PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31741}
7,0 148 329
ocen
7,0 10 1 148329
5,6 12
ocen krytyków
Resident Evil
powrót do forum filmu Resident Evil

Świetny film !

ocenił(a) film na 10

Zombiacze + Milla Jovovich (która jest piękną kobietą a jako Alice podoba mi sie najbardziej) do tego szybka akcja , jakowyś zmutowany stwór (boss levela :D) i to wszystko zapewnia rozrywkę pierwszej klasy. Nie grałem w gry , natomiast lubię filmy o zombie i bawiłem się swietnie na RE ;)

ocenił(a) film na 3
Raister

Opowiedz mi człowieku ubogi duchowo czym się kierowałeś oceniając ten film na 10? Niszczysz ten portal takimi ocenami i nie chcemy Ciebie tutaj.

ocenił(a) film na 10
PalmerChili

Oo , ktoś z rozmnożeniem jaźni piszący o sobie w liczbie mnogiej ocenia mą duchowość? Nice :D

Stosuję ocenę dozwoloną przez portal więc go raczej tym nie zniszczę to raz a dwa czym się kierowałem to masz wypisane w poście startowym :)

Raister

Nie karm trolla.
A co do filmu to zgadzam się, Resident Evil to klasyk filmów o zombiakach, te wszystkie filmy "ziemia zywych trupów" czy" świt...." itp to nic. :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

Oj tam , pogawędka z "ekspertami od życia duchowego" ma dla mnie walory czysto rozrywkowe więc jeżeli ten jegomość zechce mnie dalej "oświecać" to sobie z nim chętnie pogawędzę z uśmiechem na ustach ;))

A co do filmów które wymieniłaś to one są fajne tyle że ciut inne w klimacie. Raczej nie uświadczy sie w nich Matrixowego biegania po ścianach z giwerami w dłoniach tak jak w Residentach (późniejszych które też oceniłem na 10 :D) tym niemniej podobają mi się ;)

Raister

Hehe, no jeśli sprawia Ci to przyjemność :)

Tak, są dobre, tylko chodzi mi o to że nie wciągają tak jak RE, Residenta mogę oglądać 1500 razy bo ma to "coś" i nigdy mi się nie znudzi w przeciwieństwie do innych filmów o zombiakach :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

Ooo proszę , pokrewna dusza :DD Też RE mogę oglądać w kółko bo te filmy są genialne. Reszta zombie filmów jest ok ale to już nie to ;)

Raister

Co najlepsze części RE prawie całkowicie odbiegają od tego co było w grach a mimo wszystko powstały zarąbiste części :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

No tu Ci wierzę na słowo bo nie grałem . A animacje oglądałaś? ;)

Raister

Degenerację? to tak oglądałam, też mi się podobała. Teraz tylko czekam na kolejną cześć RE, ciekawa jestem, ale nie chciałabym zbyt "matrixowej" części :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

Nie tylko. Jest jeszcze Potępienie ;) http://www.filmweb.pl/film/Resident+Evil%3A+Potępienie-2012-598799

Nie chcesz żeby było matrixowo? Pod koniec ostatniej części widać było jakieś fruwające smokopodobne stworzonka których pokonanie być może będzie wymagać matrixowych umiejętności no ale zobaczymy :D

Raister

A to nie oglądałam :)

No nie bardzo. stąd też 5 cz. nie przypadła mi do gustu, była okej, ale jednak film stracił klimat, według mnie ;/ ale ocena i tak 8/10 ale większości to z powodu sentymentu :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

To w piątej części na początku jest ta akcja z atakiem na Arkadię przeprowadzonym najpierw od końca a potem normalnie? To ujęcie to był dla mnie majstersztyk po prostu ;) Do plusów zaliczyłbym też obecność Ady Wong (chociaż ta mi się bardziej w Potępieniu podobała) no i Leona . Fajne to było ;)

ocenił(a) film na 6
Robaczek_12

Wątpię, bo seria Resident evil to bardziej film akcji niż kino grozy jakim była pierwsza trylogia gier RE.
Najbardziej klimatyczne filmy o zombie to rasowe horrory:
Noc żywych trupów 1968, Świt żywych trupów 1978, Zombie pożeracze mięsa 1979 czy remake Nocy żywych trupów 1990.
Niezłe też były komedie o żywych trupach np:
Powrót żywych trupów 1985, Martwica mózgu 1992, Cemetery man 1994, Wysyp żywych trupów 2004.
Pierwszy Resident evil w momencie premiery zawiódł moje oczekiwania bardzo, ale okazało się, że seria jest równią pochyła w dół i
ostatecznie pierwsza część jest całkiem niezła, bo potem z każdą kolejną było coraz gorzej.

returner

I niech będzie film akcji, mam to gdzieś, dla mnie to klasyk filmów o zombiakach i tak jak wspominałam wcześniej mogę go oglądać cały czas a te wszystkie filmy które podałeś dobre, ale na jeden, dwa razy i jesli słyszę film o zombie to od razu przychodzi mi na myśl film Resident Evil.

ocenił(a) film na 6
Robaczek_12

Nie jesteśmy w kółku wzajemnej adoracji klepiącej po ramieniu i
zachwycającej się pierwszymi lepszymi filmami :)
Dla fanów japońskiej serii gier survival-horror "Resident evil", które wzrowowały się na
klimatycznej trylogii G.Romero filmy z Alice był zawodem sporym i to jest fakt.
Miałem prawo oczekiwać czegoś więcej i być wymagający :)
Seria nie jest klimatycznym horrorem tylko od początku efektowną sieczką i nic poza tym.
Szkoda, że za losy tej serii wziął się tak przeciętny reżyser jak Andersen. Wrrrrrrrr
Pomyśl jaki wyszedłby klimatyczny film, gdyby kręcił jedynkę James Cameron w stylu Obcego 2.
Bardziej klimat gier oddaje nawet animacja Degeneration.
Ale do trzeciej części filmowej jeszcze dało się to oglądać. Przyznaje.
Czwórka i piątka to szmiry podchodzące pod filmy Uwe Bolla :)
Najbardziej klimatyczne filmy o zombie to "Świt żywych trupów" 1978 oraz "Zombie pożeracze mięsa" 1979.
Najlepszy i to zdecydowanie wygląd zombie był w "Zombie pożeracze mięsa".
To trochę dziwne, że nowsze filmy nie dorównały mu w tym aspekcie.
Pozdrawiam

returner

Ale to nie są pierwsze lepsze filmy, po prostu ja tak uważam Ty możesz sobie uważać inaczej.
A dlaczego każdy film o zombie ma polegać na tym na czym polegają inne? i to jest właśnie fajne, dlatego też się wyróżnia od reszty filmów o zombiakach, nie jest to horror, ale np mnie żadne filmy o zombiakach nie straszą.
Andersen mimo że był początkującym reżyserem to stworzył wspaniałe części, tylko pogratulować tak małego doświadczenia a zrobieniu tak dobrych części, szczególnie 1-3, chociaż czwarta też dobra,5 - średnia.
Te filmy które wymieniłeś....nie widzę w nich nic klimatycznego, drugi raz bym nie obejrzała...
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Robaczek_12

Piąta część Resident evil to przecież całkowita porażka, a nie średni film.
Jako takie były tylko trzy pierwsze części.

returner

Nie każdy ma taki sam gust...

ocenił(a) film na 6
Robaczek_12

Wiadomo. Nie ma prawdopodobnie dwóch tak samo myślących ludzi na każdy temat,
bo przecież to co myślimy bazuje na naszej wiedzy, doświadczeniach, a u wielu na przypadku :)
Aczkolwiek są pewne cechy wspólne wszystkich ludzi i dlatego mądrzejsi ludzie potrafią to wykorzystywać np:
to w jakich facetach gustują prawie wszystkie kobiety :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

Każdy nie ale większość (z tego co czytam na forum) , my się wyrózniamy ;D

Raister

Eee tam, ja znam wielu fanów Residenta a tutaj na fw ocena wśród 38 moich znajomych to 8.0 a nie są to jacyś fanatycy tego filmu, tak więc....poza tym ocena na fw 7,1 więc to raczej ci co myślą inaczej niż my to są wyjątki. :)

ocenił(a) film na 10
Robaczek_12

No w sumie masz rację , zasugerowałem się (niepotrzebnie) postami ;)

Raister

Gdyby sugerować się postami tutaj na filmwebie to taki film jak "Skazani na Shawshank" czy "Zielona mila" byłyby nieporozumieniami, takie jest działanie trolli, komentują i hejtują zawsze to co jest dobre :)

ocenił(a) film na 3

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones