PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=894}
7,8 59 797
ocen
7,8 10 1 59797
8,1 39
ocen krytyków
Nóż w wodzie
powrót do forum filmu Nóż w wodzie

Między bohaterami narasta konflikt ambicji, kobieta wydaje się być tylko katalizatorem przyśpieszającym gwałtowne, nieopanowane odruchy ich podrażnionej miłości własnej. Ale przecież między nią, a mężem także istnieje konflikt, którego domyślamy się od początku, choć nie znamy jego charakteru, ani przyczyn. Wyjaśnienie przychodzi niespodziewanie, stwarza go sytuacja muzyczna. Słowa piosenki śpiewanej przez bohaterem na prośbę chłopca stanowią klucz do zagadki. Dziewczyna śpiewa o tym jak zbyteczne są słowa między nimi, którzy potrafili wobec siebie kłamać i kochali się źle. Karmą muzyczną jest jeden z motywów przewijających się od początku filmu. I odtąd każde instrumentalne wejście tego tematu przywodzi na myśl refren piosenki: "kochaliśmy się źle...". kompozycja muzyki staje się kompozycją filmu.

Paavoo_Lodz

mam pytanie, czy ta piosenka była napisana do filmu, czy może funkcjonuje gdzieś jeszcze w przestrzeni pod jakimś tytułem i może w innym, oryginalnym wykonaniu, byłabym bardzo wdzięczna za (p)odpowiedź,
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
jalapeno

Wszystko, co udało mi się znaleźć to wydawnictwo płytowe z 1989 roku, z nagraniami Komedy. To kompilacja projektów kompozytora, m.in. ścieżki dźwiękowej do do wiadomego filmu. Gorąco polecam również album Astigmatic :) .

Wydawca : Polskie Nagrania PNCD 026
Rok wydania: 1989
POLISH JAZZ Vol.3

KRZYSZTOF KOMEDA
Krzysztof Komeda Trio
1. Get out of town (Cole Porter)
2. Fourth (K. Komeda)
3. Moja ballada/My ballad (K. Komeda)
4. Stella by starlight (Young, Washington)
Krzysztof Komeda, Adam Skorupka, Andrzej Zieliński

Bernt Rosengren with Komeda Trio
(Soundtrack From the Motion Picture „Knife In The Water”)
5. Typish jazz (K. Komeda)
6. Crazy girl (K. Komeda)
7. Cherry (K. Komeda)
8. Ballad for Bernt (K. Komeda)
Bernt Rosengren, Krzysztof Komeda, Roman Dyląg, Lech Dudziak

Komeda Quintet
9.Astigmatic (K. Komeda)
10.Kattorna (K. Komeda)
11.Svantetic (K. Komeda)
Tomasz Stańko, Krzysztof Komeda, Zbigniew Namysłowski, Gunter Lenz, Rune Carlson

yahou

wow, bardzom dźwięczna, tzn. wdzięczna///////////////////////////////////////////////////////////////

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones