PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 171
ocen
7,9 10 1 290171
8,7 45
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

http://www.theterminatorfans.com/michael-biehn-alien-5-hicks-revival-terminated- by-studio/

Tutaj więcej. Są nawet concept arty

http://www.theterminatorfans.com/michael-biehn-alien-5-hicks-revival-terminated- by-studio/

ocenił(a) film na 10
KaeM_4

Kwestia pieniędzy, choć trzeba przyznać, że kolejna odsłona w wersji Neilla Blomkampa, mogłaby wnieść nową "świeżość" i dać tym samym inny wymiar całej historii. W końcu każda część była realizowana przez innego reżysera - indywidualistę.

Osobiście uznaję tylko i wyłącznie serię Alien - bez AVP i Prometeusza w którym pokładałem daremne (jak się okazało) nadzieje.

Oby Blomkampowi się udało, chociaż po "Elysium" zaliczył wyraźny spadek formy.

ocenił(a) film na 9
KaeM_4

Znaczy, że to jeszcze nie koniec tyrania tej wspaniałej serii? :( Wiadomo chociaż, o czym mniej więcej to ma być? I czemu ja tam widzę Ripley? Ona nie żyje, a jej klon wylądował na Ziemi. I co z Hicksem? Też go sklonują? Na miłość boską, bądźmy poważni...

ocenił(a) film na 9
BadMichael07

Odpowiedź przynosi gra video - Aliens: Colonial Marines. Po opuszczeniu orbity LV-426 statek Sulaco został przejęty przez ekipę Weyland - Yutani. Weszli na pokład, obudzili Hicksa, a jego miejsce zajął jeden z najemników. I to właśnie ten najemnik zginął w rozbitej kapsule ratunkowej na Fiorinie. Nie wiem tylko czy fani uznają tę historię za kanoniczną, bo gra zebrała kiepskie recenzje, była niedopracowana i pełna błędów.

ocenił(a) film na 9
CorporalHicks

To już chyba nic głupszego wymyślić nie mogli. Firma po wejściu na USS Sulaco na pewno by przejęła cały statek, a nie. Ja jako fan Obcego na pewno nie wezmę pod uwagę tej gry, bo wiem, jak beznadziejna była. Założę się, że każdy inny fan powie ci to samo :)

użytkownik usunięty
BadMichael07

Ale co jak co, na rynku filmowym trudno o klimatyczny film grozy i sci-fi. Patrząc na concept arty Obcego 5 ja naprawdę bym się nie obraził za kontynuację kultowej serii. Oczywiście to kwestia pieniędzy jaką dysponować będzie reżyser, ale z czystej ciekawości każdy fan poszedłby do kina.

Bo kto nie lubi Obcego? :)

ocenił(a) film na 9

Wiesz, do kontynuacji ja sam ogólnie nic nie mam, wręcz przeciwnie, sequel w 21. wieku mógłby być ciekawy, ale jego realizacja i pomysł budzą grozę.
1. Ripley umarła
2. Hicks umarł
Kompletnie nie rozumiem tych koncept artów, ale okej, poczekajmy i zobaczmy jak to wyjdzie w praniu. Też na początku chłodno oceniałem grę "Obcy: Izolacja" i teraz żałuję jak diabli, że nie miałem wtedy lepszego podejścia do tej gry :(

użytkownik usunięty
BadMichael07

Przecież info jakoby fabuła 5 części miałaby być na podstawie gry Colonial Marines, to zwykłe spekulacje niczym nie poparte. A concept arty to nie zwiastun, tylko... concept, pomysł. Najlepiej poczekać na oficjalne info.

użytkownik usunięty
KaeM_4

To nie jest żaden Obcy 5 tylko zwykła fantazja reżysera.

ocenił(a) film na 10

Cieszę się, że nie do końca masz rację. Poczytaj to:
http://uproxx.com/movies/2015/02/neill-blomkamp-alien/
Wygląda na to, że FOX chce Aliena 5 i wystarczy, że Neill Blomkamp się zgodzi.

ocenił(a) film na 10
KaeM_4

i jeszcze jeden link http://www.slashfilm.com/neill-blomkamp-alien-movie/#.VNt-Bg-VAAU.twitter

użytkownik usunięty
KaeM_4

Za czasu napisania komentarza tego newsa jeszcze nie było ale dzięki.
Oby plan się powiódł. Ze szkiców wnioskuję że ma być prawdopodobnie jakaś alternatywna wersja trzeciego Aliena. Dziwnym trafem Biehn się tam znalazł.

ocenił(a) film na 10

Alternatywa ? Raczej wypełnienie luki między 2 a 3 częścią, zły zabieg by to nie był - a zupełnie nowy reżyser wniósł by coś świeżego z tego co widać na grafikach.
Statek który tam widnieje to zapewne ten sam Derelict z pierwszej jak i drugiej części, kombinezon Ripley - hmm, może reżyser ma własną wizję SJ, lub ma wizję w której jest to wynik badań nad obcymi - przynajmniej ta struktura wygląda jak baza lub stacja naukowa, w końcu to W-Y.
Oglądałem D9 jak i Elizjum, zakończenia w obu na plus - w obu świat ciekawie stworzony.
Mam tylko nadzieję że gdy powstanie nowy Obcy to nie będzie to coś w stylu CoD-a, i oczywiście film musi mieć koniecznie +16 inaczej będzie to sieczka dla małolatów.

użytkownik usunięty
zielonymalina

Biehn i Weaver za starzy są raczej żeby akcja rozgrywała się pomiędzy 2 a 3 częścią.

ocenił(a) film na 10

Podobno historia w tym filmie ( jezeli powstanie) pomijalaby 3 i 4 czesc, tak jakby nie istnialy. Bylaby to kontynuacja drugiej czesci. Kto wie, byc moze po wielu latach Ripley i Hicks zostaja naklonieni aby zmierzyc sie z szalejacym Obcym, ktorego sprowadzono na Ziemie ( lub jakas baze ) wraz z statkiem SJ ? Tylko oni wiedza z czym maja do czynienia.. Na concept arcie widac blizny Hicksa po oparzeniach( ?) ktore sa stare, a sam on i Ripley rowniez mlodo nie wygldaja. Oby film powstal...

użytkownik usunięty
Aretus

No wypadałoby w końcu reaktywować to uniwersum w wielkim stylu. Od ponad 20 lat same gnioty.

ocenił(a) film na 10
Aretus

3 jest fenomenalnym zwieńczeniem trylogii zmagań Ripley z Obcym, w końcu za film odpowiada nie kto inny jak sam Fincher, nie należy oceniać tego filmu za wersję kinową, którą je*ane 20th Century pocięło i ugniotło według własnego widzimisię, a wersji reżyserskiej, która zmiażdży każdego prawdziwego fana oryginału, a nie sieczki pana Cameroona ( z góry uprzedzam ten film również uwielbiam). Ripley nie żyje, umarła, Hicks tak samo. End of story. Chcą nam zaoferować nowy film o Obcym, bomba, poproszę tylko nowych bohaterów, ciekawą historię i żadnych głupich alienopussów i innych mutków tak jak nam to zaserwował ten kryptofilm numer 4

ocenił(a) film na 10
eiichi

Jesli chodzi o trzecia czesc Aliena, to mam podobne zdanie. Jak dla mnie jest to znakomity film, ze wspanialym gestym klaustrofobicznym klimatem. Stawiem ten film w swoim rankingu duzo wyzej od drugiej czesci, ktora jest tak jak napisales, zwykla sieczka, z rzadkimi klimatycznymi elementami. Jednak nie mam nic przeciwko ( a nawet jestem entuzjatycznie za) aby powstala alternatywna trzecia czesc. Wierze w to, ze Blomkampa zrobilby swietne kino, majac na uwadze jego dokonania wczesniejsze. Jednego sie tylko boje, ze wprowadzilby zbyt duz elementow - nazwijmy to - technicznych, i moglyby one gorowac nad samym Obcym, czyli ze te wszystkie super - tech maszyny ( lacznie z broniami ) bardziej skupilyby uwage niz Alien. Jednak bardzo kibicuje temu projektowi ( mam nadzieje ze juz jest taki lub niedlugo bedzie) i oczekuje ponownego pojawienia sie Aliena w calej swej grozie.

ocenił(a) film na 10
Aretus

3 część w moim odczuciu jest bardzo dobra, po prostu ludzie spodziewali się czegoś pokroju J. Cameron - a dostali porządny horror , ba klimat jest naprawdę mroczny.
W nowej części mogą przedstawić swoją historię i swoje wydarzenia, aby tylko to było logiczne, a to czy będzie w stylu pierwszej czy drugiej części pozostawiam reżyserowi bo klimatem przypominać będzie część drugą sądząc po konceptach.

użytkownik usunięty
zielonymalina

No i oficjalnie będziemy mieli nowego Obcego! Jaram się jak dziecko!

ocenił(a) film na 10

Dla mnie wiadomosc dnia!! A dopiero co kilka dni temu pisalem ze mam nadzieje ze film powstanie i prosze! :)

Ale juz malkontenci sie wpisuja pod ta wiadooscia z glownej strony, juz cos niektorym nie pasuje..

użytkownik usunięty
Aretus

Oby Biehn był bez zarostu. Postarza go.

ocenił(a) film na 10

Teraz czekamy na kolejne nowiny typu obsada :)

użytkownik usunięty
KaeM_4

Sigourney Weaver pojawi się na 90% ;)

ocenił(a) film na 10

Piąta część będzie silnie związana z pierwszą i drugą. Natomiast nie jest to tak jak wiele ludzi myślało, że reżyser zignoruje trójkę i czwórkę i nakręci swoją trzecią część.

http://www.scified.com/site/alien5/alien-5-will-not-undo-alien-3-or-alien-resurr ection-says-director-neill-blomkamp

użytkownik usunięty
KaeM_4

Przydatne info, dzięki za link ;)

ocenił(a) film na 10

Wszystko na to wskazuje, że Michael Beihn zagra w "piątce" Obcego :D

http://www.avpgalaxy.net/2015/03/01/michael-beihn-contacted-about-alien-5/

ocenił(a) film na 10
eiichi

Fanowski makeup Hicksa i fanowskie zdjęcia testowe Alien 5. W roli Hicksa Tom Woodruff Jr.
http://www.theterminatorfans.com/exclusive-alien-5-michael-biehn-hicks-make-up-t est-professional-shots/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones