PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 702
oceny
7,5 10 1 266702
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Ostatnio słuchając sobie na youtubie Let It Go (Instrumental Karaoke) zauważyłam, że melodia jest
bardzo podobna do tej w simsach. Według mnie to nie przypadek. :<<

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Bullszit.

Może i słychać pewne podobieństwapodobieństw, ale zaraz plagiat? Serio?

To na upartego tu też można znaleźć klona "let it go"

http://m.youtube.com/watch?v=DUvHO33iaxg
(Przewińcie do pierwszej mnuty,)

Meryterk_Metsej

O mój boże!! Kolejny plagiat!! Czyli Let it go zerżnęło już z 3 różnych piosenek! No skandal jakiś.

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Z trzech różnych piosenek? O Borze Najzieleńszy! Jaka jest ta trzecia?

Meryterk_Metsej

https://www.youtube.com/watch?v=so9yP9Xbpis

!!

Szkandal!!

ocenił(a) film na 9
Blaxi

panie , nie obrażaj pan dobre ?

ocenił(a) film na 8
Blaxi

Wow. O ile przy simsach podobieństwa są minimalne, to tu faktycznie jest z deczka podejrzane.

Meryterk_Metsej

https://www.youtube.com/watch?v=HNLv50sDVkw

ocenił(a) film na 9
Blaxi

bez przesady , plagiat by chyba nie dostał oscara c'nie ?

kabaretyk

NO JA NIE WIEM

ocenił(a) film na 9
Blaxi

no pewnie ,że nie xD

kabaretyk

A jakby się jeszcze tak ostro przypieprzyć to znalazłoby się jeszcze więcej piosenek podobnych do LetItGoła!!

ocenił(a) film na 9
Blaxi

łe tam bullszit xD

jest dużo podobnych do siebie piosenek ale tamtych podobnych do LIG nikt chyba nie słucha xd

kabaretyk

Ja słucham :'(

ocenił(a) film na 9
Blaxi

przepraszam :P chodziło mi o większość ,bo jakby dużo osób tego słuchało to LIG nie dostało by oscara z racji ,że jest plagiatem .

kabaretyk

Ale tak na serio to chyba nie uwierzyliście, że ja poważnie mówię o tych plagiatach, nie? :<

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Ja nie uwierzyłem, ale dlatego, że jestem po prostu mądry. Nie wiem jak reszta.

G00N3R

Nie pochlebiaj sobie.

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Coś sugerujesz? ;)
Idę spać, ciągle będąc przekonanym o własnej zajebistości.
Dobrej nocy hue hue.

ocenił(a) film na 9
Blaxi

ja nie wiem , może trochę xd cii

ocenił(a) film na 5
kabaretyk

Swoją drogą słyszałeś inne piosenki nominowane do Oscara? Dla mnie zawsze faworytem było "Happy", ale niedawno miałem okazję poznać piosenkę duetu Johansson & Phoenix (https://www.youtube.com/watch?v=89LwB6erXDI) i naprawdę nie wiem jakim cudem Let it go dostało tego Oscara. ;)

ocenił(a) film na 9
G00N3R

niby fajne to całe happy ale no bez przesady xD każdy ma swoje gusta xd

ocenił(a) film na 5
kabaretyk

Niby tak, ale "Happy" strasznie przypomina mi te złote lata popu (MJ i reszta ferajny), natomiast takie let it go niczym się nie wyróżnia, zwłaszcza pod względem kompozycji . No, ale akademia tak zdecydowała, muszę się z tym pogodzić. :)

ocenił(a) film na 9
G00N3R

mam inne zdanie :) uważam że to włanie happy jest bardzo zwyczajne (może to dla tego ,że ciągle grali to w Esce, RMFitd. ) po prostu strasznie osłuchane.
Let it go bardzo , bardzo kojarzy mi sie właśnie z taką nowoscią, ogólnie piosenką idealną na zimę , jak by to ująć :P ale nie wiem czemu ani raz tego w radiu nie puścili no...

kabaretyk

Też nie przepadam za "Happy", ani za tym całym szałem wokół tej piosenki. Pharrell Williams miał już o wiele ciekawsze utwory... A nawet jeśli, to na pewno nie powinna dostać Oscara, Grammy już tak, ale nagrodę filmową stanowczo nie!!!

ocenił(a) film na 9
cloe4

dokładnie , w końcu oscar to nagroda filmowa a ,,happy,, to bardziej piosenka na chwilę ;)

ocenił(a) film na 8
cloe4

http://m.youtube.com/watch?v=O_DwMLUh1YQ

Znasz może? O wiele lepsze od oryginału.

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Mi tam hasło "piosenka na oscara" kojarzy się z "niby wzruszającym jęczeniem nienaturalnie wysokich tonów". Takie skyfall na przykład...

ocenił(a) film na 5
Meryterk_Metsej

Nie no, akurat piosenka, a zwłaszcza czołówka w Skyfall były super. Dla mnie ta cała nagroda jest trochę z pupy, dość wspomnieć, że Oscara ma taki Eminem. ;D Sama statuetka za muzykę byłaby wystarczająca.

ocenił(a) film na 5
Blaxi

100% poparcia, a za podpis to masz w ogóle moje wieczne pokłony!

G00N3R

Jaki podpis??

ocenił(a) film na 5
Blaxi

"Mangozjeby to podludzie." Ogarnij dude!

G00N3R

O kurcze, dziena! Starałam się przy tym podpisie, żeby przekaz był jasny!!

ocenił(a) film na 5
Blaxi

No wiadomo, że jest. Tępić to ścierwo zawsze i wszędzie!

G00N3R

Właśnie! Otaku*wy to najgorsze co mogło powstać!

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Ja osobiście używam określenia animefagi, idealnie opisuje wielbicieli chińskich bajek.

G00N3R

WYCZUWAM ZDRAJCĘ LUDZKOŚCI!

Co w Twoich ocenionych serialach robi Dragon Ball??? ;///////

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Akurat Death Note Dragonballa i Poksy (sentyment z dzieciństwa) lubię, ale wkurza mnie jaranie się Japonią i tym całym anime przez jasiów aka 13 lat im so otaku as fak.
Zresztą proszę mnie nie szpiegować, jeśli chcesz pokonać wroga to musisz go najpierw poznać! XD

G00N3R

Wybacz, ale ja zawszę sprawdzam czy mój współrozmówca nie jest przypadkiem mangozjebem. Taki nawyk.

ocenił(a) film na 5
Blaxi

A, w takim razie to rozumiem. W sumie słusznie, zawsze można się czymś zarazić, lepiej nie ryzykować...

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Nigdy nie ogarniam, czy ironizujesz, czh mówisz poważnie ...

ocenił(a) film na 5
Meryterk_Metsej

Pro tip: teraz jestem dośc mocno wstawiony, mam zamiar się czymś dobić i puścić jakieś psychodeliczne gówno - wysunięcie odpowiednich wniosków pozostawiam tobie. ;)

G00N3R

Mnie takie podpisy deczko przerażają... Jeszcze możliwe, że dojdzie do wojny, a wszystkich fanów mangi pozamykacie w obozach... :)

ocenił(a) film na 5
cloe4

Ja to bardziej traktuję żartobliwie. Co ciekawe udzielam się na dużym forum, gdzie zostało stworzone właśnie takie animegetto i tam siedzą ci wszyscy wielbiciele chińskich bajek. :)

G00N3R

Animegetto?

ocenił(a) film na 5
Blaxi

Trzymać tam całą hołotę żeby nawzajem się wyrżnęli, przecież to genialne. Już był taki jeden co o tym wiedział hue hue.

ocenił(a) film na 8
G00N3R

Tak, był jeden taki. Spędził romantyczny miesiąc miodowy-płonąc w rowie.

ocenił(a) film na 10
Blaxi

Ola Boga, myślałem, że tematy tego typu się skończyły.

Anonim90

Dopóki cała ludzkość tego filmu nie obejrzy, takie pytania jeszcze będą się pojawiać. ;)

Blaxi

Owszem, każdy kto oglądał Frozen, a grał też w The Sims zdążył zauważyć, że w momencie jak Elsa buduje zamek jest taka "simowa" nuta... Ale to bardziej tyci ukłon w kierunku producentów gry niż plagiat.

ocenił(a) film na 10
cloe4

Z czego ten awatar?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones