PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1216}

Poszukiwacze zaginionej Arki

Raiders of the Lost Ark
7,7 275 679
ocen
7,7 10 1 275679
8,1 41
ocen krytyków
Poszukiwacze zaginionej Arki
powrót do forum filmu Poszukiwacze zaginionej Arki
ocenił(a) film na 8
Teleboy

Indiana Jones i Świątynia Zagłady :)

ocenił(a) film na 10
annamachulak

Ja szczerze mówiąc... nie potrafię się zdecydować

ocenił(a) film na 10
annamachulak

W tym wątku już nic nowego nie da się napisać.
Uwielbiam "Arkę i " Krucjatę". Całe szczęście, że byłam gówniarą gdy można było to w kinie zobaczyć. "Krucjata" chyba lepsza właśnie dzięki duetowi z Connerym. Najważniejsze, że mam w domu młode pokolenie i ono też kupiło ten klasyk.
Jak obiecałam tak zrobiłam - nic nowego nie napisałam.

ocenił(a) film na 7
iw_jarema

A ja nie byłem gówniarą ale gówniarzem owszem jak widziałem dwie kolejne części

ocenił(a) film na 10
iw_jarema

Ale w sumie racja, co tu można więcej napisać po prostu klasyka fajnego kina:)

użytkownik usunięty
Teleboy

Poszukiwacze Zaginionej Arki najlepszy zdecydowane

zaraz potem Świątynia zagłady, kolejne części już słabsze

ocenił(a) film na 10

Kurcze po głębszym zastanowieniu to dla mnie jedynka i trójka chyba na równi, ale jak kolega poniżej zauważa duet z Seanem był w trójce znakomity

ocenił(a) film na 8
Teleboy

Ostatnia krucjata była wg mnie najlepsza to co grali Ford z Connerym to mistrzostwo świata

ocenił(a) film na 10
Jakub_K_filmweb

Zgadza się, mistrzostwo!

Teleboy

Wszystkie uwielbiam, ale chyba trzecią część najbardziej. Ford i Connery są w duecie niesamowici, a sceny z nimi tak śmiechowe, że nie mogłem się powstrzymać.

ocenił(a) film na 10
Bialy_Pielgrzym

W sumie to chyba też bym się skłaniał ku trójce, ten duet naprawdę "dawał radę":)!

ocenił(a) film na 8
Teleboy

Wszystkie sa meeega pamietam jak w niedziele przy obiedzie ojciec zalaczal na vhs nowosc i sie cala rodzina ogladalo :) sentymrnt do dzis i na zawsze

ocenił(a) film na 10
qudien

I tak już zostanie, miałem bardzo podobnie

Teleboy

Ja mam taki problem, że lubię najbardziej właśnie pierwsze trzy, ale tak bardziej najbardziej to Poszukiwaczy... i Ostatnią... i między tymi dwiema nie umiem wybrać, bo są naprawdę świetne. Zajebista i piękna przygoda. Za każdym razem tak się wzruszam, kiedy słyszę motyw przewodni Indiany i widzę Forda we wcieleniu Indiany :) kocham i bardzo się cieszę, że miałem okazję obejrzeć, kiedy byłem jeszcze dosyć mały (dziękuję Ci tato :D )

ocenił(a) film na 10
Micman1995

To mamy tak samo! Ale gdyby tego młodego grał jakiś bardziej pasujący aktor, to czwórka nie byłaby zła:)

Teleboy

Właściwie Shia LaBeouf jest dobrym aktorem, ale wtedy (2008 rok, kiedy wydano najnowszą część) był jeszcze początkujący i nie wypadł wybitnie, ale według mnie sprawdził się w roli rasowego cwaniaczka ;) i tak dużo czasu minęło od trójki do czwórki (prawie dwadzieścia lat), więc jasnym było, że nie uda się utrzymać tego starego klimatu, ale film był naprawdę dobry, na koniec trochę zamieszania, ale było tajemniczo, no i ślub Indiego (jak dla mnie idealne zwieńczenie przygód naszego archeologa) ;)

Micman1995

No proszę, ile razy użyłem słowa "ale" :D

ocenił(a) film na 10
Micman1995

Film też mi się podobał, ale po prostu czasem jedna irytująca postać lekko psuje odbiór (patrz najnowsze Gwiezdne wojny np)

Teleboy

Mi Kylo aż tak nie przeszkadzał, prawdę mówiąc, cieszę się z tej innowacji. Tak naprawdę jedyne co mnie lekko denerwowało w tym filmie to trochę brak oryginalnych pomysłów. Ale myślę, że VIII część wgniecie w fotel :D

ocenił(a) film na 10
Micman1995

No niestety jakoś mnie te nowe GW nie przekonują, nie ma to jak te stare, najlepsze

ocenił(a) film na 7
Teleboy

Największy sentyment..Świątynia Zagłady bo za dzieciaka widziana w kinie. Potem Krucjata , a dopiero potem Arka. Część czwarta to osobny temat

ocenił(a) film na 10
armarange

Ja dzisiaj sobie ją znowu obejrzałem i tę jazdę na wózkach w kopalni... extra!

ocenił(a) film na 7
Teleboy

No jednak dla mnie obiektywnie najlepsza Krucjata

ocenił(a) film na 10
armarange

Ta część wygrywa! Pozdrawiam!

Teleboy

Najmniej lubię "Świątynię zagłady", mniej lubię "Królestwo Kryształowej Czaszki", następne dwa części tak samo uwielbiam :D.

Czekam teraz na ten najnowszy, który ma wyjść w 2020r. ale obawiam się co z tego wyjdzie skoro Ford ma prawie 80 lat.

ocenił(a) film na 10
Magnolia1993

To mamy podobnie!

ocenił(a) film na 10
Teleboy

Zdecydowanie "Ostatnia Krucjata" duet z Connerym akcja żarty przygoda wyobraźnia działa na maksa mam wszystkie części i znam chyba na pamięć nigdy mi się nie znudzi :)

ocenił(a) film na 10
swietyxxx

Trudno odmówić Ci racji - nie znudzi się, to fakt! Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
Teleboy

Arka i krucjata. Świątynia zagłady odstaję pod względem fabuły i humoru. Arka to klasyk ale w krucjacie są świetne sceny jak pościg na pustyni i walka na czołgu czy ucieczka ze sterowca i walka z samolotami. Do tego świetna rola Connery. Ciężko się zdecydować.

ocenił(a) film na 10
SantaCruzeNomad

Słuszna uwaga! Nie jest łatwo! A scena z kontrolą biletów też mnie rozwaliła:)

ocenił(a) film na 8
Teleboy

Oczywiście trzecią: "Ostatnia krucjata"- Arcydzieło przygodowego kina! Nie ma lepszego filmu w tym gatunku.

ocenił(a) film na 10
Mati_121

Oczywiście!

Teleboy

Oczywiście pierwszą bo jest najlepsza. Poszukiwacze Arki są najbardziej poważnym filmem z serii i mu to zdecydowanie służy.

ocenił(a) film na 10
grzegorz_cholewa

Ja kurcze nawet czwórkę lubię (choć oczywiście trochę ustępuje 3 poprzednim), bo to jest kino w starym stylu, który najbardziej mi pasuje, czyli świetnie dobrani aktorzy, szybka, ciekawa akcja, film opiera się na grze a nie na efektach i do tego odpowiednia dawka humoru

Teleboy

Ja lubię Poszukiwaczy Arki

ocenił(a) film na 10
Qunne

I bardzo dobrze, to po prostu świetny film

Teleboy

Indy Jones największy szkodnik w archeologii w historii
https://histmag.org/Indiana-Jones-najwiekszy-szkodnik-w-historii-archeologii-257 13

ocenił(a) film na 10
Buttman_1973

Jaki szkodnik? Ktoś chyba baaardzo się nudził, żeby zajmować się takimi pierdołami dot fikcyjnej postaci. To jakby przeżywać nieekologiczny szczebel drabiny, który się przyśnił św Jakubowi

Teleboy

Radze przeczytać artykuł z linku buttmana. Jest tam ciekawy aspekt dotyczący studentów archeologii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones