Romeo Must Die

Han ucieka z więzienia, by dokonać zemsty na mordercach brata.

Jet nie umiera nigdy

autor: Marta Olszewska

Na ekrany polskich kin wchodzi właśnie film "Romeo musi umrzeć" - obraz, który przebojem podbił serca (i kieszenie) widowni amerykańskiej. Nie byłoby się czym ekscytować, gdyby nie podkreślany do znudzenia przez dystrybutorów fakt, iż jego reżyserem ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 78%
pokaż:
 
Jet Li Jet Lijako:Han Sing
Jet Li jako Han Sing
Aaliyah Aaliyahjako:Trish O'Day
Aaliyah jako Trish O'Day
Isaiah Washington Isaiah Washingtonjako:Mac
Russell Wong Russell Wongjako:Kai
Russell Wong jako Kai
DMX DMXjako:Silk
DMX jako Silk
Delroy Lindo Delroy Lindojako:Isaak O'Day
D.B. Woodside D.B. Woodsidejako:Colin
Henry O Henry Ojako:Ch'u Sing
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Jet Li jako Han Sing
Jet Li jako Han Sing
8,3 212 głosów
Aaliyah jako Trish O'Day
Aaliyah jako Trish O'Day
8,0 82 głosy
Delroy Lindo
rola: Isaak O'Day
7,7 58 głosów
Anthony Anderson
rola: Maurice
7,6 58 głosów
Russell Wong jako Kai
Russell Wong jako Kai
7,3 36 głosów
7,2 38 głosów
DMX jako Silk
DMX jako Silk
7,0 51 głosów

Dwie rodziny, podzielone tradycją, połączone brutalną wojną. Azjatycka i afroamerykańska mafia: obie dążą do przejęcia władzy na niebezpiecznych ulicach Oakland. Kiedy pierwszą ofiarą porachunków pada syn chińskiego przywódcy Po, konflikt sięga rozmiarów, jakich nie spodziewała się żadna ze stron. Wiadomość o morderstwie szybko dociera do starszego brata Po, Hana, legendarnego byłego gliniarza, aktualnie odsiadującego wyrok w więzieniu w Hong Kongu. To tylko kwestia czasu, kiedy Han dotrze do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Uznawany za odmieńca na łonie własnej rodziny, nie potrafi znaleźć odpowiedzi na już istniejące i wciąż pojawiające się pytania. W świecie zdrady i czyhającego niebezpieczeństwa, Han postanawia samodzielnie pomścić śmierć ukochanego brata. W odróżnieniu od innych, którzy tylko używają broni, Han sam jest bronią. Znalezienie się w zasięgu jego wzroku może być śmiertelną pomyłką.

 • Historia wielkiej, niespełnionej miłości. Dwoje śmiertelnie zakochanych w sobie młodych ludzi próbuje przezwyciężyć przeszkody otaczającej ich rzeczywistości. Wbrew zakazom ich skłóconych rodów spotykają się potajemnie, by pielęgnować i rozwijać swą ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 88%

pozostałe informacje o filmie
Romeo musi umrzeć

muzyka:
zdjęcia:
na podstawie:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $55 973 336 w USA
 • $35 063 424 poza USA
budżet:
$25 000 000
dystrybucja:
Warner Bros.
studio:
 • Warner Bros. (
  • przedstawia
  )
 • Silver Pictures
inne tytuły:
(więcej...)
 • Kiedy Han ucieka Mercedesem przed bandytami, którzy jadą na motocyklach, w pewnym momencie zostaje uszkodzony prawy bok samochodu tak, że odpada kierunkowskaz. W następnym ujęciu auto jest całe, a chwilę później, bok jest tylko trochę wygięty, ale kierunkowskaz jest dalej.
 • Po tym, jak Jet Li wyciągnął z laski listę nieruchomości, zgniótł ją. Później gdy pokazują ją córce szefa gangu, lista jest niezgnieciona. W kolejnych scenach, dokument jest dalej pognieciony.
 • W scenie, gdy Colin wypada wraz z dziewczyną przez okno, można dostrzec, że kobietę zastępuje biała kaskaderka, gdyż dziewczyna w filmie jest czarna.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o