PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7961}

Młodzi gniewni

Dangerous Minds
7,5 165 061
ocen
7,5 10 1 165061
6,3 15
ocen krytyków
Młodzi gniewni
powrót do forum filmu Młodzi gniewni

Bez obrazy dla wszystkich fanów tego filmu wypowiadających sie na temat tego obrazu w samych superlatywach, ale jest on po prostu przeciętny, oscylujący raczej w granicach kiczu i tandety, niż arcydzieła. Jest tak płytki, że aż szkoda gadać. Wszystkie problemy wyjaśniają się w sposób typowo holywoodzki, czyli nierealny, szybki i maxymalnie naciągany. Z bandy łobuzów wszyscy nagle zamieniaja się w grzecznych uczniów rządnych wiedzy i wykształcenia, bardziej niż czegoś innego. Jest dużo tzw. wypowiedzi moralizujących, po których wszyscy są podniesieni na duchu i "ruszają na podbój świata". Wciskanie kitu, że po przerobieniu kilku wierszy uczniowie są w stanie zdać maturę, do której pozostali wkuwają przez kilka lat jest po prosu infantylne. Scenarzysta chyba chciał stworzyć dzieło poruszające wszystkich do łez, dlatego wstawił na końcu (ni z gruchy, ni z pietruchy) motyw zabójstwa, który ma na celu zżyć ze sobą całą klasę. Po oglądnięciu żałowałem, że w ogóle włączyłem w tym czasie telewizor, bo były to 2godz zmarnowane przy nie wnoszącym niczego, kiepskim i szmirowatym filmie. Jeśli ktoś będzie chciał mnie przekonać co do wybitnych wartości, niech najpierw mocno się zastanowi, bo wchodzi na śliski grunt pochlebiajac temu filmowi.

PS. Nie ogładałem jeszcze dobrego filmu o szkolnych problemach i tym podobnych, ale jeśli ktoś zna to byłbym bardzo wdzięczny za podanie tyułu.

kino_ambitne_rulez

Może to nie jest film na jakiś światowym poziomie. Zwróć uwagę, że powstał w 1995 roku, więc od tego czasu kinematografia poszła do przodu.
Mnie ten film urzekł swoim przesłaniem. Przecież problemy ukazane w tym filmie (narkotyki, ciąże wśród uczennic, brak zrozumienia u nauczycieli) są bardzo współczesne
Co do szybkiej przemiany uczniów - czasem wystarczy, żeby nauczyciel Cię pochwalił, powiedział, że nie jesteś zły, że możesz wiele zrobić w swoim życiu nawet jeśli każdy ma Cię gdzieś. Wiesz ile takie słowa znaczą dla ucznia, który pochodzi z nieciekawej ulicy i nagle ktoś w niego zaczyna wierzyć?
Ja osobiście żałuję, że w polskich szkołach nie ma takich wspaniałych (poza wyjątkami) nauczycieli, którzy potrafią z pasją nauczać, ale i też wskazać drogę w życiu.

Tyle.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones