PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34199}

Marzyciele

The Dreamers
7,2 65 248
ocen
7,2 10 1 65248
6,5 15
ocen krytyków
Marzyciele
powrót do forum filmu Marzyciele

Nie wiem kogo ten film szokuje. Szokuje to, że jest niesamowicie nudny, typowo sztruksiarski,
przywodzi na myśl wszystko co najgorsze w europejskim (czytaj g[ł]ównie francuskim) kinie. Przepis
na wybitne sztruksiarskie kino jest prosty:

1. Nudne, denne, pseudo-inteligenckie dialogi, w prawdziwym życiu serwowane zwykle przez
dziewczyny w dredach, z grubymi oprawkami od okularów i koniecznie lubiącymi sztruksy;
2. Pseudo-artyzm - nawiązania do kina, do teatru, jakiejkolwiek sztuki i dywagacje na ten temat, z
których oczywiście nic sensownego nie wynika. Może to być słuchanie winylowych płyt, oglądanie
starych filmów, albo brandzlowanie się do reklamy Coca Coli z 1957 roku;
3. Golizna - bez golizny sztruksiarskie kino nie istnieje. Czemu tak się dzieje? Bo zwykle sztruksiaki
są nieudacznikami, którzy dziewictwo zachowują przynajmniej do 25 roku życia. Włosy łonowe mile
widziane;
4. Coś pseudo-szokującego. Czyli np. seks ze staruchą, seks z chłopem, seks między rodzeństwem,
seks z niepełnosprawnym, seks z truposzem, trójkąty, wielokąty, ew. z braku laku może być
zlizywanie spermy z odbytu, lub nabijanie bakłażana. Ważne, by coś takiego w takim gniocie się
znalazło, bo to synonim sztuki przez duże "S";
5. No i koniecznie uznawanie tego wszystkiego za normalność, tj. wszystko co dzieje się w takim
filmie nie jest sarkastyczne, to normalny świat, wokół nas, wszyscy się tak zachowują, brat z siostrą,
siostra z bratem, tata z córką, brat z chłopakiem, itd. - to norma.

Dodać można by było do tego punkt najważniejszy, czyli "6", mianowicie, że sztruksiakom takie filmy
się podobają i takie wypierdy mają potem ocenę "7.3/10" na Filmwebie.

Wybaczcie, ale ten film nic nie wnosi, jest bez sensu, jest durny, idiotyczny, nie szokuje, jest
bezdennym gównem dla sztruksiaków i szkoda życia na oglądanie tej pseudo-inteligenckiej szmiry.
Już lepszy był "Gulczas, a jak myślisz".

ocenił(a) film na 7
ural

Gdyby nie te włosy łonowe, ocena byłaby inna :)

ocenił(a) film na 3
ilmataar

Powinny być prawnie zakazane.

ocenił(a) film na 5
ural

No, ale przynajmniej był Hendrix, Co prawda 2 kawałki tylko, ale zawsze, a to się ceni ;)

ocenił(a) film na 9
ural

Generalizujesz kolego, o co chodzi Ci z tym sztruksem? Czy sztruks to jakaś nowa subkultura? Wszystko co się dzieje w tym filmie jest według Ciebie pseudo, pseudo-nagość, pseudo-artyzm, pseudo i sztruks nie rozumiem..bo wydaje mi się, że to tylko kwestia perspektywy.

ocenił(a) film na 5
ural

A ja się zgadzam, chociaż rzadko zgadzam się z takimi wypowiedziami.
I sama uwielbiam klimaty właśnie związane ze sztuką, jakimiś interesującymi dialogami.
Ale jak chodzi o "Marzycieli" - czytałam książkę i oglądałam film. Są k*rewsko durne.
Niczego nie przekazują.
Dramat.
Żenada.
Brak słów.

ocenił(a) film na 5
ural

Typowy sztruks jak żywy.

ocenił(a) film na 6
ural

E, pitolisz ociec że aż głowa puchnie.
"Marzyciele" to wspominka na atmosferą Dzielnicy Łacińskiej, która raczej krytykuje '68 i manierę kina nowofalowego niż podlizuje się pozerom w, przyjmując Twój język, sztruksach (i pewnie wyciągniętych swetrach). Nie jest to najlepszy film Bertolucciego, ale jeden z najlepszych obrazów rewolty studenckiej w kinie.
A tak swoją drogą, to o co dokładnie chodzi w tych sztruksach? Vege-eko-multikulti-kolektyw alternatywny?

ocenił(a) film na 3
ural

dokladnie, sztruksem jedzie na kilometr.

ural

co to jest sztruks ja się pytam?

ural

"Nabijanie bakłażana" HAHA!

ocenił(a) film na 3
ural

Ja szukałem sobie argumentów za tym filmem, poza golizną i doszedłem do wniosku, że film nie ma żadnej wartości a ocena powyżej 7 pewnie jest dlatego że aktorzy grają bez ubrań

ocenił(a) film na 5
ural

6. fizjologiczno-obrzydliwy dodatek typu: zlizywanie smarków, umazanie się krwią z okresu, wąchanie brudnych skarpet

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones