PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=760272}

mother!

Mother!
6,2 72 168
ocen
6,2 10 1 72168
5,6 40
ocen krytyków
mother
powrót do forum filmu mother!

Nieporozumienie.

ocenił(a) film na 1

W obronie tego filmu mogę powiedzieć jedno, mianowicie piękny był w nim dom, mimo że niedokończony był śliczny. Niewiele piszę komentarzy, jestem na to zbyt leniwy, ale ten film zmusił mnie do przeczytania opinii innych, po czym wyrażenia swojej. Mianowicie, w moim pojęciu kina, absolutne nieporozumienie. Rozumiem że ma symbolikę, można ją odnaleźć w tym filmie, daje ogromne pole do interpretacji... Błędem reżysera, jest to że najwyraźniej pomylił sztukę malarską z kinem. Oglądanie tego to istna męka, symboliczne, niespójne obrazy, dające absolutną wolę wyobraźni, w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę że twoja wyobraźnia jest już na tyle zaangażowana, że możesz przerwać oglądanie filmu a ona go dokończy, interpretując np. pokój w którym się znajdujesz, czy dowolną myśl która pojawi się w twojej głowie!!! WTF?! Nie wiem w czym ten stan odbiega od stanu narkomana uciekającego od rzeczywistości, chyba jestem jednak zwolennikiem tej sztuki która zakłada że artysta faktycznie musi udowodnić że posiada wybitny umysł w sposób jakkolwiek zmaterializowany. Tak na dobrą sprawę to nawet nie można stwierdzić czy sam autor wie co chciał powiedzieć czy po prostu zagubić widza do tego stopnia że ten cokolwiek mu nie przyjdzie do głowy uzna za puentę filmu, bo na to wskazują komentarze ludzi którzy wysoko ocenili ten film i szukają w innych utwierdzenia w tym czy może ktoś inny zobaczył w nim coś podobnego (mówię tutaj o wątku głównym, nie o obrazach biblijnych). Fakt jest taki że każdy z nas jest inny, posiada swój bagaż doświadczeń przez co widzi rzeczy w sposób charakterystyczny dla siebie, dlatego też to co nie zostało powiedziane nawet w sposób pośredni każdy uzupełni po swojemu. Jeśli ktoś widzi w tym zasługę reżysera, nie mogę mu zazdrościć.
Dla mnie nonsens zmuszający do nadinterpretacji, przez co stratę czasu, nie uważam żeby doprowadzanie się do stanu halucynacji przy pomocy filmu było właściwe bo dużo lepiej sprawują się narkotyki:) Ale dom mieli prześliczny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones