Rock Ba-Casba

Rok 1989. Izraelscy żołnierze zostają wysłani do nadzorowania ludności arabskiej na okupowanych terenach. Jeden z nich ginie.

zdjęcia

(26)

Horowitz sprawiedliwie rozdziela racje, subtelnie zarysowuje relacje między bohaterami i powstrzymuje się od demonizowania którejkolwiek ze stron. Choć w jego filmie roi się od – momentami nieco nachalnej – symboliki, a bohaterowie przypominają czasem chodzące postulaty (od wrażliwego humanisty, przez abnegackiego luzaka, do uzależnionego od adrenaliny świra), całość jest stonowana i konsekwentnie poprowadzona. Dokładnie tak powinno się robić kino antywojenne, w którym wilka z lasu wywołuje głównie obezwładniająca nuda. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 71%
pokaż:
 
Yon Tomarkin Yon Tomarkinjako:Tomer
Yotam Ishay Yotam Ishayjako:Ariel
$related.related Roy Nikjako:Aki
$related.related Iftach Ravejako:Haim
Henry David Henry Davidjako:Ilya
$related.related Lavi Zitnerjako:Izac
$related.related Shmulik Chelbenjako:Israel
$related.related Khaula Al Haji-Daibsijako:Samira
zobacz pełną obsadę

Rok 1989. Trwa pierwsza Intifada, palestyńskie powstanie przeciwko izraelskiej okupacji Palestyny. Izraelscy żołnierze zostają wysłani do Strefy Gazy w celu nadzorowania ludności arabskiej. Podczas rutynowego patrolu, żołnierze przemierzając miasto, zostają obrzuceni przez mieszkańców kamieniami. Jeden z żołnierzy ginie pod spadającą na niego z dachu pralką. Sprawców nie udaje się złapać. Pada rozkaz, aby czwórka młodych żołnierzy stacjonowała na dachu palestyńskiego domu do czasu znalezienia zabójców kolegi. Palestyńscy mieszkańcy, mając izraelskich żołnierzy nad głową, obawiają się posądzenia o kolaborację. Rekruci muszą odnaleźć swoje miejsce w otaczającym ich totalnym chaosie.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Rock The Casbah

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
Art House
studio:
 • 13 Production (
  • koprodukcja
  )
 • arte France Cinéma (
  • koprodukcja
  )
 • Channel 10 (
  • wsparcie
  )
(więcej...)
inne tytuły:
(więcej...)
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o