PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8301}

Ognisty podmuch

Backdraft
7,2 27 304
oceny
7,2 10 1 27304
5,9 11
ocen krytyków
Ognisty podmuch
powrót do forum filmu Ognisty podmuch

NIedościgniony film

ocenił(a) film na 10

Piszcie co chcecie, ale ten film wciąż robi wrażenie. Pomimo prawie 20 lat na karku, lepszych niż tu efektów pirotechnicznych nie widziałem w żadnym filmie. Film składa się na genialne sceny pożarów, ciekawą opowiastkę z wątkiem rodzinnym w tle, ciekawie poprowadzoną intrygę kryminalną, i genialnie wykreowane postaci.

Scena z Donaldem Sutherlandem, podczas komisji do spraw zwolnień warunkowych jest genialna..., Kurt Russell rewelacyjny, De Niro klasa sama w sobie. Może i zbyt się podekscytowałem, ale film ten to już praktycznie legenda jak dla mnie. Przypomina mi przełom 80/90 lat kiedy to kino dla paroletniego wówczas młodzieńca wydawało się tak odkrywcze i pasjonujące zarazem, czego już dziś niestety nie można odczuć...

użytkownik usunięty
maxreal

Trafna ocena. Nieskromnie dodam tylko, że William Baldwin również zasługuje na nagrodę pocieszenia :-)

ocenił(a) film na 7

W postaci złotej maliny;) Obejrzałem wczoraj ( 12.02.2011r. ;) ) i gdyby nie drewniak-Baldwin to nie mialbym temu filmowi nic do zarzucenia. Sutherland jako piromaniak zdecydowanie mnie urzekł, choc wystepowal tylko klika minut. Nieco pompatyczny, sporo amerykanskiego patosu, ale oglada sie przyjemnie i latwo.

użytkownik usunięty
ddddddombek

Sutherland mnie również , aczkolwiek nie chciałam się rozpisywać. Mam słabość do gościa.

ocenił(a) film na 9

Zawsze mnie zastanawiało - co kobiety widzą w tych starych piernikach.Ktoś powie,że lecą na kasę bo taki gościu i tak długo nie pociągnie.Nie tak dawno temu wybuchła afera u nas w kraju- jakaś aktoreczka zabujała się w duuuuuuużo starszym właścicielu teatru(czy jakoś tak).Czyżby to była miłość?No niby co może mieć taki pierdoła-właściciel teatru?Jakby to był szef koncernu naftowego to sprawa byłaby prosta.Ehhh szkoda gadać....

maxreal

mnie osobiście trochę przeraził, co nie zmienia faktu, ze film się podobał

ocenił(a) film na 7
maxreal

jeszcze kilka lat temu dałbym mu 10/10 bo w sumie sprawił, że jestem kim jestem ;) niesamowity klimat; świetna gra aktorska i te efekty specjalne (sekwencje z płonącymi gazami pożarowymi to majstersztyk) które niejeden współczesny film mogłyby zawstydzić - ale obecnie trochę już w zawodzie siedzę i ocenę obniżam do 7 ponieważ film jest o strażakach i troszkę tych błędów z tej branży się tam znajdzie - jak choćby wspomniane brawurowe wchodzenie w strefę zadymienia bez aparatu powietrznego pomimo tego że posiadali na wyposażeniu (Stephen w fabryce chemicznej po kilku krokach pewnie już by leżał zatruty gazami pożarowymi) lub wyniesienie dziecka w rozpiętej kurtce tuż po rozgorzeniu (i z tego co pamiętam nadal była nieskazitelnie biała)

jakby nie było - jeśli TV emituje, to ja siedzę w fotelu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones