PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33603}

Pod jednym dachem

Pelíšky
7,6 3 841
ocen
7,6 10 1 3841
8,0 3
oceny krytyków
Pod jednym dachem
powrót do forum filmu Pod jednym dachem

Urzekający!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10

Miałem przyjemność dzięki uprzejmości kina Luna obejrzeć ten obraz w ostatni poniedziałek. Ciepły, zabawny, bezpretensjonalny, pouczający.. czegoż więcej chcieć od kina?

Przy okazji tego filmu uświadomiłem sobie, że nigdy nie widziałem złego czeskiego filmu :] Więcej czeskiego kina - chcę w końcu trafić na ten zły :]

ocenił(a) film na 10
Pewu_3

True, po prostu coś niesamowitego. Sporo śmiechu, sporo dramatów, świetny humor (na czele z "Marszałkiem Malinowskim"), a to wszystko opakowane w czeskie ciepło :).

ocenił(a) film na 10
VindicatoR

Jestem podobnego zdania!
Cieply, zabawny, momentami wzruszajacy i, mimo innych realiow politycznych, mocno ponadczasowy.

Ostatnio skupilam sie na wspolczesnym, czeskim kinie i nie zawiodlam sie - Zelenka, Sverak i, rzecz jasna, Hrebejk, choc to jego pierwszy film, ktory widzialam.

kayka80

Jestem właśnie po seansie na tvn7. Film jest WSPANIAŁY! POLECAM!

forti_2

No i genialny jak zwykle Polivka, nurkujący w wannie... :)

ocenił(a) film na 8
cwaj

Polivka nie nurkował ;)
On mierzył czas.

Dadan

Racja, oglądałam ten film dość dawno temu, zamazało mi się trochę. :)

ocenił(a) film na 10
Pewu_3

Podzielam Twoje zdanie, film jest ciepły i wzruszający, dialogi przezabawne, mogłabym go oglądać w nieskończoność!

ocenił(a) film na 10
Pewu_3

Oglądałem dużo czeskich filmów każdy lepszy lub ciut gorszy ale każdy dobry lub bardzo dobry. Ale "Pod jednym dachem" powalił je wszystkie. Tak powinno być robione genialne kino. Ma wzruszać, śmieszyć, zaskakiwać i pokazywać wszystkie odcienie życia bo świat jest różnobarwny a nie "czarno-biały" jak w wielu chcę nam na siłę wmówić. Nie ma też różowych okularów, realizm życia powala. To tak jakby wziąć kamerę i pójść z nią do pierwszego lepszego domu, postawić ją i potem czekać na to co się dzieje. Konflikt pokoleń też świetnie pokazany a to wszystko w czeskim klimacie jak że specyficznego klimatu jakim była praska wiosna 68. Nie sposób nie wzruszyć się podczas oglądania tego filmu (jak podczas grania hymnu czeskiego pod koniec filmu) czy śmiać się do łez z chodzącej katiuszy, polskich szklanek czy enerdowskich łyżek. Piękny, cudowny film który utwierdził mnie w wielkości i sile czeskiej kinomatgrafi. Prostota z jaką robią, filmy z jaką łatwością potrafią mówić o życiu i je pokazywać na ekranie powoduje lekką zazdrość. Po wielu miesiącach, dziesiątkach obejrzanych filmów z dumą mogę dodać ten film do mojej malutkiej, wybranej kolekcji której mogę dać 10 z serduszkiem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones