PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526798}

Odwróceni zakochani

Upside Down
6,2 30 399
ocen
6,2 10 1 30399
5,0 3
oceny krytyków
Odwróceni zakochani
powrót do forum filmu Odwróceni zakochani

Miałam vouchery i zastanawiałam się czy wybrać kolejne tandetne gówno Allena czy
właśnie to. Jako, że lubię Kristen Dunst, zdecydowałam się na 'Odwróceni Zakochani'.
Początek filmu ujdzie, przyjemny wstęp, wprowadzenie do tematu i niesamowite ujęcie
owych dwóch światów. Przynajmniej wiedziałam o co chodzi. Jednak po 10 minutach
wydawało mi się jakby minęła już połowa filmu. Coś jakby twórcy koniecznie chcieli
przyspieszyć akcję.
Akcja powoli rozkręcała się ale nie potrafiłam oprzeć się wrażeniu, że film ciągnie się w
nieskończoność a romantyzm głównego bohatera, jego determinacja i ogromna miłość
były owszem, ujmujące, ale ostatecznie męczące i widz(przynajmniej ja z moimi
znajomymi) cierpieliśmy razem z nim ogromne katusze.
Nawiązując do tytułu- w niczym film mnie nie zaskoczył. Przewidywalny i momentami po
prostu nudny. Chyba nie tylko moja ekipa miała takie wrażenie, ponieważ po godzinie
niemalże cała sala bawiła się telefonami i wierciła. Gdyby nie mój fetysz, że zawsze
oglądam do końca, prawdopodobnie zasnęłabym albo zwyczajnie wyszła.
SPOILER,SPOILER,SPOILER
Fatalny happy ending, gdzie para znalazła wyjście, żeby być wreszcie razem. Banalny
pomysł z ciążą i oczywiście magiczne dwa światy skończyły na jednym poziomie.
Masakra.


Do gry aktorskiej nie mam zastrzeżeń, urocza Kristen i cudowny Jim tworzą ładny
obrazek a ekipa drugoplanowa również niczego sobie. Efekty specjalne były
niesamowite, na mnie zrobiły ogromne wrażenie.
Podsumowując, sam pomysł mówiący o dwóch światach- rewelacyjny. Wykonanie i
wykorzystanie tej idei- beznadziejne, tandetne, typowe pójście na łatwiznę.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji:)

mammoth03

Wikipedia twierdzi, że Melodramat (gr.) – gatunek literacki lub filmowy o sensacyjnej fabule, zwykle miłosnej, nasyconej patetyczno-sentymentalnymi efektami i kończącej się z reguły pomyślnie dla bohaterów szlachetnych, a źle dla tzw. "czarnych charakterów".

Więc mam pytanie, czego się spodziewałaś, skoro sam gatunek jest z założenia sentymentalny, o miłości z happy endem? Jak chcesz zwrotów akcji to trzeba iść na thriller, a jak smutnego zakończenia to na dramat. Jeśli takich historii nie lubisz, proponuję na nie nie chodzić, chyba że już rzeczywiście nie miałaś na co. ;)

użytkownik usunięty
Zapiekanka

Ja spodziewałam się tego, że film będzie przewidywalny ale autor badz autorka tematu ma rację. Zakończenie jak na taki gatunek było po prostu krótkie i nijakie. Ja z kolezanką się zstaanawiałyśmy skad ta ciąza? Już? Tak szybko? Nie było nawet zwartej i szybkiej akcji. Puf i koniec.

Zapiekanka

Spodziewałam się odrobiny zaskoczenia i mniej tandety. Wszystkie było takie na odwal się, marnując taki fajny pomysł. Jest sporo melodramatów, które podbiło moje serce i nie zanudziło ani na moment. Ten niestety tak.

mammoth03

Drogie panie, "Przeminęło z wiatrem" też jest do bólu przewidywalne, nie widziałam jeszcze zaskakującego melodramatu. Taki urok gatunku moim zdaniem.

Zapiekanka

Nie wszystkie takie są i niekoniecznie zanudzają;) ten nie przypadł mi do gustu, jak już wspominałam zmarnowany potencjał, pójście na łatwiznę. Może masz trochę racji, że większość melodramatów takich jest ale mimo wszystko rozczarowałam się bo oczekiwałam trochę ambitniejszego filmu.

ocenił(a) film na 4
mammoth03

Przyznaje w stu procentach racje. Dawno tak sie nie nudzilam na filmie. Choc naprawde lubie melodramaty, ten byl wyjatkowo marny. Akcja jakos tak nie trzymala sie kupy, gra aktorska ze strony Kirsten beznadziejna, tak jakos dziwnie sie czulam na tym filmie. Ponury swiat z Dolu mega przygnebiajacy, ogladalo sie to po prostu niefajnie. Zaluje wydanych 25 zl na kino :-/

magda231019

Ja na szczęście miałam za darmo bo inaczej też bym żałowała. Jeśli chodzi o Kristen to mam do niej słabość i zawsze mi się podoba jak gra, nie wiem dlaczego. Nie przeżywałabym tak tego, gdyby nie fakt, że naprawdę można by zrobić z tej idei coś dobrego ale cóż, kasa, kasa, kasa, zero ambicji.

ocenił(a) film na 9
mammoth03

Nie wiem czego oczekiwałaś po tym filmie. Skoro to melodramat to zakończenie było bardzo łatwe do przewidzenia, więc tu nie wiem o co się można doczepić. Nie wiem co masz do pomysłu z ciążą. Faktycznie może końcówka troszkę przyspieszona, ale wg mnie ten film wcale nie wypada słabo na tle innych melodramatów.

Maverick1990

No jak dla mnie właśnie wypada. Z resztą uzasadnienie napisałam do odpowiedzi powyżej;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones