PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=167936}

Powrót do Oegstgeest

Terug naar Oegstgeest
6,1 38
ocen
6,1 10 1 38

Powrót do Oegstgeest
powrót do forum filmu Powrót do Oegstgeest

"Sześć na dziesięć".

użytkownik usunięty

Trochę mało głosów, nota też niska. Film nie jest rewelacyjny, ale zasługuję na trochę wyższą ocenę. Dziwnie pokazany obraz wspomnień z życia bohatera. Bardzo specyficznie. Nie każdemu może się spodobać. Opowieść dotycząca przemijania, egzystencji człowieka. Wszystko wydaje się ulotne, nieważne, nic nieznaczące. W filmie znajdziemy sporo nawiązań do wiary. Ciekawie zrealizowany, niezły... Do obejrzenia.

Ten film może być niezrozumiany w Polsce. Jest ekranizacją autobiograficznej powieści Jana Wolkersa (jednego z najwybitniejszych powojennych pisarzy Holandii), nb obowiązkowej lektury w szkołach średnich, która ukazując się po raz pierwszy w 1965 roku (do tej pory było już ponad 30 wydań) wywołała wielkie zamieszanie. Jest to krytyka i obnażenie ciasnoty umysłowej świata ortodoksyjnych protestantów. Rozrachunek Wolkersa z ludźmi ze swojego dzieciństwa i z tym, co przeżył. Theo van Gogh nie byłby sobą gdyby nie podjął się sfilmowania tego.

[nb. Paul Verhoeven wyreżyserował najsłynniejszą powieść Wolkersa "Tureckie Owoce"/"Turkish Delight"/nl."Turkse Fruit" - w 1999 r nominacja do oscara, jeden z najlepszych filmów kinematografii holenderskiej]

użytkownik usunięty
fuerte

Trochę poczytałem o filmie. Wiedziałem, że powstał na podstawie książki. "Powrót...", nie jest łatwym filmem. Mnie się podobał, ale przyznaję - jest trudny w odbiorze, no i dziwny. Tak, to właściwe określenie. Nie każdemu może się spodobać. Jednak czym bardziej wymagające kino, tym lepsze. Dzięki za dodanie wpisu i za "Tureckie owoce". Będę miał go na uwadze. Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones