PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104}

Mała syrenka

The Little Mermaid
7,3 79 093
oceny
7,3 10 1 79093
6,8 18
ocen krytyków
Mała syrenka
powrót do forum filmu Mała syrenka

Jakie zauważyliście podobieństwa do innych bajek Disney’a? Ja chciałabym zauważyć, ze miasteczko , do którego książę Eryk zabiera Arielke jest bardzo podobne do miasteczka do którego wybierała się Bella z Pięknej i Bestii oraz w którym pojawiała się Pocahontas w drugiej części :D poza tym scena w której Urszula na chwile „postarza” Arielke , próbując namówić króla Trytona, aby to on się jej „oddał” zamiast Arielki , bardzo przypomina mi scenę , gdzie Hades podobnie postarzał Herkulesa , zabierając mu jego dusze za wolność Meg. No i wspaniały dubbing tych samych osób u bohaterów Herkules-książę Eryk i Tryton-Zeus. Ta bajka to majstersztyk :D

ocenił(a) film na 9
black_cat_filmaniak

Pomyliły mi się sceny z postarzaniem Herkulesa, chodziło mi o scenę , gdzie Herkules się starzeje wskakując do Rzeki Śmierci Hadesa po dusze Meg :D

black_cat_filmaniak

Rysownicy Disneya często korzystali z ruchów postaci ze starszych animacji, żeby zaoszczędzić na czasie. Jak wpiszesz na youtube "leniwi rysownicy disneya" to zobaczysz więcej takich przypadków.

ocenił(a) film na 9
Karo_oraK

O, to musze zobaczyć koniecznie, dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones