Romeo Must Die

Han ucieka z więzienia, by dokonać zemsty na mordercach brata.

Jet nie umiera nigdy

autor: Marta Olszewska

Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie film "Romeo musi umrzeć" - obraz, który przebojem podbił serca (i kieszenie) widowni amerykańskiej. Nie byłoby się czym ekscytować, gdyby nie podkreślany do znudzenia przez dystrybutorów fakt, iż jego reżyserem ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 92%
pokaż:
 
Jet Li Jet Lijako:Han Sing
Jet Li jako Han Sing
Aaliyah Aaliyahjako:Trish O'Day
Aaliyah jako Trish O'Day
Isaiah Washington Isaiah Washingtonjako:Mac
Russell Wong Russell Wongjako:Kai
Russell Wong jako Kai
DMX DMXjako:Silk
DMX jako Silk
Delroy Lindo Delroy Lindojako:Isaak O'Day
D.B. Woodside D.B. Woodsidejako:Colin
Henry O Henry Ojako:Ch'u Sing
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Jet Li jako Han Sing
Jet Li jako Han Sing
8,2 66 głosów
Anthony Anderson
rola: Maurice
7,5 17 głosów
Aaliyah jako Trish O'Day
Aaliyah jako Trish O'Day
7,4 28 głosów
Delroy Lindo
rola: Isaak O'Day
7,2 13 głosów
Russell Wong jako Kai
Russell Wong jako Kai
7,0 9 głosów
DMX jako Silk
DMX jako Silk
6,5 15 głosów

Dwie rodziny, podzielone tradycją, połączone brutalną wojną. Azjatycka i afroamerykańska mafia: obie dążą do przejęcia władzy na niebezpiecznych ulicach Oakland. Kiedy pierwszą ofiarą porachunków pada syn chińskiego przywódcy Po, konflikt sięga rozmiarów, jakich nie spodziewała się żadna ze stron. Wiadomość o morderstwie szybko dociera do starszego brata Po, Hana, legendarnego byłego gliniarza, aktualnie odsiadującego wyrok w więzieniu w Hong Kongu. To tylko kwestia czasu, kiedy Han dotrze do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Uznawany za odmieńca na łonie własnej rodziny, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na już istniejące i wciąż pojawiające się pytania. W świecie zdrady i czyhającego niebezpieczeństwa, Han postanawia samodzielnie pomścić śmierć ukochanego brata. W odróżnieniu od innych, którzy tylko używają broni, Han sam jest bronią. Znalezienie się w zasięgu jego wzroku może być śmiertelną pomyłką.

 • Historia wielkiej, niespełnionej miłości. Dwoje śmiertelnie zakochanych w sobie młodych ludzi próbuje przezwyciężyć przeszkody otaczającej ich rzeczywistości. Wbrew zakazom ich skłóconych rodów spotykają się potajemnie, by pielęgnować i rozwijać swą ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 83%

pozostałe informacje

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $55 973 336 w USA
 • $35 063 424 poza USA
budżet:
$25 000 000
dystrybucja:
Warner Bros.
studio:
 • Warner Bros. (
  • przedstawia
  )
 • Silver Pictures
inne tytuły:
(więcej...)
 • Kiedy Han ucieka Mercedesem przed bandytami, którzy jadą na motocyklach, w pewnym momencie zostaje uszkodzony prawy bok samochodu tak, że odpada kierunkowskaz. W następnym ujęciu auto jest całe, a chwilę później, bok jest tylko trochę wygięty, ale kierunkowskaz jest dalej.
 • Po tym, jak Jet Li wyciągnął z laski listę nieruchomości, zgniótł ją. Później gdy pokazują ją córce szefa gangu, lista jest niezgnieciona. W kolejnych scenach, dokument jest dalej pognieciony.
 • W scenie, gdy Colin wypada wraz z dziewczyną przez okno, można dostrzec, że kobietę zastępuje biała kaskaderka, gdyż dziewczyna w filmie jest czarna.

forum (134)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o