PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 238
ocen
7,6 10 1 311238
6,8 18
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

Jak dla mnie film po prostu rewelacyjny. Świetny scenariusz, podejmuje problem, który raczej
niezbyt często jest dotykany przez reżyserów na całym świecie. Zgrabne dialogi, kilka sceny
komicznych, które były dużo bardziej zabawne niż te w wielu z filmów mieniących się jako
"komediowe". Do tego aktorstwo w moim odczuciu na naprawdę wysokim poziomie, jest
naturalnie, różnorodne kreacje, w każdej z nich znalazłem coś pociągającego. I na koniec bardzo
istotna sprawa: brak poprawności politycznej. Mowa tu oczywiście o tych statystykach, które
ukazują kto tak naprawdę nakręca spiralę wojen i konfliktów na świecie poprzez handel bronią.
Można to wziąć za banał i oczywistość, ale uwierzcie mi - jest na świecie wielu ludzi, którzy sobie z
tego nie zdają sprawy. Cieszę się, że powstał taki film i nie został wykastrowany.

ocenił(a) film na 8
Noomarsil

Zgadzam się w 100 % -ach z toba

ocenił(a) film na 8
Noomarsil

w sumie napisałeś wszystko, co możnaby napisać o tym filmie i z czym się zgadzam. wszystko dobrze i na dodatek brak poprawności politycznej, co uważam za dodatkowy plus tego filmu. dodam jeszcze, że film jest oparty na faktach, co stanowi dodatkowy atrybut, by go obejrzeć.
jak już jestem przy głosie, to genialny tytuł - pasuje do filmu jak ulał

ocenił(a) film na 8
Noomarsil

Na mnie ten film również zrobił wielkie i miłe wrażenie. W pełni popieram opinie przedmówców. Z moich własnych przemyśleń dodam, że totalnie zdołowało mnie zakończenie. Główny bohater uniknął odpowiedzialności, choć nagrabił sobie że hej. Wyratowało go państwo, które mimo, że oficjalnie ścigało handel bronią, to jednak potrzebowało takich ludzi jak on do prowadzenia swoich niecnych gierek. Poza tym film ten doskonale ukazuje, jak ludzie potrafią usprawiedliwiać przed innymi i przed samymi sobie swoje poczynania. Nawet jeśli są niezgodne z prawem.

ocenił(a) film na 7
Noomarsil

Ja też wysoko oceniam ten film za pokazanie prawdy w tym temacie. Najlepszą sceną jest chyba ta gdzie na jednym lotnisku wyładowuje się samolot z pomocą humanitarną i samolot Jurija z bronią. Gwiazdkę więcej dałem za to, że w filmie użyto prawdziwych czołgów pożyczonych od czeskiego handlarza bronią. Wadą filmu jest to, że zbyt ogólnikowo przedstawia sposób dojścia Jurija do wyżyn tego biznesu. Można było zrobić dłuższy film i zmieścić wszystko albo to pominąć i skupić się na jego pracy.

ocenił(a) film na 10
Noomarsil

Zgadzam sie całkowicie. Świetne kino choć moim zdaniem niedoceniony film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones