PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637019}
6,4 172 259
ocen
6,4 10 1 172259
6,2 30
ocen krytyków
Miasto 44
powrót do forum filmu Miasto 44

Istna żenada!!!

ocenił(a) film na 1

Jeszcze nigdy nie widziałam tak okropnego filmu (Polacy się postarali nie ma co)! Najbardziej mnie boli to że przez jakieś 10 czy ile tam lat nasze opłaty szły na taki szajs!!! A śmieszne w tym jest to że około 20 000 zapłacono za przywieziony gruz.

ocenił(a) film na 8
Roshet

Spoko. 20 lutego jest premiera "Spongebob: na suchym lądzie". Powinno Ci się spodobać.

ocenił(a) film na 7
SanchoMovie

hahah dobre podsumowanie, dla kogoś kto daje 10 na harego potera :/

ocenił(a) film na 1
P_r_e_d_a_t_o_r

Obawiam się że nie i chciałabym przypomnieć że tu chodzi o film nie o Mnie.

ocenił(a) film na 10
Roshet

Nie musisz czekać do 20, 14 lutego będzie premiera arcydzieła na miarę naszych czasów (i zakładam twojego wieku) pod tytułem "50 twarzy greya". Dlaczego Polacy nie potrafią docenić swoich twórców?

ocenił(a) film na 5
coco chanel

dziwne zeby ktos gustujacy w bajkach doecnil jakis inny film spoza kategorii familijne, dla dzieci, czy bajki :D

kotkaaa10

Twórca tego wątku jest dość niecodzienną osóbką- dla Mostu do terabitii dał 10/10 a dla Gnijącej Panny Młodej Mistrza Burtona 6?

ocenił(a) film na 1
viaxon

Najpierw zobacz potem oceniaj! Wszystko ma swoją drugą stronę i głębszy sens trzeba to tylko dostrzec. A filmy Burtona są świetne!

Roshet

Ciężko nie zauważyć przesłania "Mostu...", w tym filmie on aż wylewa się z ekranu by uderzyć widza całą siłą w twarz.

użytkownik usunięty
Roshet

Filmy Burtona świetne?
Przemilczę to.

ocenił(a) film na 2
viaxon

a co za różnica co jak oceniała, tu chodzi o film Miasto 44 , który jest słaby i koniec. Proste?

Dezerter_84

dezerterów traktuje się jednakowo w każdym kraju. obrażasz, opluwasz, wyśmiewasz. WON!

ocenił(a) film na 5
coco chanel

Nie no tak tak, za tak pokazane 'fakty" = scney seksu z podkladem drum and base nalezy sie dyszka! a jak! zenada.

raffi20

Coś się tak przyczepił "scen seksu"? Ile ich tam było, że tak wryły Ci się w pamięć? Poza tym, czy myślisz że w trakcie powstania ludzie nie uprawiali seksu? Jesteś w błędzie. Poza tym jakbyś był trochę bardziej dojrzały emocjonalnie to zorientowałbyś się, że nie chodziło o samą scenę seksu, a o przedstawienie relacji międzyludzkich. Btw, to dubstep, a nie d'n'b ;)

ocenił(a) film na 6
gondola_84

Co??? O co wam chodzi z ta symbolika sceny seksu?! Oswiec mnie, jakie relacje miedzyludzkie przedstawia scena seksu??? Mnie wydaje sie to oczywiste, ze scena seksu przedstawia seks. Milosc, namietnosc, pozadanie, emocje.Co innego mozna tu dodac?

ocenił(a) film na 8
Roshet

Komasa wykonał pracę wzorowo: stworzył historię opowiedzianą bardzo solidnie z filmowego punktu widzenia. Mamy tu i świetne efekty wizualne, i czysty nareszcie w polskim filmie dźwięk, i dopracowaną w drobiazgach scenografię, i celnie dobraną w wyniku licznych castingów obsadę, wreszcie - popkulturowy scenariusz gatunkowy, łączący wojnę z romasem, niemal jak w hollywoodzkiej superprodukcji „Pearl Harbor”.
Szkoda że nie potrafimy docenić naszych Polskich produkcji, opowiadających o nas samych jako bohaterach. Wstydziłbym się ocenić ten film 1/10, obraziłbym siebie i swoją inteligencję. Naprawdę współczuję, ale kiedyś dorośniesz i zrozumiesz pewne rzeczy, że nie tylko hejt się liczy. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Niezawodny

Nie jestem żadnym swagiem czy czym tam myślisz! Oceniłam to poważnie a nie dla szpanu że niby paru osobą się podoba to mi nie może, nie! Moje zdanie odnośnie naszego kraju też nie jest pochlebne, jeśli chcielibyście wiedzieć ja nie jestem patriotkom, mam wiele dalekich korzeni. Już nieraz krytykowano mnie za ocenę tego filmu ( że mi się nie podoba) ale każdy ma swoje zdanie a moje jest takie.

ocenił(a) film na 9
Roshet

Bronisz swojej opinii, ok masz do tego prawo. ale 1 w dziesięciopunktowej skali? Serio? Takiego stanowiska nawet nie można nazwać krytycznym.

ocenił(a) film na 6
Roshet

To znaczy, ze oceniasz film na podstawie swoich uczuc do kraju? Na zasadzie: nie jestem "patriotkom", to i film o historii ocenie najgorzej..? Gratuluje!

ocenił(a) film na 1
kasiak1983

Nie oceniam go na podstawie emocji on najzwyczajniej w świece mi się nie podoba.

ocenił(a) film na 10
Roshet

Ta, z pewnością twoje opłaty szły na ten "szajs". Tak jak koledzy napisali - niedługo prawdziwa uczta dla takich "wyrobionych" kinomanów - "50 twarzy Geja" czy jakoś tak.

ocenił(a) film na 5
Ted_Junior_Gillas

Do tego ta muzyka i te sceny seksu haha. tragedia :D

ocenił(a) film na 1
Ted_Junior_Gillas

Nie oglądam takich filmów jak 50 twarzy Greja! "Wyborowych" i co to ma niby znaczyć co?! Piszę jak myślę. I osobiście uważam że co do filmów mam gust, bo gdyby było inaczej ludzie by mnie nie pytali o dobre filmy.

ocenił(a) film na 8
Roshet

Żenująca to jest Twoja wypowiedź i ocena tego filmu. Ale jak zajrzałam na Twój profil to przybyło mi kilka zmarszczek od śmiechu ;-).

ocenił(a) film na 1
Wind_Whister

Ta i pewnie pomyślałeś/aś że jak ktoś kto ocenił np. Piękną i Bestie 10 może krytykować Miasto 44. To była jedna z bajek mojego dzieciństwa a historia o tym że nawet bestie można zmienić i że serce które było z kamienia może ożyć jest według mnie czymś pięknym, jest nadzieją. A 44 = śmierć, śmierć i więcej śmierci pokażmy im jaka polska była beznadziejna i jest ( wiedzieli że przegrają ale jednak walczyli yyy co za odwaga). Widzieliście może filmy z krajów ( o podobnym koszcie) o tym jak dostawali łomot, bo ja nie?

ocenił(a) film na 6
Wind_Whister

Wind też się uśmiechnęłam przeglądając "filmy" ocenione przez tą Panią. ;D
Moja opinia o Miasto 44? Cóż, uważam, że to dobry film, ma sporo niedociągnięć, ale jednak mimo wszystko zasługuje na docenienie. W filmie nie podobały mi się niektóre momenty, ponieważ uważam, że były przesadzone np. kiedy Stefan po raz pierwszy całuje się z Biedronką pod ostrzałem kul, które śmigają zawijasami między nimi. Jak rozumiem, miało to na celu pokazanie wiedzom z jakim podejściem na samym początku podchodzili do wszystkiego powstańcy, większość traktowała powstanie jako zabawę, co widać nawet w scenie, gdzie odbijano budynek, w którym więziono żydów i wszyscy wbiegli z uśmiechami. Muzyka momentami była dobrana świetnie, ale scena, w której w tle dało się usłyszeć (z góry przepraszam, ale nie mogę tego nazwać inaczej) techniawę, to trochę mi ręce opadły, bo jednocześnie na ekranie pokazano piękne ujęcia. Właśnie za te ujęcia i scenerie zdecydowanie myślę, że 1 jest bardzo niesprawiedliwą oceną dla tego filmu, ponieważ te były naprawdę świetne. Poza tym Stefan nie przypadł mi go gustu jako główny bohater, ale to już moje osobiste odczucie.

ocenił(a) film na 2
Wind_Whister

czyli generalnie masz g..wno do powiedzenia wiec pociśniesz najtańszym i najprostszym chwytem czyli "a na profilu masz to i tamoto". brawo!

ocenił(a) film na 9
Roshet

Tak jak oceniłaś ten film tak oceniam Twój mózg...
jest tak cienki jak 1
Jeśli ktoś nakręci naprawdę beznadziejny film, nakręcony beznadziejną kamerą,
i nie zadba w nim o nic, to jak go oceni taka prymitywna postać jak Ty ?
Też na ocenę 1... ?
Teraz już wiesz że piszę o Tobie prawdę.
Trzeba gardzić takimi prymitywnymi nieuczciwymi ludźmi.
Ty chyba nie rozumiesz ile pracy, trzeba wykonać żeby powstał taki film.
Jakie dzieciuchy tu są na tym filmweb to zgroza...

ocenił(a) film na 10
mmence

Niestety to prawda. Debilka i tyle...

użytkownik usunięty
mmence

"Jeśli ktoś nakręci naprawdę beznadziejny film, nakręcony beznadziejną kamerą,
i nie zadba w nim o nic, to jak go oceni taka prymitywna postać jak Ty ?"

Co jest gorsze: Nakręcić beznadziejny film beznadziejną kamerą będąc dyletantem i amatorem, czy zrobić film za grubą kasę o ważnym wydarzeniu historycznym, nagrać wszystko najnowocześniejszymi cyfrowymi kamerami i pomimo tego odwalić chałturę?



"Trzeba gardzić takimi prymitywnymi nieuczciwymi ludźmi."

Nieuczciwa, bo wyraziła swoją opinię o filmie, która to opinia jest odmienna od twojej? Pozwól że spytam - Każdą rozbieżność zdań traktujesz w tych kategoriach? A jeśli tak, to jak ci się udaje w społeczeństwie funkcjonować?



"Ty chyba nie rozumiesz ile pracy, trzeba wykonać żeby powstał taki film."

Brońmy filmów, bo ktoś się przy ich tworzeniu napracował. W ten sposób to każdy gniot można wybronić...



"Jakie dzieciuchy tu są na tym filmweb to zgroza."

Czyżby oznaki samokrytycyzmu? ;)

ocenił(a) film na 10

Myślę, że to wszystko to gusta i guściki. Mi osobiście film się bardzo podobał , ale szanuję twoją decyzję w każdym filmie są jakieś nie dociągnięcia czy usterki. Ważne, że film opowiada o ludziach z wadami , popełniających wiele błędów czasem ślepo idących za swoimi celami

ocenił(a) film na 10
Katspore

a powiem Tobie że stęskniłem się za kobietami które ten film pokazywał, w dzisiejszym świecie prawie kazda dziewczyna podkreślam prawie każda ubiera się wyzywająco i wygląda na łatwą na mało skomplikowaną po mimo tego że jest bardzo precyzyjną i zagmatfaną machiną wolą faceta pociągać za nos i jak najszyciej przeżyć coś erotycznego. W tym filmie może nie było czasy by pokazać powoli rozwijającą się miłość ale po za scenami miłość między Stefanem, a Alą pokazano jak ta młoda dziewczyna walczy o swojego mężczyznę jak jest gotowa zostawić zadanie byle tylko uratować go a gdy straciła chocby na chwile z oczu tęskniła i musiała go odnaleźć. W nas Polakach to wszytsko jest i nie wiem dlaczego ciągniemy różne przykłady z zachodu. Polska nigdy nie prowadziła mądrej polityki i na przestrzeni lat mozna było się o tym przekonać. Lecz to na tej kolebce ziemi ludzie oddali życie to tutaj każda czastka ziemi zbruczona jest krwią i kocha, naszą Polskę taką jaką jest jak kocham kazdego innego człowieka pomimo jego wad w każdym jest jakieś piekno.

ocenił(a) film na 6
Katspore

A ja bym nie chciala, zeby dziewczyny takie jak Biedronka byly moimi przyjaciolkami. Dziewczyna, ktora bezczelnie wystawia swoja przyjaciolke, oszukuje, dezerteruje z oddzialu ( oby jak najmniej takich "Zolnierzy"), flirtuje z innymi, bo spodobal jej sie chlopak... Co ci sie w niej podoba?

ocenił(a) film na 10
kasiak1983

Podoba mi się jej postać z Tego powodu że przy swojej śmierci potrafiła przyznać się do błędu. Że była radosną dziewczyną pełną wad ale brała udział w powstaniu nie dla chłopaka lecz dla samej siebie.

ocenił(a) film na 10
Katspore

Czuła potrzebę stania na linii frontu. Teraz tacy ludzie odchodzą w niepamięć.

ocenił(a) film na 6
Katspore

Ona brala udzial w Powstaniu dla chlopaka wlasnie. I absolutnie nie czula potrzeby stania na linii frontu. Przeciez zdezerterowala z oddzialu, a potem wprost zaproponowala Stefanowi ucieczke z miasta przy najblizszej okazji. Chyba widzielismy inny film...

ocenił(a) film na 1
Katspore

Dziękuje za szczerą odpowiedź tym którzy mnie nie wyzywali i obrażali. To prawda że każdy ma swoje gusta. Powiem a raczej napiszę krótko: boli mnie fakt że polska to biedny kraj i zamiast finansować szpitale, szkoły czy inne instytucje robi film. Pewnie gdyby nie taka młodzież w tamtych czasach to mogło by się to inaczej potoczyć i powinniśmy o tym wiedzieć ale ci ludzie już odeszli, gdybym to była ja to wolałabym żeby moim imieniem nazwano jakąś szkołę albo szpital niż nakręcano kosztowny film. Bo czy nie lepiej ratować czyjeś życie tak jak Oni to robili ?

Roshet

mnie również ten film się nie podobał. Jakoś ciężko mi się go ogladało mimo,że zaczęłam z dużymi chęciami bo od dawna chciałam go zobaczyć. Czytałam kilka recenzji z opinią że bohaterowie zostali żle pokazani, plytcy i nieciekawi. Takie własnie tez mialam wrazenie, dlatego film mnie nudził. Owszem efekty specjalne, Warszawa itp. świetne, ale choćby główny bohater, który prawie nic nie mówił - jakiś taki nijaki. Był mi dość obojętny przez cały film. Nie podobała mi się relacja między gł. bohaterami, ona j eszcze sie odzywała i pokazywała jakieś uczucia do niego, podczas gdy on nic.
Jednak film budzi dość skrajne emocje, a to chyba w zasadzie plus.

ocenił(a) film na 10
Roshet

Masz rację Roshet ale z drugiej strony powiem jeszcze tym którzy obrażali że właśnie i co wy chcecie oglądać filmie o ludziach kochających kraj jak własnych rodaków obrażacie i wyzywacie. Zacznijcie od kultury osobistej (własnej przede wszystkim). Pamiętajcie że patryjotyzm to nie tylko walka o kraj i strzelanie z karabinu to także stawanie się z dnia na dzień lepszym w stosunku do swoich rodaków jak i obcokrajowców tym przysługujemy się my młodzi ojczyźnie na co dzień. Mówi wam to pietnastolatek.

ocenił(a) film na 1
Katspore

Dziękuję Katspore.

ocenił(a) film na 6
Roshet

Nie dziękuj,odrobisz w polu.

ocenił(a) film na 10
aronn

Panie aron jeśli to forum to dla Pana dobra zabawa toś się Pan pomylił. Tutaj się rozmawia jak cywilizowani ludzie nie jak no cóż sam Pan dokończy

ocenił(a) film na 6
Katspore

Ha,tylko dziwne,że ten komentarz nie został skierowany do założycielki tematu,która bardziej na niego zasłużyła,o.

ocenił(a) film na 10
aronn

dziewczyna skomentowała to jak jej się film podobał. Czy nie miała prawa.

ocenił(a) film na 10
Katspore

A i mów mi po imieniu. Na imię mam Janek

ocenił(a) film na 6
Katspore

Ha...ha..ha tak mogę skwitować.Gro osób zakładając temat(kolejny)powinien napisać argumenty za albo przeciw filmowi a nie takie bzdety,do tego oczywiście ma prawo ale może to wpisać pod jakimś kolejnym tematem,komus odpowiadając.Wiele jest takich bezsensownych tematów zakładanych jak np:"Szkoda czasu i kasy na ten film"i koniec tematu,nosz ku...ale dlaczego,niech pod argument jakikolwiek a nie pierd...o węglu!

ocenił(a) film na 6
Katspore

Ch...mnie interesuje jakiś gruz czy węgiel i ile na niego poszło itd.

ocenił(a) film na 6
aronn

Dalej panie Janku,same ocenianie aż na jeden to juz ociera się o trollowanie....
Ps.Sam nie jesteś lepszy Snajper na 1/10 :D

ocenił(a) film na 10
aronn

Powiem Ci szczerze że oglądałem ten film ale nie przypadł mi on do gustu ciężko powiedzieć czy dlatego że w moim odczuciu był on no cóż z historią hooliwodzką. No, ale może masz rację będę musiał jeszcze raz go obejrzeć by poddać go takiej ocenie ;)

ocenił(a) film na 6
Katspore

Fakt,że nie jest to film idealny,za bardzo wybielili głównego bohatera no i mała gloryfikacja zabijania mimo wszystko i zrobił to Eastwood,widać ewidentnie jakie ma poglady polityczne i za bardzo one przenikały do filmu no ale cóż.....No ale nadal jest to dość dobry film!Przede wszystkim gra aktorska Coopera i Sienny,dalej,muzyka,zdjęcia również ok,trochę tego było!No ale wiele osób ocenia dane filmy tak zero jedynkowo,przecież trzeba oceniać całokształt całego filmu,wszystkie jego składniki.....

ocenił(a) film na 10
aronn

Masz racje ja oglądam go jutro jeszcze raz ale dzisiaj jeszzcze ię pouczę dzięki z góry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones