PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95743}

Resident Evil 2: Apokalipsa

Resident Evil: Apocalypse
6,7 83 083
oceny
6,7 10 1 83083
4,5 10
ocen krytyków
Resident Evil 2: Apokalipsa
powrót do forum filmu Resident Evil 2: Apokalipsa

Fajnie się oglądało

ocenił(a) film na 6

Film minimalnie gorszy od części pierwszej "Resident Evil". Choć podobnie jak w pierwszej części także i tutaj brak tego tajemniczego klimatu jak w serii gier wydanej na Playstation. O ile nie lubię filmów nakręconych po 2000 roku to jak na razie widziałem obie części "Resident Evil" i podobały mi się. Liczę, że kolejne części będą równie ciekawe.
W ogóle postać Nemezisa przypominała mi Terminatora - bo strzelał z miniguna i miał wydawane rozkazy i widok z oczu jak z komputera, zupełnie jak Arnold w Terminatorze 2 :D
Poza tym miłe zaskoczenie jak zobaczyłem pod koniec filmu postać doktora, którego grał Iain Glen. On to się nadaje do wszechstronnych ról.
Film oceniam na 6/10 - podobnie jak część 1-szą.

Aha, co do opinii, że to Matrix o zombi, to po części się zgodzę. Szczególnie wkurzyła mnie scena w kościele z tym wybuchem nad motorem, gdzie Alice strzelała i później było widać ten wybuch. No ewidentnie styl zaczerpnięty z Matrixa (strasznie nie lubię tego filmu).

ocenił(a) film na 10
Axel

Ja osobiście wole jedynkę od dwójki. Wczoraj na TVP1 leciała jakaś inna wersja, ja mam troche inną są w niej m.in. taniec L.J, straszenie przez księdza itd. Ogółem film nie jest zły, ale tak i tak wolę jedynkę.

ocenił(a) film na 7
Axel

Mi się film podobał. Oglądałem tez 1 i chyba wolę akcję z zombiakami w całym mieście :D. Film straszliwie krótki niby 1h30m ale TVP chyba coś obcięło bo tam trwało ok. 1h20m a może i mniej. Nie podobała mi się jedynie [SPOILER]śmierć Nemesisa który przeżył wszystko... ale nie przeżył tego że został przygnieciony przez rozwalony helikopter...Nie wiem dlaczego ale wydaje mi się to głupie.. :D [Koniec SPOILERA]. Ogólnie oceniam film na 7/10

ocenił(a) film na 10
bisban

Kilka scen było wyciętych m.in. gadka ksiedza o apokalipsie, taniec L.J, gdy Nemesis wszystkich zabił tylko nie jego itd.

ocenił(a) film na 6
Axel

z tego filmu to vermilion był najlepszy na końcu przy napisach :>

ocenił(a) film na 6
Axel

Polecam moją listę filmów o zombie:
http://www.filmweb.pl/user/Axel/blog/546118

ocenił(a) film na 6
Axel

Jedynka najlepsza, ale dwójka na drugim miejscu z wszystkich 5 części filmowej sagi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones