PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655701}

Medicus

The Physician
7,4 33 920
ocen
7,4 10 1 33920
4,0 4
oceny krytyków
Medicus
powrót do forum filmu Medicus

Bardzo naciągane 6/10. I tylko dlatego bo temat był bardzo ciekawy i wizualnie nie wyglądało to
aż tak najgorzej. Trzeba jednak bardzo przymykać oczy na detale. Chyba największym błędem
było to ,ze nie pokazano w jaki sposób nauczył się języka jak porozumiewał sie w tamtym
otoczeniu . Bez przygotowania na pewno by nie przeżył a tutaj pominięto tak ważny wątek
skupiając się na banałach i jak największym uproszczeniu historii.
Jako bajeczka film był ok niestety osadzenie go w realiach historycznych i pójście na łatwiznę
sprawia,że nie mogę ocenić tego filmu wyżej. Zaznaczam jednak,że plusy ten film posiada i na
pewno nie jest nudny i jako całość ogląda się go całkiem w porządku. Dlatego daje naciągane
6/10 a szkoda zmarnowanego potencjału. Gdyby ten film zrobiono w stylu np Agory nabrałby
zupełnie innej wartości moim zdaniem.

ocenił(a) film na 7
Fireghost

Właśnie ... Ja dałem 7 , również ze względu na staranną scenografię i kostiumy , oraz spory rozmach produkcji . Porównanie z Agorą jest jak najbardziej na miejscu , dałoby się nawet jakoś połączyć wątki scenariusza dotyczące rozwoju wiedzy i nauki oraz konfrontacji z " betonem" religijnym i politycznym , podobne w obu filmach . Zaś napór Seldżuków na światłą i kosmopolityczną stolicę jest aluzją na temat działań fundamentalistów religijnych wobec świata zachodu ... Mnie też trochę wkurzyło , że gdzie by się nie znalazł , wszyscy mówią po angielsku , a przecież różnice językowe w krajach przez które podróżował są ogromne , to nie tak , że się nauczył arabskiego ( zresztą nie wiadomo kiedy ) i już " rządzi " ...Nawet nie wiadomo czy znał alfabet łaciński , a tu z Żydami musiał rozmawiać po hebrajsku , a gdzie arabski czy perski w mowie i piśmie ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones