PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7781}
7,4 1 528
ocen
7,4 10 1 1528
Mleczna droga
powrót do forum filmu Mleczna droga

Napisałem "słabszych" w cudzysłowiu, gdyż film i tak jest bardzo dobry. Jednakże w porównaniu z innymi filmami, jak Wrzeciono czasu, Gwiezdny pył, Wniebowzięci, Złote Runo, czy Big Bang. Rozumiem, co Kondratiuk chciał przekazać, scenariusz jak zwykle znakomity, aktorzy dobrani bezbłędnie, kamera super. Podłożenie głosu Błaszczyk za Figurę to wręcz genialne posunięcie !
Jednak film oglądało mi się trochę mniej wciągająco niż inne jego obrazy. Nie było tego wpatrzenia w ekran bez możliwości oderwania wzroku. Myślę, że to chyba kwestia długości filmu. Nie chcę tu powiedzieć, że był przydługi, ale film utrzymany w podobnej konwencji - Gwiezdny Pył - był krótszy i wyszło arcydzieło. Ale może się mylę. Zaraszam do dyskucji, jestem bardzo ciekaw innych opinii.

PS Dwójka wzięła się za odświeżenie twórczości Andrzeja Kondratiuka. Bardzo się cieszę, tylko dlaczego tak późno w nocy, ale lepsze to niż nic ;p Była już Hydrozagadka, Gwiezdny pył, Big Bang i Mleczna droga, mam nadzieję, że następne będzie Wrzeciono czasu :)

użytkownik usunięty
chemas

za 2 tygodnie w TVP2 będzie film Wniebowzięci ale niestety jeszcze później bo o 1:20

ocenił(a) film na 8

a w przyszła niedzielę ?

użytkownik usunięty
chemas

o 23:45 będzie Noc świętego Mikołaja, Janusza Kondratiuka

ocenił(a) film na 8

no no, sprawdziłem

ocenił(a) film na 6
chemas

mam to samo odczucie, także porównywałam z "Gwiezdnym pyłem" który oglądałam jaki poprzedni film Kondratiuka, był krótszy, z szybszą fabułą i jak dla mnie lepszym przesłaniem

ocenił(a) film na 8
mizzparadize

właśnie :)

ocenił(a) film na 10
chemas

Nie zgodzę się z kolegą, dla mnie akurat Mleczna droga i Big bang to szczyt Kondratiuka i chyba top 3 moich filmów w ogóle. Klimat filmu, REWELACYJNY po prostu Ludwik Benoit (w momencie kiedy wypowiada kwestię "Tak bardzo kocham życie" zawsze szklą mi się oczy), rewelacyjne zdjęcia, świetna Iga jako sąsiadka-wiedźma (to niedopowiedzenie z wiedźmą też kapitalne), super przedstawienie śmierci.
I genialne ujęcie Chrystusa podążającego z krzyżem na cmentarzu.

ocenił(a) film na 3
jagaciarz

Obydwa filmy jak dla mnie za nudne, usypiające. Ładnie musiałem przysnąć skoro nie widziałem żadnego Chrystusa.
I właśnie nie wiem, jak ja przysypiam ,to akcja filmu dzieje się dalej?

ocenił(a) film na 8
qqryqu

Nie, zatrzymuje się i czeka aż się obudzisz, chyba że się baterie wyczerpią, to już po ptokach i koniec filmu ;p

ocenił(a) film na 8
jagaciarz

To jest akurat kwestia wrażliwości i odbioru. Mnie akurat wymienione filmy bardziej urzekły. Myślę jednak, że zdanie może ulec zmianie gdyż na pewno obejrzę jeszcze wiele razy wszystki filmy Kondratiuka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones