PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=534}

Marsjanie atakują!

Mars Attacks!
5,5 125 736
ocen
5,5 10 1 125736
5,6 25
ocen krytyków
Marsjanie atakują
powrót do forum filmu Marsjanie atakują!

...jakim cudem w tak słabym filmie, gra tak wielu, naprawdę dobrych aktorów. Na co oni liczyli?

ocenił(a) film na 3
szynszylek_peb

Też tego nie pojmuję

ocenił(a) film na 5
dzidel

Ciężko odmówić Burtonowi, zresztą niektóre gwiazdy zagrały po przyjacielsku pewnie.

ocenił(a) film na 2
szynszylek_peb

Na niepowtarzalny styl.

ocenił(a) film na 4
RAC_79

Zaiste... Film ten zasłynął niepowtarzalnością stylu. Drugiego takiego filmu nie było, nie ma i nie będzie... Całe szczęście.

ocenił(a) film na 2
szynszylek_peb

Z perspektywy czas 4,to dla mnie zbyt dobra ocena.

szynszylek_peb

Może dlatego, że ten film to pastiż filmów sci-fi klasy B?

ocenił(a) film na 4
Meloren

Prędzej parodia, niż pastisz. Ale nawet jak na parodię sięga wyjątkowo niskiego poziomu.

ocenił(a) film na 7
szynszylek_peb

prestiż*

ocenił(a) film na 4
Shagarot

Nie, skarbie. Napisałam 'pastisz' nie bez powodu. Jeśli pojawiają się w internecie jakieś słowa, których nie rozumiesz, najprościej jest sprawdzić ich znaczenie. Wujek Google i ciocia Wikipedia to bardzo pomocna rodzinka. Następnym razem, zanim kogoś poprawisz pomyśl trzy razy, bo to naprawdę drażni.

ocenił(a) film na 4
Meloren

Swoją drogą... Dlaczego tak ceniony reżyser jak Tim Burton miałby próbować powielać błędy filmów, które nie osiągnęły nic, prócz ogromu krytyki?

szynszylek_peb

Może właśnie w tym jest ukryty jakiś sens ;) Wiadomo, że często w sztuce pojawia się kicz, który staje się swego rodzaju dziełem sztuki. Ten film śmiało można by nazwać kiczem do potęgi, ale może o to właśnie chodziło. Doborowa obsada mogłaby wskazywać na niezły, wycackany film, przesycony nietanimi efektami specjalnymi itp. A tutaj, o proszę - niespodzianka. Ale mimo tego klimatu, rodem z niskobudżetowych filmów puszczanych co jakiś czas na Pulsie czy Tele 5, film stał się, można by rzec, kultowy.
Nie wiem jakie były konkretne zamiary Burtona, więc powyższa odpowiedź jest jedynie moim, subiektywnym domysłem ;)

ocenił(a) film na 4
Meloren

Jakoś to do mnie nie trafia. Mam wrażenie, że głównym zamysłem autorów filmu nie miało być "dzieło sztuki" - po prostu miało być o nim głośno, co oczywiście się udało. Oglądałam "MA!" dwukrotnie, po raz pierwszy mając 12 lat (byłam zniesmaczona). Drugi raz widziałam ten film stosunkowo niedawno, mając 20 wiosen przeżytych. Po przeczytaniu niektórych komentarzy starałam się patrzeć nieco inaczej na ten film, nie skreślać go na wejściu. Skończyłam oglądać ze świadomością zmarnowanych dwóch, cennych godzin z życia. Cenię Burtona i zdaję sobie sprawę, że każdemu człowiekowi może zdarzyć się faux pas. Moim zdaniem ten film jest właśnie takim strzałem we własną stopę.

ocenił(a) film na 6
szynszylek_peb

To chyba pastisz. Zazwyczaj jak humor do mnie nie trafia to okazuje się, że to pastisz :D

użytkownik usunięty
szynszylek_peb

poszukaj co to faux pas skarbie

ocenił(a) film na 4

Nietakt, gafa towarzyska lub kulturowa. Poprawiam wszystkich a sama robię identyczne błędy ;-) Dziękuję za zwrócenie mi uwagi. Odrobiłam lekcję, Słońce :-D

ocenił(a) film na 8
szynszylek_peb

Ten film to jedno wielkie nabijanie się z widzów i przyszłych komentatorów .To nie jest krytyka-to komplement! Fabuła w stylu tandetnego s-f to tylko pretekst by pokazać jakie z nas dupki ( w większości ) ;-)

ocenił(a) film na 7
Briann

I z tą wypowiedzią się zgadzam. I dlatego bardzo lubię ten film... ;)

ocenił(a) film na 4
Briann

Nie sądzę żeby Burton przed 'popełnieniem' tego filmu pomyślał: "A co tam... Stworzę szajs żeby pokazać jakimi dupkami są moi widzowie" (mniej-więcej tak odebrałam Twój komentarz). Ale faktycznie, nie potrafię pozbyć się wrażenia, że wyreżyserował ten film 'pod publikę' - po prostu, żeby było o nim głośno.

ocenił(a) film na 7
szynszylek_peb

Gra tak wielu wspaniałych aktorów bo komedia jest naprawdę świetna!

ocenił(a) film na 4
cyfrowy_baron

Jak to mawiał pewien ś.p. dziadek: "Tyle opinii ile dup" :-)

ocenił(a) film na 7
szynszylek_peb

to jest pastisz filmów sci-fi klasy B, niestety nieznasz sie na filmach.. ta dyskusja jest niepotrzebna

ocenił(a) film na 4
tonik26

A Ty się niby znasz na filmach lepiej niż ja. Geniusz filmowy się znalazł... Jeśli uważasz, że ta dyskusja jest niepotrzebna to się nie udzielaj.

szynszylek_peb

Ocenił i poszedł.A po przeczytaniu komentarzy napisze tak:" Ten się śmieje ostatni, komu trzeba tłumaczyć" i dyskusja jest niepotrzebna( ale odpowiedz przeczytam- Może zmienie zdanie!). Dobranoc państwu. PS. Nie, nie mam zamiaru tłumaczyć dowcipu bo to go częściowo zabija.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones