PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468198}

Piła VI

Saw VI
6,1 47 670
ocen
6,1 10 1 47670
4,0 7
ocen krytyków
Piła VI
powrót do forum filmu Piła VI

Obejrzałam wszystkie części i jestem zafascynowana losami bohaterów filmu pt. Piła..
Sprawiedliwa śmierć i walka o życie ukazuje jak wiele człowiek w życiu popełnia błędów, jak potrafi
i zranić drugą osobę. Film ma charakter psychologiczny, ja odebrałam całą historię głownego
bohatera w bardzo osobisty sposób i rozumie jego przesłanie w tym co robił.. Bardzo ubolewam,
że film godny polecenia zakończył swoją fabułę. Pragnę zaznaczyć, że nadal wierzę jednak w
jeszcze jedną zaskakującą część! :)

marzenaaa_2

8 część będzie napewno, Tim Bell (czy jak mu tam) wspominał, że dla niego nie byłoby problemem kręcenie 9 ;)

ocenił(a) film na 1
marzenaaa_2

Film miał sens od pierwszej do trzeciej części, później już było tylko coraz bardziej na siłę i coraz bardziej badziewnie aż do ostatniej części, której nawet nie skomentuję. Powiem szczerze, że mam nadzieję, iż nikt już nie wypuści następnych części.

użytkownik usunięty
Aldirien

Pierwsze części miały fantastyczny klimat, kolejne już takie nie są, to fakt. Jedynka była czymś zupełnie nowym, trudno do niej porównywać kolejne filmy. "Piła 6" to moja ulubiona część serii. Jest inna niż pierwsze trzy filmy, ale wcale mi to nie przeszkadza i nie odbiera przyjemności oglądania. Podoba mi się gra Williama oraz wątki mitologiczne, flashbacki z życia Johna i jego pomocników. Mogłabym się rozpisywać na temat tego, co lubię w tej części, ale po co. Dla części fanów "Piła" skończyła się ze śmiercią Johna, dla innych takich jak - ja wręcz przeciwnie, gra dopiero się rozpoczęła. Dla mnie jedyną złą odsłoną filmu jest "SAW 3D", którą uważam za porażkę. Potencjał tkwiący w historii został zmarnowany, zakończenie naciągnięte (i tak podziwiam twórców, że w miarę logiczny sposób z tego wybrnęli). Każda z cześci filmu miała zalety, które sprawiły, że chciałam do nich wracać i oglądać ponownie. Nie jestem zaślepioną fanką, dostrzegam też wady całej produkcji ale jak już pisałam (lub nie) SAW traktuję jako całość, która może się wybronić.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię do niczego, Tobie film nie przypadł do gustu, mnie spodobał się i to bardzo.

Odnośnie kolejnej części filmu... Czekam na "Piłę 8" i dochodzą do mnie różne pogłoski. Z początkiem roku na Wikipedii można było przeczytać różne informacje na temat kolejnej części serii, łącznie z dokładną datą premiery (nie wiem, czy dobrze pamiętam ale chodziło chyba o 25 października 2013 r.) oraz pojedyncze informacje związane z fabułą (np. że policja dotrze do łazienki i usunie z niej rozkładające się zwłoki Hoffmana oraz pozostałe szczątki, że w filmie pojawią się określone flashbacki itd.). Wszystkie informacje sugerowały, że ma być to kolejny sequel, podczas gdy twórcy serii w wywiadach jasno i wyraźnie twierdzili, że jeśli powstanie SAW 8, będzie to remake lub coś zupełnie innego, niezwiązanego z serią. Wszelkie informacje z Wikipedii zniknęły, a na części innych portali filmowych zaczęły pojawiać się wiadomości o 2017 roku i obsadzie. Leigh Whannell o niczym nie wie, Cary Elwes wrócił do SAW 3D jedynie po to, by zakończyć serię więc jeśli miałby powstać kolejny sequel to o czym? Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, jeśli ktokolwiek ma jakieś rzetelne informacje, proszę mnie doinformować, będę wdzięczna. Póki co, mogę tylko czekać i robić swoje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones