanna!

Diane: Have a wonderful season—we’re excited! Goodbye you guys!

Adam & Eddy: Goodbye! Thanks to everyone.

Thumbelina

Szkoda że nie ma żadnego [ a przynajmniej ja nic nie znalazłem ] live streama z premiery 4 sezonu :/

FrozenFanPL

Streamy niby są no ale w Polsce to sobie nie pooglądasz.

ocenił(a) film na 7
Thumbelina

Jesteśmy po pierwszym odcinku. Moja ocena oczywiście zawiera SPOILERY z tego odcinka. :P

SPOILERY !!! SPOILERY !!! SPOILERY
SPOILERY !!! SPOILERY !!! SPOILERY
SPOILERY !!! SPOILERY !!! SPOILERY

Ogólnie mówiąc, epizod był bardzo udany i zdecydowanie zachęcający do dalszego oglądania. Zapowiedział świetną rozrywkę na pierwszą połowę sezonu. Frozen naprawdę pasuje do świata OUAT. Scenariusz był na tyle udany, że rzeczywiście miało się wrażenie, iż jest to pełnoprawna kontynuacja Krainy Lodu, tworzona przez te same osoby. Casting do trzech głównych ról naprawdę znakomity. Aktorka grająca Elsę świetnie oddaje jej emocje, Kristoff ma identyczny humor jak w animacji, ale Anna... to prawdziwa doskonałość. Można powiedzieć że postać z animacji ożyła. Serialowa księżniczka ma dokładnie tyle samo radości w sobie jak jej animowany pierwowzór. Fantastycznie się ją oglądało i z góry jest moją faworytką. Uwielbiam też relacje Elsy z Kristoffem. Sama fabuła zapowiada się niezwykle ekscytująco - podróż Anny we wspomnieniach i poszukiwanie jej przez Elsę w czasach współczesnych. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co spotkało Annę. I oczywiście jej wspólnych scen z samym Mrocznym. Skoro miał jej naszyjnik, możliwe że jej coś zrobił. Interesujące były również nawiązania do animacji i wskazówki co do przyszłych zagrożeń, np. Hansa i jego braci. Ciekawe, że w OUAT oni też są przypuszczalnie źli. Chciałoby się powiedzieć, że w tym odcinku Frozen było zdecydowanie za mało, ale przecież to sam początek. Dlatego z niecierpliwością oczekuję kolejnego odcinka - Anna zaprzyjaźnia się z Charmingiem, a Elsa przejmuje miasto. Jej moc chyba zaczyna wymykać się spod kontroli... Poza wątkiem dotyczącym Krainy Lodu, fantastycznie rozpisano historię Reginy i Elsy. W końcu, po trzech sezonach mamy możliwość dowiedzenia się, kto napisał książkę Henry'ego. Czekam na to od pierwszego odcinka serialu. Interesujące były również sceny z Rumple'm oraz Bellą. Z jednej strony uwielbiam nawiązanie do Pięknej i Bestii, z drugiej... czy ten serial zamierza całkowicie przejąć wszystko od Disney'a, nawet u postaci które były wersjami Disney'a jedynie inspirowane? Ciekawi mnie natomiast artefakt, który znalazł Rumple. Z tego co wiem, miał to być ważny przedmiot z którejś animacji Disneya, zapowiadający przyszłą fabułę serialu. Nie rozpoznaję go jednak. Czy to czapka z Fantazji? Jeśli tak, to zupełnie nie oczekiwana niespodzianka.

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

http://4.bp.blogspot.com/-WbzDE9VOe48/TfazIsd6KgI/AAAAAAAABls/GP0K3aZopyk/s1600/ HollywoodStudios.jpg :>

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Heh, ciekaw jestem, czy te wszystkie postaci zachowują się tak, jak ja myślę.

ocenił(a) film na 9
Anonim90

Strasznie infantylne dialogi mają, rodem z frozen. W serialu postacie śnieżki itd też z początku takie były ale teraz są inne przez to retrospekcje z arandelle się dziwnie ogląda

ocenił(a) film na 10
Artemisek

W sensie wiele osób mi mówi że nieźle odwzorowuję charakter Elsy i Anny w opowiadaniach. Ciekaw jestem, czy będzie to w tym serialu wyglądać tak, jak w mojej głowie (oczywiście na początku, bo potem oczywiście wpłynie na postacie otoczenie itp.)

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

a jak oglądałaś ? :D w necie ?

ocenił(a) film na 7
kabaretyk

w necie możesz już znaleźć, a z tego co wiem to od około godziny krążą już chyba nawet napisy.

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Poczekam sobie na oficjalne tłumaczenie.

ocenił(a) film na 7
Anonim90

Z lektorem?

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 7
Anonim90

U mnie by nie dało rady, za daleko xD. Poza tym, strasznie nie lubię polskiej wersji z lektorem i tego jak są tłumaczone niektóre nazwy.
Choć przyznam, fajnie by się to oglądało zimą xD.

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 9
Anonim90

Nie oglądaj z lektorem, w OUAT jest po prostu tragiczny. Tłumaczenia większości nazw i 'spolszczone' wersje dialogów są okropne. Wersja z napisami jest o wiele lepsza, bo tworzona przez fanów serialu którzy wiedza jak oddać humor, klimat czy nawet nazwać postaci. Słuchanie "jestem rumpelsztyk" zagłuszające świetne kwestie Roberta i jego intonacje głosu mn. właśnie kiedy mówi z GENIALNYM akcentem "RRrumpelstiltskin" to zwykły gwałt na tym serialu.

Thumbelina

W sumie to jestem pozytywnie tym zaskoczony. Tzn. myślałem że pewnie z kilka dni trzeba będzie czekać a jak już dadzą to i tak słaba jakość a tu proszę, jedne dzień i jeszcze sensowna jakość ^^

ocenił(a) film na 9
Thumbelina

Jeśli to jest miejsce do podzielenia się wrażeniami to napiszę:

SPOILER

Początek był świetny, bardzo podobała mi się scena tonięcia okrętu, choć chyba za mało tam paniki czy strachu. Scena z pamiętnikiem to również za mało emocji Elsy - co do Anny nie mam zarzutów. Całość prezentuje się bardzo dobrze i zaintrygowała mnie, do narzekań mogę jeszcze dodać wygląd Kristoffa, ale ciężko znaleźć kogoś kto by wyglądał jak on, lub inaczej - to niemożliwe. Podsumowując bardzo dobry odcinek :)

ocenił(a) film na 10
WielkiMou

Wlasnie obejrzalem pierwszy odcinek 4 sezonu. Ciekawy poczatek, widac ze film jest w pewien sposob polaczony z Frozen, nie przepuszczalem ze az tak. Trole im wyszly, wygladaja tak jak w oryginale. Balwan byl tez swietny, teraz tylko czekac na Olafa haha.

ocenił(a) film na 7
Pawelos21

którego niestety nie będzie :/ teraz naprawdę mnie to dziwi, bo przecież trolle wyszły im świetnie.

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

1 sezon obejrzany. Nie przepuszczalem ze ten serial bedzie tak epicki. Polecam go wszystkim fanom disneya. Nawet jezeli nie jestes fanem disneya to polecam go obejrzec ze wzgledu na jego budowe i scenariusz, malo filmow ma taka budowe, jednym slowem film jest genialny.

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Według mnie powinien być.

Kurczę, ale tu cicho się zrobiło.

ocenił(a) film na 9
Anonim90

no dokładnie , ani tu nowych tematów ,brak wypowiedzi :O co jest

ocenił(a) film na 9
kabaretyk

Chyba forum powoli...gaśnie :(

WielkiMou

No to chyba nie można do tego dopuścić c'nie?

ocenił(a) film na 9
FrozenFanPL

Ja nie odejdę :)

WielkiMou

Ja tam też się nigdzie nie wybieram ;)

ocenił(a) film na 7
FrozenFanPL

ani ja :P

ocenił(a) film na 10
Thumbelina

Nie jestem sam :D

ocenił(a) film na 9
WielkiMou

ja mam tylko mała przerwę ;3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones