PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1142}

Psy

7,7 211 839
ocen
7,7 10 1 211839
7,3 41
ocen krytyków
Psy
powrót do forum filmu Psy

czy ktoś jeszcze może zwrócił uwagę jak wesoły skrót miała by partia o której gdzieś na początku wspomina Lubaszenko senior? :-)

ocenił(a) film na 9
Captain_America

Hehe, taka była ponoć pierwotna propozycja nazwy dla ZChN (która nie przeszła właśnie przez ten skrót). Skoro rzeczywistość tak się wystawiła, Pasikowski musiał to wykorzystać :D

pozdrawiam

użytkownik usunięty
bzium1986

A szkoda, że nie przeszła. Wtedy utworzyliby koalicję z naszą kochaną platformą i zamiast niedoszłego PO-PISu mielibyśmy... PO CH*J

ocenił(a) film na 7

Wygrałeś internet koleś ;)

I byłoby Jarosław Kaczyński (ChUJ).
Z innych ciekawych skrótów parę lat temu była Osoba Chętnie Udzielająca Informacji (OChUI).

ocenił(a) film na 10
Ferdas_2

Ta skrzecząca baba z SLD to powiedziała

ocenił(a) film na 8
Captain_America

Chrzescijanska Unia Jednosci - w skrocie CHUJ
hehehehehe zwrocilem uwage na to dopiero po przeczytaniu ciekawostek.

ocenił(a) film na 10
Wilkinson

Albo Chrześcijańskie Ugrupowanie Jurka
Marka Jurka :)

ocenił(a) film na 7
Captain_America

http://www.filmweb.pl/topic/750486/J%C4%99zyk+%22Ps%C3%B3w%22.html

ocenił(a) film na 7
Captain_America

http://www.youtube.com/watch?v=fw3ob0LPSoo
leże

ocenił(a) film na 9
Marcinekk

ta sama nazwa pojawia się w Glinie Pasikowskiego. To chyba jeden z pierwszych odcinków drugiej serii. Gajewski rozmawia z członkinią tej partii.

ocenił(a) film na 10
e-kon03

Dokładnie. Zresztą za to lubię filmy Pasikowskiego. Niektóre smaczki sobie człowiek uświadamia dopiero potem :D

ocenił(a) film na 8
Daguchna

A nazwę tej "partii" wymyślił Stefan Kisielewski bardzo dawno temu.

ocenił(a) film na 8
Marcinekk

"Film jest niedostępny". Czy można go znaleźć gdzie indziej? Jaki ma tytuł?

Captain_America

Taaa... I śmiałam się na całe kino tylko ja, nikt inny... Aż mi potem głupio było. Ale to daaaaawne czasy...

użytkownik usunięty
Mama_Autika

Takich zwrotów i cytatów w filmie ,,Psy'' Władysława Pasikowskiego jest mnóstwo, dzisiejszy ,,Jack Strong'' już tego nie ma. W ,,Psach'' wystąpili najlepsi aktorzy polscy - tacy jak Bogusław Linda, Janusz Gajos, Cezary Pazura, Zbigniew Zapasiewicz, Olaf Lubaszenko, Marek Kondrat i bardzo dobrzi aktorzy tacy jak Maciej Kozłowski, Tadeusz Szymków, Tomasz Dedek, Tadeusz Huk, Edward Lubaszenko, Ryszard Pietruski, Jan Machulski, Jerzy Bończak i Sławomir Orzechowski. Film zaskakuje do dzisiaj, nie ma w nim już takiej świeżości. Montaż i zdjęcia w filmie są doskonałe. Rewelacyjna robota operatora filmowego Pawła Edelmana i montazystki Wandy Zeman. Kompletne arcydzieło muzyczne w wykonaniu Michała Lorenca. Film posiada klimat. Przy filmie pomagał przy scenariuszu genialny reżyser Jacek Bromski (,,Zabij mnie, glino'', ,,U Pana Boga za piecem'', ,,Sztuka kochania'', ,,To ja, złodziej'', ,,Kariera Nikosia Dyzmy'', ,,Dzieci i ryby'', ,,Ceremonia pogrzebowa''). Pasikowski stworzył film w trudnych warunkach, lata 90-te nie były tak bogate w pieniądzę przy robieniu filmów, powstawało mało filmów, premierę kinową miało 12 filmów, a nie jak teraz 40 w skali rocznej - za to były to same dobre reaczej filmy, a nie produkcja, po produkcji kręcona na siłę, często bez polotu, bez pieniędzy, bez dobrego aktorstwa, scenografii, muzyki, zdjęć i montażu. Film posiada scenografię, fachowe rady policji, zarys historii, dobre kostiumy i genialnie dopracowane szczegóły. Film dobry, arcydzieło nie jest, silny, mocny, za duzo przekleństw i ciekawy ze względu na super scenariusz.

ocenił(a) film na 10

Pięknie to ująłeś!

Captain_America

To raczej do Lubaszenki seniora powiedział to na korytarzu urzędnik grany przez Orzechowskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones