PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338362}
7,8 40 673
oceny
7,8 10 1 40673
7,8 29
ocen krytyków
Persepolis
powrót do forum filmu Persepolis

no i te puste sklepy i ludzie bijący się o towary , coś im się z Polską pomyliło , do tego takie
stereotypowe myślenie że wszystkie Iranki myślą tylko jakby się pozbyć tych nakryć głowy i żyć po
europejsku . Tylko noc zarwałem oglądając te głupotki dla babek

ocenił(a) film na 10
Redsky

Wpisz sobie w google "Iran śnieg" albo "Teheran śnieg" niedowiarku :) Masz nawet zdjęcie faceta sprzedającego bob - jak w filmie :)
Stereotypowe to raczej jest Twoje myślenie że wszyscy tam żyjący to oszołomy :)

ocenił(a) film na 8
Redsky

Dziś w nocy w Teheranie było minus jeden. Średnia liczba dni ze śniegiem w Teheranie to 24 dni rocznie, czyli niewiele mniej, niż w Szczecinie. Teheran jest położony znacznie wyżej nad poziom morza, niż Zakopane. To tyle na temat stereotypów.

ocenił(a) film na 8
Redsky

facepalm panie. Przeczytaj czasami cos zanim napiszesz.

kodyak81

no i ja mam rację tak jak myślałem , choc w Iranie nigdy nie bylem ( i pewnie nigdy nie bedę) to z załozenia i wiedzy ogólnej wiedzialem ze Iran to cieply kraj a Teheran kojarzę z cieplym Bagdadem , przed chwila przeczytalem wyraznie na wikipedii ze ZIMĄ OPADY SNIEGU I LEKKIE MROZY SĄ W TEHERANIE SPORADYCZNE . czyli ze snieg w Teheranie jest czyms tak niezwyklym jak u nas w styczniu temperatury po + 12 . no i co tępaki?! to jam mam rację ! A to ze Teheran lezy wysoko nie znaczy ze musi byc tam zima bo Bogota lezy wysoko w gorach i jest tam ciepło !

ocenił(a) film na 8
Redsky

2x facepalm. Internet robi drugie okrazenie. Moze chwila z logiki. Aby obalic jakas teorie wystarczy znalezc chocby jeden przypadek przeciwny. Nie chcialbym mieszac ale wlasnie ty go znalazles.

Z ciekawostek podam ze bedac wegipcie w marcu gdzie bylo ok 20 stopni widzialem dzieciaki poubierane w zimowe kurtki, ale to tak na marginesie jak zime moga sobie wyobrazac inne ludy.

ocenił(a) film na 9
Redsky

Redsky, radziłabym przeczytać powieść graficzną o tym samym tytule, na podstawie której zrealizowano ten film i przy okazji odrobinę głębiej zastanowić się nad głębszym znaczeniem tej lektury. W innym wypadku jedynie ośmieszasz się swoją ograniczoną perspektywą.

Redsky

Myślę, że skoro pani Satrapi jest Iranką, to lepiej od nas wszystkich wie, jak wygląda tamtejszy klimat :)

Redsky

W Teheranie i w ogóle północnym Iranie temperatura często spada poniżej zera, zwłaszcza w nocy, a śnieg czasem pada nawet gdy jest powyżej zera. W dużych miastach Iranki są na ogół wyemancypowane i gdyby nie były zmuszane do noszenia chust przez restrykcyjne prawodawstwo, to by ich nie nosiły. Na początku lat 80. w Iranie były masowe protesty przeciw przymusowi noszenia chust na głowach przez kobiety. Inaczej jest na wsi, gdzie kobiety zwykle są bardzo religijne i popierające teokrację.

ocenił(a) film na 9
Redsky

Sprawdzałeś na Wikipedii... a to ciekawe, bo ja też. I oto co tam znalazłam http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Tochal-Tehran.jpg
Myślę, że Twój argument został obalony. I lepiej niech tam trochę poleży i przemyśli swoje życie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones