PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=980}
7,9 290 171
ocen
7,9 10 1 290171
8,7 45
ocen krytyków
Obcy 8. pasażer "Nostromo"
powrót do forum filmu Obcy - 8. pasażer "Nostromo"

To niezły film,ale taki "Prometeusz" zjada go na śniadanie pod każdym względem,patrząc obiektywnie i subiektywnie ; ) Wszystko jest w nim lepsze od Obcego,WSZYSTKO.

ocenił(a) film na 6
michnik6666

Ale,żeby nie było,bardzo podobał mi się Obcy IV [gdzie oczywiście fani pisali,ze to najsłabsza część : )]

ocenił(a) film na 9
michnik6666

ZApewne masz na myśli efekty to prawda widać ze są po prostu stare ale trzeba wziąść pod uwage że film ma bodajże 35 lat...Ciekawe co o Obcym 4 powiedzą w 2031 ......w sumie nie wiadomo ale :D.Dla mnie wszystkie czesci arcydziełami są.4 i drugą cześć najlepiej się ogląda ze względu na dużą ilość akcjii:)

ocenił(a) film na 10
michnik6666

polecam sprawdzenie w słowniku co znaczy obiektywnie.
A na przyszłość nieużywanie słów których się nie rozumie ;>

ocenił(a) film na 10
michnik6666

Słaby troll, 2/10

ocenił(a) film na 9
michnik6666

Raczysz żartować drogi Trollu?

ocenił(a) film na 9
michnik6666

Dla mnie Prometeusz był słaby. Miałem to szczęście lub jego brak ze zaczynałem swoją przygodę z obcym od drugiej części. Co więcej nie miałem okazji poczytać recenzji ani obejrzeć trailera. Zatem siedzę sobie i nagle okazuje się ze z pyska wystaje fallus z zębami. Wstrząsające, niezwykłe przeżycie. Do dzisiaj pamiętam jak to było. Z tym, że niestety oglądając pierwszą część nie było tego efektu. Wszystko było juz wiadome i pozamiatane zanim się rozkręciło.

Chociaż film uważam za naprawdę dobry.

michnik6666

Właśnie jestem świeżo po seansie, a oglądałem już z 5 razy... Film ma 35 lat i zjada na śniadanie takiego Prometeusza, który jest wypadową typu dzisiejszego kina a próbą podstarzałego reżysera który sądzi że pamięta jeszcze jak się robi dobre filmy. Film to nie tylko efekty wizualne, to też konsewencja, klimat który w Prometeuszu pojawia się na chwilę i znika, ale ja może już stary jestem i nie czuję współczesnego klimatu Transformerów, Pacific Rimów i innych Gigantów ze stali.

użytkownik usunięty
getek

Mam takie same odczucia. Też chyba jestem za stary. :)

getek

Dodam jeszcze że +we współczesnym kinie efekty specjalne podają wszystko na talerzu, nie ma tej nuty nie dopowiedzenia, gry świateł, widz niczego sobie nie musi wyobrażać. W starym Obcym wszystko było ukrywane, nie widoczne, akcja toczyła się powoli.

getek

A pamiętasz ze przed erą Obcego w polskich kinach również rządziły giganci tylko były z Japonii i jakie wywierały wrażenie na widzach choć w tamtych czasach Toho było bankrutem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones