PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=881}

Misja na Marsa

Mission to Mars
6,2 25 580
ocen
6,2 10 1 25580
4,5 6
ocen krytyków
Misja na Marsa
powrót do forum filmu Misja na Marsa

Film jak to film, jednym się podoba inny nie, nie w tym rzecz.
Ale niech mi ktoś łaskawie wytłumaczy, jakim cudem obcy potrafili stworzyc zycie na naszej Ziemii, potrafili wyemigrować do innej gwiazdy, czy nawet do innej galaktyki (tego nie pamiętam teraz), więc jakim cudem dali sobie strzelic takiego gola, jak uderzenie tej asteroidy? Nawet dzisiaj mamy jakieś tam szanse obrony przed takim uderzenie, a te sieroty dały się tak zaskoczyć.

Filmosaurus

Że niby jakie mamy szanse ?
za dużo filmów SF widziałeś chyba ;]

Axis

Jesli masz na myśli Armageddony i inne tego typu filmy ala Michael Bay, to ty sie ich naoglądałeś, skoro cytujesz. Na pewno wszystkie obiekty wielkości setki metrów i więcej są dobrze śledzone. A i metody ewentulanego odsunięcia zagrożenia od Ziemi, nie będa się sprowadzac do jakiegos durnego wiercenia jak na tym filmie, tylko do zmiany trajektorni obiektu, co juz jest możliwe i to bardzo precyzyjnie.
My potrafimy sledzic takie obiekty, a tamta cywilizacja nie mogła?

Filmosaurus

-ŁAŚ

Axis

Tak, zauważyłem po fakcie, ale już było za poźno na poprawę. Przepraszam.

ocenił(a) film na 7
Filmosaurus

@ Filmosaurus Temat nie taki prosty jak Ci sie wydaje. Oczywiscie nie wszystkie obiekty podanej przez Ciebie wielkosci jest sledzonych/obserwowanych - tu po dokladne procenty udaj sie na strone NASA najlepiej. A jesli chodzi o ewent. przeciwdzialanie zagrozen pochodzacych z kosmosu to tu rowniez nie jest tak kolorowo jak probujesz przedstawic. Jest wiele teorii jak przeciwdzialac tego typu zagrozeniom, ale to dalej sa teorie, a do praktyki jeszcze wiele brakuje i sporo lat uplynie by powstal taki system obrony naszej planety.
A co do filmu, to sluszna uwaga, choc to takie filozofowanie bardziej, bo nic nie wiemy z filmu o rozwoju tej rasy obcych - rownie dobrze mogli oni nie rozwijac sie w takim samym kierunku jak rasa ludzka na Ziemi. Chodzi mi tu o rozwoj nauki, technologii itd. Zawsze bawi i zastanawia mnie to, ze wiele osob probuje zakladac cos z gory (jesli chodzi o temat hipotetycznych ras w kosmosie) na przykladzie rozwoju naszej cywilizacji - malo kto zdaje sobie sprawe, jakie to jest ograniczajace i niesluszne; chocby z powodu wspomnianego kierunku rozwoju, stopnia zaawansowania, czy innych czynnikow w stosunku do stopnia rozwoju nas samych (polecam tu wyklad prof.Michio Kaku o klasach cywilizacji), gdzie my sami wychodzimy (z tego porowniania) delikatnie mowiac blado ;). Generalnie temat-rzeka, ale warto zwrocic na ten imo wazny aspekt i sie zastanowic chwilke. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Filmosaurus

Kolego, "my" śledzimy ledwie 10% takich obiektów, a precyzyjne obliczenie trajektorii możliwe jest dopiero gdy obiekt zbliży się do ziemi. Za przykład tego, że nie potrafimy się przed tym obronić niech będzie uderzenie meteoru w Czelabińsku z 15 maja 2013. Nikt go nie zauważył bo nadlatywał od strony słońca. Można rzec, że był niewidzialny.

Filmosaurus

Mi również przypadł do gustu motyw życia na na bliźniaczej planecie ziemi i ucieczki z niej szkoda tylko że film miał dość dużo minusów

GhostDeath

sorry odpowiedziałem nie na ten wątek :P
A co do tematu to faktycznie w dzisiejszych czasach mamy taka szanse obrony ziemi przed uderzeniami asteroid jak narobić w kalesony

GhostDeath

Wszystko zależy od wielkości obiektu. Poza tym tamci obcy potrafili przebyć dystans międzygwiezdny, więc owszem, powinni być w stanie bez problemu zmienić trajektorię nawet ekstremalnie dużej asteroidy.

ocenił(a) film na 7
Filmosaurus

Na dzień dzisiejszy ludzkość nie ma żadnych szans na ratunek przed asteroidą. Naoglądałeś się za dużo filmów sci-fi. Obejrzyj jakiś program popularno-naukowy w którym na ten temat wypowiadają się astrofizycy a nie twórcy filmów i aktorzy, a usłyszysz, że gdyby takie coś zagrażało dziś ziemi to nie mielibyśmy żadnych szans.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones