PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8770}

Północ - północny zachód

North by Northwest
7,7 24 708
ocen
7,7 10 1 24708
7,7 24
oceny krytyków
Północ północny zachód
powrót do forum filmu Północ - północny zachód

10/10

ocenił(a) film na 10

Po Polańskim ''Autorze Widmo",zdecydowanie drugie miejsce pod względem kina
szpiegowskiego,w obu filmach nie ma superbohaterów i supersku....ów co przez kwadrans po
bijatyce dawno powinni być martwi od uderzeń w podłogę schody etc. i ten sk...n najgorszy ginie od
ostatniego naboju etc. .Strzelanki są ale jest ich na łyk kawy,herbaty,coli,piwa etc.Zarówno Hitch jak
i Roman udowodnili że można zrobić szpiegowski suspens bez udziwnień może z wyjątkiem sceny
samolot na polu kukurydzy-ale to wybaczam!

ocenił(a) film na 6
dzonydep

Dobrym filmem szpiegowskim Hitchcocka jest "Osławiona". Akcja poprowadzona jest tam o ile pamiętam bez jednego wystrzału, Cary Grant kilkanaście lat młodszy jest znacznie bardziej przekonujący, a Bergman lepsza od E. M. Saint. Może nie trzeba się było obrażać na Stewarta, który równolegle zaliczył świetną rolę w "Anatomii morderstwa"? Znacznie bardziej spójna w "Osławionej" jest też akcja, choć oczywiście widz wie tam wszystko, a tu się musi domyślać, więc co kto lubi.
"Osławiona" jest zrobiona natomiast kilkanaście lat wcześniej i przy słabszym budżecie. NbN oferuje za to świetną muzykę i efektowne ujęcia, które na szczęście nie przekroczyły granicy kiczu, nawet jeśli było blisko.

ocenił(a) film na 10
keikobad

Jestem po obejrzeniu "Osłaionej" na prawdę wybitnego dzieła któremu dałem 10/10.Ingrid fatycznie lepsza bo naturalniejsza od Saint,Granta wolę w "Północy...".Ciekawostka taka,żę o "Osławonej" wcześniej nic nie wiedziałem.Pierwszy raz usłyszałem od ciebie,drugi raz wspomniano o tym filmie w "Koniec z Hollywood" Woody Allen który kupiłem w Saturnie za 9.99zł. postanowiłem "Osławioną" obejrzeć.Zdania w pierwszym wpisie nie zmieniam "Osławiona" to romans z tłem szpiegowkim,"PPZ" zupełnie odwrotnie,więc "O" należy mimo reżyserii króla suspnsu klasyfikować w romansach.Mimo wszystko szanuję twoje zdanie!!

dzonydep

może Szpieg Też Ci się spodoba?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones