PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98249}
7,9 18 265
ocen
7,9 10 1 18265
7,8 13
ocen krytyków
Perfect Blue
powrót do forum filmu Perfect Blue

Nie jestem pewny, ale po drugim obejrzeniu filmu jestem prawie pewny, że fabuła i wydarzenia filmu następuje w taki sposób. Chora Rumi prowadziła bloga "Pokój Mimy" konwersując z psychofanem. Obraz Mimy za czasów zespołu to uosobiony wpływ Rumi na Mimę i fana. Bomba i zabójstwo scenarzysty oraz własciciela agencji to sprawka Rumi, zabójstwo fotografa to sprawką Mimy w fazie psychozy (czy jak wolisz "opętania") wywołanego przez wizję, poczucie winy, derealizacji. Fan także zostaje zabity przez Mimę w samoobronie. Po zamknięciu i zdiagnozowaniu Rumi zostaje jej przypisane także morderstwo fotografa przez co Mima pozostaje na wolności, wolna od poczucia winy, stalkingu i nękania. W tym momencie Mima pogodziła się ze zmianą kariery i odniosła sukces/nadal jest znana (nie wiemy ile czasu minęło od zakończenia produkcji do sceny w szpitalu psychiatrycznym) co wiemy z dialogu pielęgniarek. Diagnozować Rumi nie będę bo nie od tego jestem, poza tym nie wiemy o niej wiele poza tym że miała obsesję na punkcie Mimy (identyczny pokój, prowadzenie strony) i jest w stanie psychozy wywołanej bliżej nieokreśloną chorobą. Jeżeli coś przeoczyłem, czy coś się nie zgadza śmiało zapraszam do dyskusji. (Przepraszam, wyleciała mi z głowy nazwa psychofana, wolę napisać post od razu po dwukrotnym obejrzeniu niż sprzawdzać VA filmu, choć też byli genialni!)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones