PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662289}

Czerwień rubinu

Rubinrot
6,8 9 155
ocen
6,8 10 1 9155
Czerwień rubinu
powrót do forum filmu Czerwień rubinu

Zupełnie przypadkowo natknęłam się na ten film. Po przeczytaniu opisu doszłam do wniosku,
że mi się spodoba. Obejrzałam - był fajny. Niektóre wątki wydawały się być jakoś spoza tematu,
ale ogólnie mi się podobało. Na początku myślałam, że to będzie zwykły film - wstęp,
rozwinięcie, zakończenie, ale pod koniec okazało się, że to nie koniec. Bardzo wciągnęła mnie
cała historia, więc zabrałam się za książki.

Trylogia jest nieprawdopodobnie ciekawa i wciągająca, dodaję do listy ulubionych książek!!!

Film to jakby osobna historia, jest inny od książki. Ale z drugiej strony nie da się go w pełni
zrozumieć bez wcześniejszego jej przeczytania, ponieważ kilka elementów nie jest
wytłumaczonych i ktoś, kto nie czytał książki, nie zrozumie ich. Ale historię ogólnie jest w stanie
pojąć i co więcej - zainteresować się nią.

Polecam wszystkim, nie ważne, czy czytaliście książkę czy też nie, film jest ciekawy. Na pewno
po jego obejrzeniu wielu pobiegnie do biblioteki :)

ocenił(a) film na 8
barszczyczek

Najpierw najlepiej książka :)

ocenił(a) film na 8
barszczyczek

Zdecydowanie najpierw przeczytaj książkę, ponieważ jeśli obejrzysz najpierw film to możesz nie zrozumieć niektórych wątków. ;3

ocenił(a) film na 9
TheLaughter

No właśnie najpierw obejrzałam film, ale był trochę niezrozumiały. Więc w ciągu 2 następnych dni przeczytałam wszystkie książki i jeszcze raz go obejrzałam xD

ocenił(a) film na 4
barszczyczek

W filmie splątali wątki z trzech części książek, dlatego nawet po przeczytaniu "Czerwień rubinu", film nie jest zbytnio zrozumiały. Jestem ciekawa jak poradziliby sobie, z tym filmem, amerykanie.

ocenił(a) film na 2
unexpectedsurprise

Na pewno lepiej :p Ja osobiście polecam przeczytać książki i darować sobie film ;)

ocenił(a) film na 5
barszczyczek

Najpierw książka, bo po pierwsze łatwiej zrozumieć o co chodzi a po drugie w filmie absolutnie wszystko jest pozmieniane :/

barszczyczek

Oczywiście że książka!!! Nie widzę żadnych sprzeciwów. Widziałam zwiastun i ten film jak widać to kompletne dno!! Ta książka to coś pięknego! A tu nawet to że Gidelon de Villers BYŁ BRUNETEM TAK SAMO JAK Gwen, LESLIE NIE BYŁA CZARNA, MADAME ROSSINI BYŁA GRUBSZA ! Czy chociaż tego nie da się uszanować! Ten film to wielkie nieporozumienie mówi to sama okładka. Płakać mi się chce!

ocenił(a) film na 8
Wera853

bo wiekszość rodziny powinna być ruda , z tego co pamiętam, :)

ocenił(a) film na 7
barszczyczek

Tak, film to dobry wstęp do przeczytania powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones