PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=599595}

Les Misérables: Nędznicy

Les Misérables
7,3 108 092
oceny
7,3 10 1 108092
5,0 27
ocen krytyków
Les Misérables: Nędznicy
powrót do forum filmu Les Misérables: Nędznicy

Oscary

użytkownik usunięty

A ja chciałam zobaczyć za co Anne dostała Oscara i sprawa się wyjaśnia, wystarczy obejrzeć
pierwsze 45 minut. Jak ją lubię tak w tym filmie się nie popisała. Oscar za ścięcie włosów i łzy
podczas śpiewania? Śmieszne.

Ostatnio zauważyłam, że trzeba się przebrać (Leto), umalować, schudnąć, przytyć, stanąć na rzęsach
i wtedy dostajesz Oscara. A jak wyrażasz emocje (Leo), tak że nic nie musisz mówić, to mają cię w
dupie i możesz jedynie dostać jakaś Satelitkę. Kpiny i nic więcej. Anne uwielbiam, ale wg mnie na
Oscara akurat w tym filmie nie zasłużyła.

Reszta Oscarów, zasłużone. Choć przeszkadzały rażące efekty specjalne.

użytkownik usunięty

Dostała Oscara za I dreamed a dream, podejrzewam.

użytkownik usunięty

A ja spodziewałam się, że zagra chociaż ze 2 godziny, a nie pośpiewa przez 10 minut. Po prostu się rozczarowałam tym Oscarem. Bo oprócz rozpaczy, to nie miała nic do zagrania, a ja lubię aktorów, którzy okazują pełną paletę uczuć. Cóż Oscary zeszły już dawno na psy. Choć Anne bardzo lubię, to jednak nie cieszę się teraz z jej osiągnięcia.

użytkownik usunięty

Dostała za drugoplanową rolę, więc 20 minut wystarczy.

użytkownik usunięty

Może dla niektórych, ja uważam, że Oscar powinien być przyznawany za coś więcej niż kilka wylanych łez. Jak już mówiłam, aktorka, choć paskudna, uwielbiam ją bo jest czarująca, ale na Oscara tym razem nie zasłużyła... Dużo bardziej podobała mi się, gdy zagrała osobę chorą na parkinsona.

użytkownik usunięty

Co to znaczy "dla niektórych"? Takie są wytyczne tej kategorii, 20 wystarczy, są aktorki, które dostały nagrodę za krótsze epizody. No i trudno się spodziewać żeby przez 20 minut postać ukazała całe spektrum emocji. Miała taką rolę, zagrała ją świetnie, piosenkę wykonała genialnie, w jednym ujęciu w dodatku, więc nie ma powodu by jej nie nagrodzić. Zwłaszcza, że Oscar to nie nagroda dla najlepszej aktorki w ogóle, tylko najlepszej w danym roku.

użytkownik usunięty

Jakby tak było, to Pitt, Depp Czy DiCaprio mieliby po 10 statuetek. A nie mają żadnej.
Oscara dostaje się za schudnięcie i obcięcie włosów;/

użytkownik usunięty

Już ci napisałem, że nagrodę dostaje najlepsza osoba w danym roku a nie w ogóle. A Dicaprio nie ma, bo go nie lubią.

użytkownik usunięty

A Deppa też nie lubią?

użytkownik usunięty

Depp nie ma przez ostatnich przynajmniej 10 lat żadnej oscarowej roli na koncie.

użytkownik usunięty

Ale miał kilka ciekawych kreacji.

użytkownik usunięty

Więc za którą powinien dostać oscara?

użytkownik usunięty

Chociażby Sweeney Todd, Jack Sparrow, Ichabod Crane i Edek. Kolejny niedoceniony aktor.
Lata i tytuły filmów też ci podać czy sobie poradzisz?

ocenił(a) film na 10

dziwny ten twój gust odnośnie dawania oscarów.

użytkownik usunięty
maciekb80

Cóż każdy ma swój własny gust.

ocenił(a) film na 10

to prawda . Nie mozna sie nie zgodzic .

użytkownik usunięty

Żadna z tych ról nie była w najmniejszej mierze oscarowa, nawet nie ten typ filmów.

użytkownik usunięty

Takie jest twoje zdanie.

użytkownik usunięty

Nie tylko moje, bo jak widać akademia je podziela. Zresztą, to po prostu nie są nawet filmy z kategorii tych nominowanych, nie mówiąc już o samych rolach Deppa.

użytkownik usunięty

Ok. Takie jest twoje zdanie.

Ja jestem w szoku ,ze Depp nie ma żadnego oskara ,byłam pewna ,że ma ;o
Nie jestem jego wielką fanką ale Jack Sparrow czy szalony kapelusznik to role obok których nie da sie przejść obojętnie .Szok.

ocenił(a) film na 10
pati1109

I miałby wtedy wygrać z Seanem Pennem ? Pff ... A jakby za kapelusznika dawali oscary to cała ta gala już dawno upadłaby na psy . Choć nie wiele jej brakuje .

maciekb80

Dlaczego ? Przecież widząc tą postać widzimy ją a nie Deppa ..idealnie wczuł sie w postać ,stał sie nią ..miny ,ruchy ,charakteryzacja - mistrzostwo .

ocenił(a) film na 10
pati1109

Tu już ukłody w strone kostiumologów . Natomiast sama gra Deepa d.py nie urywała . A w każdej kolejnej części grał coraz to mniej przekonująco .

użytkownik usunięty
maciekb80

Chyba za słowo dupa nie wyrzucają z forum? Przecież to normalna część ciała, gorzej jakbyś napisał słowo kur.wa, niektórzy się o to denerwują, ale i tak wszyscy tego używają, nawet czterolatki :-D

ocenił(a) film na 10
pati1109

Urok Deepa na ekranie to przede wszystkim charakteryzacja i kostiumy , sama gra do ambitnych nie należy . Jedyny film w którym naprawde był dobry to " Co gryzie ... " .

użytkownik usunięty

Czyli wniosek taki: Oscary to niesprawiedliwe nagrody, krzywdzą wspaniałych aktorów i wybory są stronnicze. Lipa a nie Oscar. Czy Leo dostanie czy nie, to dla mnie obecnie najlepszy aktor naszego wieku.

użytkownik usunięty

Patrz wyżej, bo nie chce mi się 3 raz powtarzać.

użytkownik usunięty

Przecież nikt ci nie każe. Oscary zeszły już dawno na psy i nie tylko ja tak uważam.

użytkownik usunięty

Nie zeszły. Tak mówią ci, którzy obstawiali inny film niż ten, który wygrał itd.

użytkownik usunięty

Drążąc temat: to czemu taki Hugh Jackman? Np nie ma Oscara? Choć miał kilka przyzwoitych rólek? No i Leo? Chociaż przez to, że go rzekomo "nie lubią" to ta nagroda jest gunwo warta...

użytkownik usunięty

Bo, jak powtarzam po raz kolejny, wygrywają najlepsi w danym roku a nie najlepsi w ogóle. Za jaką rolę Jackman miałby dostać oscara?

użytkownik usunięty

Nie wiem, nie znam wszystkich dat. Może akurat lata się nie zeszły, a kilka dobrych filmów z różnymi aktorami udało mi się obejrzeć. Cóż zobaczymy następne Oscary

użytkownik usunięty

Innymi słowy narzekasz, że oscary schodzą na psy bo np taki Jackman nie ma statuetki a sam nie wiesz za co miałby ją w ogóle dostać.

ocenił(a) film na 10

No własnie za co niby tego oscara? owszem hańbą akademii jest niewątpliwie brak oscara na koncie takich wielkich aktorem jak Glenn Close , Sigourney Weaver czy Judi Dench ale nie na Boga Jackman . Nie mówię że jest złym aktorem ale z ról które grał raczej żadna nie jest na miare oscara .

użytkownik usunięty
maciekb80

Zgadzam się, z tym wyjątkiem, że Judi Dench ma oscara na koncie:)

ocenił(a) film na 10

mowa o roli pierwszoplanowej proszę Pana .

użytkownik usunięty
maciekb80

Jak dla mnie to nie ma znaczenia, oscar to oscar. Można nawet powiedzieć, że ten za drugoplanową rolę jest cenniejszy, bo zagrać genialnie mając do dyspozycji dwa-trzy razy mniej czasu niż aktorzy pierwszoplanowi to jest coś.

ocenił(a) film na 10

okey . jak Pan uważa . nawet nie bede wchodził w polemikę .

ocenił(a) film na 10

Dla mnie ostatnio to oscary przestały mieć większe znaczenie jak się patrzy komu i za co je przyznają . Bardziej prestiżowe są dla mnie europejskie nagrody no i złote globy niż ta cała parada próżności na których połowa osób to te które nawet nominacji do "popcornu" nie dostały w życiu a zapraszają je na czerwony dywan nie wiedzieć jakim cudem

użytkownik usunięty

To mam ci teraz wymieniać filmy w których zagrał? Zajrzyj sobie na jego profil. Ludzie. Będziecie się teraz czepiać. Głównie chodzi mi o Oscara Anne. I tyle. Co do Jackmana zapytałam, a nie powiedziałam, że powinien ich mieć dwadzieścia.
Jednemu aktorowi należą się Oscary DiCaprio, a reszta mi wisi. Też mam ci wymienić za jakie filmy i z którego roku?

I już nie będę o tym gadać, bo każdy ma swoją du.pę i swoją rację :-] Więc tego się trzymajmy.
A tymczasem idę coś obejrzeć, bo to ciekawsze niż ta konwersacja.

użytkownik usunięty

Bardzo się rozgorączkowałeś, kiedy wyszło, że nie wiesz o czym mówisz. Tak bywa.

użytkownik usunięty

Oj faktycznie pieprzę trzy po trzy, uważaj.

użytkownik usunięty

Twoja wypowiedź "zeszły na psy bo Jackman nie dostał Oscara" - weź czytaj ze zrozumieniem. Widzę, każdy słyszy to co chce słyszeć.... Już wyżej powiedziałam, dlaczego zmniejsza się ich wartość. Jeszcze powtórzyć lub skopiować?

użytkownik usunięty

Patrz wyżej.

użytkownik usunięty

idź się usuń, o już to zrobiłeś ;)

ocenił(a) film na 10

Labirynt został w zeszłym roku praktycznie pominięty, jedynie nominacja za zdjęcia. Piszę to odnośnie Jackmana, bo wielu krytyków uznało tę rolę za jego najlepszą w dotychczasowej karierze.
A osobiście od dawna jestem zachwycona jego rolą w "Źródle" chociaż co do tego filmu jest wiele różnych opinii, więc to akurat moje subiektywne zdanie.
Także chociażby jakąś dodatkową nominację oprócz "Les Mis" faktycznie mógłby mieć.

użytkownik usunięty
Pauka_

Tego "Źródła" chyba nie widziałam, ale tytuł coś mi mówi..

ocenił(a) film na 10

Judi Dench wystarczyła minuta . Nikt jej nie pobije . Farsą jednak jest brak oscara za role pierwszoplanową :/

ocenił(a) film na 10

najwięksi filozofowie tego nie moga rozgryźć nie tyle dlaczego go dostała a skąd za te role jakiekolwiek nagrody dla niej i nominacje . Ja byłe za Helen Hunt ale jak zwykle psu na budę z moja intuicją

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Więcej krzyku wokół produkcji zrobiło się dlatego, że Anne obcięła włosy niż to, że Crowe i Jackman będą śpiewać. To o tym pisały media, a jak wiadomo to one są najlepszymi manipulantami. I nieważne jakbyś się bronił wszechobecna była Anne. Ona przykuła uwagę, ona dostała nagrodę. Raczej niesłusznie. Bo tak jak napisał KevinRudolf - niestety, ale człowiek to wzrokowiec, żyjemy wśród nagonki "Miss Perfect" tzn. mamy wyznaczony "ideał" taki, a taki, a odcięcie się od niego w showbiznesie wywołuje zainteresowanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones