PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629476}

Martwe zło

Evil Dead
5,7 52 402
oceny
5,7 10 1 52402
7,1 12
ocen krytyków
Martwe zło
powrót do forum filmu Martwe zło

Jestem świeżo po seansie i mam parę pytań które nie dają mi spokoju może ktoś pomoże :)
1. Gdy Mia zostaje uwięziona w krzakach kim jest osoba która przekazuję jej demona tzn. wiem że
ona widzi siebie ale po prostu to jej wyobraźnia płata figle czy jak?
2. Eric opowiadając co jest napisane w książce mówi wyraźnie że szatan/demon zejdzie na ziemie
jak pochłonie 5 dusz, a przecież zabitych zostały 4 osoby skąd więc wziął się w końcowej scenie
filmu(chyba że ta dziewczyna co wyszła z ziemi to nie szatan..)?
3. Czemu Eric został opętany przez szatana/demona a nie został ani obrzygany niczym ani
ugryziony?

ogrod21

jak ja to widzę:
1. To był demon "latający wśród drzew", a że ona go tak widziała, to już pokręcone właściwości mrocznych mocy
2. Eric mówił, że tłumaczenie jest niedokładne, może chodziło nie o pochłonięcie 5 dusz, tylko o opętanie ich, w takim razie po Davidzie było 5 (nie widzieliśmy co się stało z Davidem zanim spłonął)
3. Został on opętany, po tym jak demon opuścił ciało Mii, jako jedyny "kompletny ciałem" trup się do tego nadawał.

Podkreślam, że to są moje przemyślenia ;)

ogrod21

1. To był demon poprzedniej opętanej dziewczyny wg. mnie
2. Zmarło przecież 5 osób. Mia przez chwile nie żyła. Diabeł wcielił się po prostu w ciało dziewczyny.
3. Opętanie tam następowało tylko wtedy gdy demon tego chciał.

ocenił(a) film na 8
ogrod21

1. TO byl demon tej dziewczyny,co spalili ja w piwnicy
2.niedopowiedzenie, poniewaz David nie zostal opetany ,czyli Szatan nie pochlonal 5 dusz...
3. Mia ugodziłą Erica tym nozykiem co pociela sobie jezyk , dlateg zostal opetany

DRadzioOo

1. - dlaczego to był demon dziewczyny z piwnicy? Przecież ona umarła, to jak mogła przyjść później do nich?
Ona umarła i tyle ją widzieli, bo przecież jak np.Olivia umarła, to potem się nie objawiała, chyba. :D

ocenił(a) film na 10
_FemmeFatale_

No ale demon może przybrać postać jaką chce ;)

ocenił(a) film na 10
ogrod21

widze wszyscy nieuważnie oglądali film .

2. Zgineło 5 osób !
Przypomnijcie sobie początek filmu i opentaną córke z ojcem, córka powiedziała " I WILL KILL YOU LIKE I KILLED YOUR WHORE " czyli mamy kolejno :
1 matkę opentanej dziewczyny z początku,
2 spalona dziewczyna z początku flimu,
3 Oliwia (kibel chlastanie twarzy lustrem),
4 Eric ten w okularach (jako opętany powiedział "HE'S COMING" ),
5 Natalie od gwoździ w głowie.

ocenił(a) film na 10
metanabol

mamy 5 dusz, nie jest powiedziane, że mają być zebrane jednego wieczora więc wszystko sie zgadza

metanabol

widzę*
zginęło*
opętaną*
opętanej*
filmu*

ocenił(a) film na 10
Kooper

ale po co mi to ? pisze z komorki zreszta polskie znaki zostawiam dla januszow

metanabol

No to w takim razie
opętaną*
opętanej*

ocenił(a) film na 10
Kooper

polaczek ;]

metanabol

Polak*

ocenił(a) film na 8
Kooper

Kooper jestem pod wrażeniem. :)
Pełna kultura i dobra puenta.
:D

TCWolf82

Dziękuję.

ocenił(a) film na 7
ogrod21

A gdyby rozchodziło się o jeden wieczór, to mamy 5. Wystarczy policzyć psa :)

ocenił(a) film na 5
Knuckles

hehe no w sumie o psie to nie pomyślałem w ogóle :) :P

ocenił(a) film na 8
Knuckles

Zwierzęta nie mają duszy :D

ogrod21

Też mam pytanie odnośnie 2 punktu. Eric odczytał, że jeżeli demony zdobędą 5 dusz to otworzą się bramy piekieł (czy też diabeł zejdzie na ziemie- dla mnie to jedno i to samo), więc dlaczego po tych 5 duszach zamiast bram piekieł, szatana z ziemi wyłoniła się tylko opętana dziewczyna z wstępu? Przecież to był zwyczajny "opętaniec" (tak osobiście określam ludzi opanowanych przez demony w Evil Dead), więc nie wiem co takiego było w nim wyjątkowego, aby do jego pojawienia się potrzebne były te 5 dusz.

ogrod21

1. Ta dziewczyna w lesie to nie była Mia, (przynajmniej tak mi się wydaje).
2. Zostało zabitych 5 osób, (David, Eric, Olivia, Natalie, no i Mia) Bo David zabił ją i zakopał, ale potem przywrócił ją do życia. - czyli Mia się taż liczy.
3. Mia udźgała Erica tym nożykiem co pocieła sobie język , dlatego został opętany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones