PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=337532}

Miłość Larsa

Lars and the Real Girl
7,3 49 700
ocen
7,3 10 1 49700
6,7 19
ocen krytyków
Miłość Larsa
powrót do forum filmu Miłość Larsa

o spóźnionym dojrzewaniu do dorosłości.

Spoiler
Matka Larsa zmarła wydając go na świat, ojciec się z tym nie pogodził. Starszy brat mając dosyć rozpaczy ojca wyjechał. Powrócił z żoną i wtedy Lars przeprowadził się do garażu. Ciąża bratowej przypomniała Larsowi o śmierci matki. I pojawiła się Bianka. Lars otworzył się na ludzi i zaczął rozmawiać z bratem o tym, co to znaczy być dorosłym.
Początek filmu jest zabawny: sposób w jaki Karen zmusza Larsa do przyjścia na kolację, w jaki Lars opowiada bratu o pojawieniu się znajomej z internetu, a potem widzimy Biankę na krześle (szczerze się uśmiałam i na dodatek ten uśmiech Ryana, który wskazywał na to, że on też nie podszedł do tej sceny poważnie, potem to się oczywiście zmieniło), w dalszej części filmu pojawia się refleksja. Podobała mi się ta mała społeczność jak z przystanku Alaska, która robiła wszystko by wyciągnąć Larsa z choroby. Może źle myślę, ale wyglądało mi to na miasto w Szwecji (imię Lars, nazwisko Lindstrom na nagrobkach, słowa Karen o lekarce, która jest też psychologiem, co jest niezbędne na dalekiej północy, śnieg do świąt), Amerykanie by nie podołali :-)

ocenił(a) film na 7
beti

Zgadzam się, ciekawie jest pokazana refkleksja Larsa. Podświadome porówywanie jego dziewczyny z Margo. Porównywanie dziewczyny która często milczy, nie gra w kręgle i która nie odwzajemni uśmiechu ani podanej ręki. Podobała mi się przemiana ludzi z miasteczka, którzy poczatkowo dziwie podchodzili do jego dziewczyny, a później stała się ona (oni) czescia ich zycia; w salonie fryzjerskim, w szpitalu, na terapi (wielki plus dla P.Clarkson) Bardzo ładnie było pokazane stos kwiatów na tarasie od ludzi z miasta, zdjęcia mieszkańców z ''dziewczyna'' w róznych codziennych sytuacjach. A potem pogrzeb i słowa księdza - delikatne scisniecie serca. Pogrzeb, jako symbolika przejscia ze starego larsa w nowego, zamykanie starych drzwi by mozna bylo otworzyc nowe i zaczac wszystko od poczatku ---> "Masz ochote się przejsc?" :)

ocenił(a) film na 8
Unfaithful

No cóż, Lars najpierw zrobił postać,na którą zebrały się wszystkie jego strachy, dolegliwości. Już w tym momencie stał się zupełnie innym człowiekiem, jednak cały jego strach żył wciąż obok niego, jechał przy nim na wózku inwalidzkim. W końcu śmierć. Okazuje się, że gdyby nie to całe ,,rodzenie siebie", to Lars do końca swoich dni pozostałby niepogodzonym ze swoją naturą człowiekiem.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

"jesteś głupia czy udajesz?" - jak można polemizować z kimś z takim podejściem? aż strach powiedzieć cokolwiek by nie być posądzonym o glupotę...

Nie będę pisała o ilorazie twojej inteligencji skoro nie zrozumiałeś filmu. Nie wiem jak można było nie zauważyć najważniejszej sceny. "Poddając się rytuałom przejścia wkraczasz w dorosłość" - mówi Lars do brata i pyta: - Skąd wiedziałeś, że jesteś mężczyzną? Brat nie udziela jednoznacznej odpowiedzi. Lars nalega, musi wiedzieć. Brat mówi: nie jest się tym albo tamtym. W środku zawsze pozostaniesz dzieckiem. Dorosłeś kiedy umiesz wybrać to co dobre dla wszystkich, nawet jeśli boli. Szanujesz innych, nie zdradzasz dziewczyny, troszczysz się o rodzinę, próbujesz przyznać się do błędu. Na tym to polega. Ojciec nie musiał samotnie wychowywać dwójki dzieci, mógł oddać do sierocińca. Kochał nas jednak, więc się starał, choć miał złamane serce." Nadal nie rozumiesz?

ocenił(a) film na 8
beti

Mi również bardzo się podobał ;) Ja też się śmiałam z Ryana uśmiechu beti i z tego mrugania oczami :D
Film naprawdę godny polecenia, taki inny niż wszystkie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones