PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537251}

Liban

Lebanon
6,6 5 016
ocen
6,6 10 1 5016
7,8 10
ocen krytyków
Liban
powrót do forum filmu Liban

Ogladalem ten film juz, ze trzy razy i obejrze jeszcze nie jeden raz!
Swietny klaustrofobiczny klimat opowiedziany z czolgu.
Szkoda, ze taki krotki. Jak dla mnie zlatuje w moment i wciaga. Trzyma rowniez w napieciu (oczywiscie za pierwszym razem najbardziej) teraz juz znam zakonczenie, ale zawsze ogladam go i bede go ogladal dla swietnego klimatu prawdziwej wojny oczami swierzych rekrutow!!
Film nie jest dla kretynow, poniewaz pokazuje jak zachowuja sie zwyczajni mlodzi chlopcy wzieci do wojska i wyslani na front.

Chcialbym obejrzec jeszcze jakis film w takim klimacie o wojnie!

10/10 !

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
che_to_fra_jer

Dla mnie też bomba !! Polecam "Twierdza Beaufort" prawie ta sama obsada

gothblack

"Jak dla mnie bomba! " - tak samo powiedziałby Bin Laden jakby to oglądał hehe

ocenił(a) film na 4
che_to_fra_jer

A dla mnie ten film jest "nieprawdziwy". Po prostu nie chcę mi się wierzyć, by armia była zbieraniną przypadkowych, głupich ludzi, którzy nie wiedzieć czemu nagle znaleźli się na wojnie, do której żaden z nich się nie nadaje. Po to są szkolenia, treningi, poligon. Po to powtarza się po tysiące razy pewne schematy zachowania i akcje, by w najgorszym momencie żołnierz działał jak maszyna. Być może uwierzyłbym gdyby kryzys dopadł jednego z nich. Ale nie całą załogę. Tu żaden nie wie co ma robić. Nie ma dyscypliny, nie ma zachowanej hierarchii, a przecież czołg to drużyna, za którą odpowiada dowódca.
Ich problemy psychiczne to wszystkie bolączki niestabilnych emocjonalnie ludzi-żołnierzy zebrane do kupy pod "jednym dachem". Dlatego bardzo, bardzo mocno denerwujący był to film. Przesłanie pacyfistyczne umyka gdzieś pod ciężarem irytacji i frustracji w stosunku do głupich, niekompetentnych bohaterów.

ocenił(a) film na 9
srick.pl

A według mnie jest jak najbardziej prawdziwy. Owszem, te załamania psychiczne i rozterki są lekko (tylko lekko) przesadzone, ale musimy mieć na uwadze, że to zupełnie inna kultura. Oni nie są nauczeni dyscypliny, porządku, solidnego współdziałania. Stąd też durne kłótnie, syf w czołgu (nawet nie zebrali się za sprzątanie tego bajzlu) i ogólny pier**lnik..

ocenił(a) film na 4
balonik94

No to żeś mnie nieźle zadziwił... Skąd niby u ciebie takie wiadomości, że to inna kultura i nie przestrzegają "porządku"? Przecież armia to armia! Tutaj gdziekolwiek byś był, jakimkolwiek językiem się posługiwał, wojsko to najbardziej unitarna społeczność świata. Rozkaz - wykonanie rozkazu! To podstawowa zasada, bez której nie ma wygranych wojen, tylko zwykła samowolka. I wybacz, ale naprawdę nie chcę mi się wierzyć, by Izrael szkolił takich debili. Bo gdyby tak było nie wygraliby swoich wojen "sześciodniowych".

ocenił(a) film na 9
srick.pl

Tutaj, u nas tak. Ale tam ? A z kim oni te wojny wygrywali ? Zobacz sobie jak to wszystko wygląda. https://www.youtube.com/watch?v=uZEqR63k0kU tutaj filmik chociażby z Syrii 1:55. Zobacz sobie jak oni pięknie obsługują ten sprzęt. Tak samo jest po jednej i po drugiej stronie. Albo brak wyszkolenia, albo wyszkolenie chu.ow.e. Owszem Izrael szkoli, ale różnica miedzy armią Izraela, a armią szkoloną przez nich jest i będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones