PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7961}

Młodzi gniewni

Dangerous Minds
7,5 165 061
ocen
7,5 10 1 165061
6,3 15
ocen krytyków
Młodzi gniewni
powrót do forum filmu Młodzi gniewni

Przereklamowany

ocenił(a) film na 5

Wszyscy się tak zachwycają, to i ja obejrzałam. I się zawiodłam. Zaczyna się nieźle, ale kilka scen zawaliło całość. Chociażby scena, kiedy nauczycielka mówi ciężarnej dziewczynie, że kiedyś zrobiła sobie skrobankę i do dzisiaj za to cierpi. Albo końcowa rozmowa tejże z jednym z uczniów, który buntuje się na jej odejście. Ah, jakież to pouczające!
Typowy rozrywkowiec, dla młodych, których rajcuje środowisko "młodych gniewnych". Oczywiście są i głosy na forum, że "płynie z tego filmu nauka dla dorosłych, żeby słuchali, co młodzież chce powiedzieć" itp. itd., co mnie osobiście śmieszy, bo gdzież nauki szukać w takim filmie? A jeśli nawet, to sposób jej podania niemal stuprocentowo zapewnia, że dorośli jej nie ruszą. Bo to takim banałem w tych paru miejscach strzela, że aż mdli.
Dałam 5, bo ścieżka dźwiękowa. Kultowa piosenka (śmiem twierdzić, że lepsza jak film), ale i parę innych dobrych kawałków w tle.

ocenił(a) film na 6
Daguchna

Taaa, "Gangsta Paradise" - mistrzostwo. Jako starszy berbeć uczyłam się z tej piosenki inglisza. Ale wracając do filmu - w zupełności podzielam Twoje zdanie. Twórcy operują dość wyświechtanymi kliszami, co tyczy się zarówno przerysowanych postaci uczniów jak i wyraźnych uproszczeń - dokładnie widać, że droga, jaką wraz ze swymi uczniami przebyła główna bohaterka, nie była drogą przez mękę. Jedyny mocny moment to [spoiler]scena, kiedy nauczycielka dowiaduje się, że rozmowa Emilia z dyrektorem nie doszła do skutku (i późniejsze tego konsekwencje)[koniec spoilera]. Ogólnie jest zbyt cukierkowo, niektóre wątki nie zostają ukończone (jak wspomniana przez Ciebie rozmowa z ciężarną, kiedy dowiadujemy się, że i Louanne życie dosrało - tylko co z tego). Wyższe rejestry stanów średnich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones