PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1031}

Prawo Bronxu

A Bronx Tale
7,9 73 347
ocen
7,9 10 1 73347
6,6 11
ocen krytyków
Prawo Bronxu
powrót do forum filmu Prawo Bronxu

Czy też to ktoś zauważył? De Niro chyba wzorował się na Chłopcach z Ferajny w których sam grał. Zauważcie, że w obu jest historia młodego chłopaka, który ma plecy gangsterskie. I to, że ojciec się na to nie zgadza (tyle że w chłopcach zmienia zdanie ;)) W obu filmach pojawia się też narracja młodego. Można powiedzieć, że Prawo Bronxu jest bardziej szczegółowym urywkiem Chłopców z Ferajny, bo tu zajmowało to cały film, a tam 1/3.

Prawo Bronxu jest pod wieloma względami lepsze, zaś Chłopcy z Ferajny jest lepsze pod innymi wzgledami - oba filmy 9/10, rewelacja.

w "Prawie B." przede wszyskim kładzie sie nacisk na relacje ojciec- syn, chociaż na początku rzeczyescie mozna dostrzec podobieństwo.

Myślę, że De Niro wzorował się na Scorsese. Mi na początku skojarzyła się narracja w trakcie filmu, podobna trochę do tej, jaka była w Chłopcach z ferajny.

A jak na końcu zobaczyłem Joe Pesciego, to od razu miałem banana na gębie. Oczywiście z zachwytu:D

NickError

Podobieństwem były też sceny bójek z łagodną muzyką w tle, tak samo było w Chłopakach z Ferajny - napieprzają gościa a w tle Atlantis Donovana :D

Joe Pesci jak wszedł też wymiękłem - zjawił się niczym dobry duch i zarazem cała historia gangsterskiego kina :)

NickError

Prawo Bronxu jest oparte na faktach.

ocenił(a) film na 10

To przecież oczywiste! Dokumentalny charakter filmu, narracja głównego bohatera, który wprowadza widza w świat mafii (plus muzyka z epoki w tle)... No i ciekawa, wciągająca historia. Chłopcy - wiadomo lepsi, wręcz pionierscy, ale Prawo Bronxu też jest filmem wspaniałym.

ocenił(a) film na 5
Bruce_Lee

Ja po tym filmie oczekiwałem dużo większej ilości podobieństw, niestety zawiodłem się i wynudziłem. Naprawdę musiałem się zmusić, żeby obejrzeć go w całości. Przy całym szacunku dla aktorów i rezysera.

ocenił(a) film na 10
lukib7

cóż, gusta i guściki. Fakt faktem, że gdy byłem młodszy, nie doceniałem tego filmu - w tej chwili mogę go oglądać na okrągło. Geniusz!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones