PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671}
8,1 839 229
ocen
8,1 10 1 839229
8,0 44
oceny krytyków
Leon zawodowiec
powrót do forum filmu Leon zawodowiec

wersja rezyserska

użytkownik usunięty

super obraz, ale wazne jest zeby go ogladac w wersji rezyserskiej ( zdaje sie ze dostepna na dvd ), te dodatkowe 20 min. naprawde duzo tlumacza.

Polsat kiedyś się postarał i zapodał wersję reżyserską. Dlatego kiedy oglądałem na TVP1 to brakowało trochę :-)

ocenił(a) film na 10

Przyłąnczam się do opinii powyżej..Wersja DC jest spasiona..Film jest piękny i genialny.

A jaka wersja jest na VHS? Bo widzialem wlasnie taka i uwazam Leona za jeden z najwspanialszych filmow jakie widzialem. Mozecie napisac, co bylo dodane w wersji rezyserskiej?. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

Niestety, na dvd wydana jest wersja ocenzurowana...

ocenił(a) film na 9

niestety nie spotkałem wersji reżyserskiej na vhs i dvd ogladałem na polsacie
to jeden z moich ulubionych filmów i to prawda że te 20 min. zmienia ten film jest JESZCZE LEPSZY ! ( zepsuł bym zabawe opowiadając brakujące sceny to trzeba zobaczyć samemu)

ocenił(a) film na 10

a nie wiecie czy jest moze w necie gdzie ta dłuższa wersja??

użytkownik usunięty
nianio666

ja nie uważam, aby informacja o tym o jest dodatkowo mogła zepsuć przyjemność z oglądania
jest więcej scen, gdzie Leon uczy małą sprzątać, wyjaśniono jak mała wpadła na pomysł jak dostać się na komendę, wyjaśniono dlaczego Leon został zawodowcem
oczywiście, że ta wersja jest w necie
ja mam Leona w wersji oficjalnej na DVD, a w reżyserskiej na DivX
wersji reżyserskiej na DVD swego czasu nie było, czy jest teraz nie wiem, drugi raz kupować tego samego filmu nie będę

ocenił(a) film na 10
nianio666

Ja sciągałem przez overneta.
Na 2 płytach, jakśc bardzo dobra.
Napisy są na napisy.org
Leon - The Professional (1994).Directors Cut.AC3.CD1.ShareReactor
Leon - The Professional (1994).Directors Cut.AC3.CD2.ShareReactor
Trwa około 2h 12 min
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8

Co jest w tych 20 dodatkowych minutach ?? Bo mam wersje reżyserską, przegrana od kumpeli ale jeszcze nie oglądałam :]

użytkownik usunięty
Olaa

wydaje mi się, że przed chwilą to napisałem
dokładniej, w rozmowie z małą po uwolnieniu jej z komendy policji, opowiada jej pewą historię, są dodatkowe sceny wyjaśniające pójście małej na komendę, dodatkowe sceny kiedy wzajemnie się uczyli gdy Leon zgodził się, by u niego została
strzeszczać tych scen nie zamierzam, to by faktycznie było bez sensu
jeszcze jedno, wersja reżyserska trwa 133min, więc nie jest to dodatkowe 20 minut, a prawie pół godziny

ocenił(a) film na 8

Nie zauważyłam, sory.. :] Dzięki za wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 10

Hehe a czy 20 minut to nie prawie pół gdziny?:) wiem czepiam sie szczegółów:P a tak btw to Leon to dla mnie powinien być na #2 Top Świat :]

ocenił(a) film na 9

Prawie,robi różnicę... : )))

ocenił(a) film na 9

Ile trwa wersja rezyserska bo mam na kompie leona i trwa 2:12:45 i nie wiem czy to rezysrska czy nie

użytkownik usunięty

A ja słyszałam,żeby się od wersji reżyserskiej trzymać z daleka..

użytkownik usunięty

Sprawa gustu jak nie oglądniesz nie będziesz wiedzieć czy ci się podobało czy nie. Amerykanie ocenzurowali bo miłość pomiędzy Leonem a Matyldą ,platoniczna zresztą, wydawała się zbyt ostra i nie do przyjęcia w tym "purytańskim" kraju. Jesli mam radzić to warto zobaczyć. Dlaczego? bo to kawał dobrego kina przyciętego bez sesu dla rynku amerykańskiego.

ocenił(a) film na 10

Jestem maniakiem tego filmu (mój ulubiony film) i uważam że genialna siła tego filmu, obecna jest w obydwu wersjach. Nie ważne którą się oglądało, Leon powala tak samo :) Fani filmu mają pewnie obydwie w kolekcji, niestety reżyserska jest dostępna u nas tylko na divx :( Ale dobre i to, a te dwie płytki mam nawet schowane głęboko w szafie, w specjalnym pudełku z blachy nierdzewnej :) Kocham ten film, kocham wersję reżyserską, głównie dla tego że te nowe sceny wydłużają ten genialny film i to jest dla mnie najważniejsze. Podsumowując - obydwie wersje są genialne !

------------------------------ ------------------------------ --------

UWAGA !!! Wszystkich zainteresowanych wersją reżyserską i nowymi scenami które są w niej dodane, zapraszam pod ten link, który wyjaśni wam dokładnie wszelkie różnice.

http://www.film.org.pl/dir_cut/leon.html [www.film.org.pl/dir_cut ...]

użytkownik usunięty
Lemansky

widziałem leona w wersji reżyserskiej i nie wyobrazam sobie jak mogli wyciąć momenty w których leon i matylda odwiedzają lokatorów, najfajniejsze urywki, to tak jak oglądać mecz 1:0 i nie pokazać strzelającego gola

ocenił(a) film na 10

dla zainteresowanych ed2k://|file|Leon.-.The.Profes sional.(1994).Directors.Cut.AC 3.CD1.(Osloskop.net).avi|69369 2416|8AE67AE2445524708D02D7851 C890AE2|/
ed2k://|file|Leon.-.The.Profes sional.(1994).Directors.Cut.AC 3.CD2.(Osloskop.Net).avi|73535 4880|7BD6283414DB51418EA1B2018 69BBC30|/

wersja ocenzurowana i reżyserska to są dwa zupełnie inne filmy! wycięte sceny to nie jest po prostu to, co się nie zmieściło - moim zdaniem zupełnie zmieniają film, przenoszą nacisk na inne sprawy... te dodatkowe sceny na przykład kompletnie zmieniają obraz relacji między leonem i matyldą. w krótszej wersji wydaje się, że leon jest dla matyldy czymś w rodzaju zastępczego ojca. w reżyserskiej wygląda to nieco inaczej... i moim zdaniem o wiele lepiej i prawdziwiej. poza tym, jak ktoś już wspomniał - sceny, kiedy leon uczy matyldę sprzątać, to jedne z najlepszych kawałków filmu. tak więc - serdecznie polecam zobaczenie obu wersji - jedna w tym przypadku nie wystarczy.

ocenił(a) film na 10

Leon to mój ulubiony film, oglądałem go żeby nie przesadzić z 10 razy,
obydwie wersje filmu są dobre, oczywiście ta dłuższa lepsza, dlaczego lepsza bo dłuższa :-)

DEMON_9

No tak... ale z tej całej dyskusji nie wynika najważniejsza rzecz... Skąd ja kurcze mam wziąść tą wersję reżyserską skoro na dvd jej nie ma i wogóle?!.. :(:(;(;(

ocenił(a) film na 9

Dokładnie dzisiaj na polsacie poleci wersja reżyserska :) przynajmniej taką informację można znaleźć na telegazecie TV POLSAT :) życzę miłego oglądania, ja na pewno tego nie przegapię ;)

ocenił(a) film na 9

czy ktoś mi powie czy wersja "director's cut" i "uncut integral version" to jest to samo ?
bo chce sciągać na eMulu i nie wiem czy jest jakaś różnica.
a widze w postach ze jest jeszcze takie coś jak "nieocenzurowana wersja" czym to sie wszystko rózni i która jest najdłuższa (czyt. ma najwiecej scen) ?
z góry dzieki za info
pozdrawiam fanów filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones