PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662289}

Czerwień rubinu

Rubinrot
6,8 9 155
ocen
6,8 10 1 9155
Czerwień rubinu
powrót do forum filmu Czerwień rubinu

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Od czego by tu zacząć... No na pewno trzeba podkreślić, że to tylko niemiecka produkcja z niskim budżetem (a fantastyka w Niemczech kuleje). Efekty specjalne mocno średnie, dialogi drętwe. Mam wrażenie, że poupychali za dużo (no właśnie, dodali trochę z różnych części, nawet z trzeciej i generalnie zrobili taki miks, nie wiem czy powinno się na to mówić "ekranizacja pierwszej części"), zamieszali i zastanawiam się czy ktoś, kto nie czytał książki nie będzie miał problemu ze zrozumieniem. Z drugie strony, biorąc pod uwagę to, jak dużo pozmieniali, to może właśnie lepiej byłoby oglądać film, nie znając książki.
Aktorzy, oprócz tych odgrywających Gwendolyn i Gideona, jak dla mnie, zupełnie nieprzekonujący. Lucy czy ciotka Maddy... Ach, nic więcej nie mówię.
Co tam jeszcze... Pamiętacie Madame Rossini? No cóż, reżyserom zdecydowanie nie zalezało na wiarygodności tak jak jej. Pokazane zbyt nowoczesne budynki w przeszłości itd.
Bardzo bym chciała zobaczyć tę ekranizacje zrobioną przez Anglików czy Amerykanów. A na razie, cóż, bywały gorsze, np. Eragon :)

Polecam zabierać się za oglądanie ze zdrową dawka sceptycyzmu, ja liczyłam na coś więcej. Ale i tak czekam na kolejną cześć :)
Ocena 5,5/10

PS Oglądałam w Berlinie, więc niestety nie mam namiarów na wersje online :)

ocenił(a) film na 4
Sytia

PS2 Z ciekawości popatrzyłam i znalazła się wersja...rosyjska :P Chcecie adres?

Sytia

nie ma co się lubi to się lubi co się ma - nie zaszkodzi obejrzeć_ dawaj tutaj ten adres ;)

ocenił(a) film na 4
adaczekolada

Proszę bardzo, ale to bardzo zła wersja :P http://www.nowvideo.eu/video/trletvf9ce06d
Nawiasem mówiąc, okazuje się, że w Rosji była premiera tego samego dnia co w Niemczech, a w Polsce nawet nie wiadomo kiedy :P

Sytia

Dzięki, ciekawość zawsze górą, może ktoś się zlituje i doda napisy :) bo u nas to pewnie dopiero pod koniec roku

Sytia

O Boże... Po dwudziestu minutach wyłączyłam bo nie zdzierżę. W sumie to i tak pójdę do kina jak będzie ;)

ocenił(a) film na 4
maryska14_

Myślę, że to prędzej wyjdzie na DVD niż wejdzie do naszych kin :D

Sytia

Angielska wersja (też słaba jakość): h t t p:// w w w . p laytube.pl/55100-rubinrot-czerwien-rubinu.html

ocenił(a) film na 4
Jullliana

Dla sprostowania: to ta sama rosyjska wersja. W necie nie ma nawet niemieckiej, tym bardziej skąd miałaby się wziąć angielska:)

Sytia

Oooo. Sorry, pisało, że angielska, dopiero teraz sprawdziłam. Wybacz ;/

Sytia

Nawet taka chyba lepsza (dla mnie każda lepsza niż j. niemiecki)

ocenił(a) film na 4
malaikat

Oj, niemiecki nie jest taki zły :) W każdym razie, link jest wyżej :)

Sytia

ja po prostu mam traumę z liceum ale to bardziej od pani która na siłę uczyła i teraz nic nie pamiętam

Sytia

szkoda, że pojawiają się takie opinie ;/ wiążę duże nadzieje z tym filmem, ze zwiastunów jestem zadowolona. Poczekam na dobrą wersję online :)

Sytia

Podobno sama autorka pomagała dobierać obsadę i coś tam jeszcze

Sytia

Ta ekranizacja to totalna porażka!! Oglądnęłam pobieżnie wersję rosyjską i normalnie myślałam że kogoś zabiję!!

Uwaga spoiler!!
A przedstawia się to tak (mam nadzieję że dobrze zrozumiałam nie znając rosyjskiego):
1. pomieszana chronologia - najpierw wycieczka do 1912 potem do XVIIIw żeby poznać hrabiego
2. pojawiają się sceny których nie ma w ani jednej książce (kogoś chyba wyobraźnia poniosła) - na początku jakieś przyjęcie, potem jakaś dziwna scena w której Gweny i Gideon włamują się do siedziby w Tempie, tam śpią (zdaje się że ktoś ich tam zamknął), a rano pan George wysyła ich gdzieś w przeszłość gdzie spełnia się pierwsza przepowiednia cioci Maddy, czyli Gweny spada z jakiejś wieży, a że jest zima to dodatkowo marznie i niby umiera, a jej ciało w przyszłości znajduje Falk i White - a przecież w książce oni nie wiedzieli że ona kiedykolwiek umarła i ożyła; a na koniec filmu jest jakaś impreza w szkole :/ na którą Gweny idzie z Gideonem
3. sceny które są, nie toczą się tak jak w książce, np. scena w konfesjonale nie kończy się pocałunkiem
4. obsada!! Leslie nie jest pieguską, Lucy i Margaret nie są rude, madame Rossini nie jest pulchna i bez szyi, lady Arista nie jest sztywna jak deszczka, a reszta w sumie ujdzie, choć Gweny ma wg mnie za mocny makijaż a na początku książki w ogóle się nie malowała
5. mundurki są za ładne, a koszule są białe a nie w ohydnym odcieniu żółci!!
6. cała ta loża hrabiego przedstawiona jest jak jakaś sekta i jeszcze chodzą w śmiesznych togach ;p przecież tam nic takiego nie było :/
7. na początku Charlottę ubierają w jakiś habit :/
8. scenografia!! - to wygląda tak jakby nie mieli zbyt dużego planu filmowego, brakuje tam przestrzeni, uliczki są wąskie a dom w którym mieszka Gweny w filmie wygląda jak kamienica której drzwi wychodzą wprost na ulicę i ma zdecydowanie za mało pięter a odniosłam wrażanie że w książce jest to raczej jakaś rezydencja; podobnie siedziba w Temple, nie ma smoczej sali, a ta w której odbywa się część scen wygląda jak jakiś ciemny kościół
9. scena kiedy Gwen i Gideon jechali dorożką w XVIIIw i napadli ich w Hyde Parku, pamiętacie jak to wyglądało w książce, w filmie wygląda tak: napada ich jeden gościu Gideon z nim walczy, dorożka cały czas pędzi, Gwen ściąga spódnicę (a w książce całą suknie miała w domu) wyłazi przez okno pędzącej dorożki i zatrzymuje ją, w tym czasie do Gideona podchodzi drugi zbir który bez większego trudu go pokonuje, Gwen w tym czasie bierze broń woźnicy i biegnie do Gideona, a najśmieszniejsze jest to że ta dorożka dość długo pędziła, a mimo to Gwen bardzo szybko dobiegła do Gideona, pewnie ona biega szybciej niż konie :/
10. bardzo słaba gra aktorska, no poza kilkoma wyjątkami, ale ogólnie sceny wyglądają dość sztucznie
11. w scenie z XVIII wieku kiedy Gwen poznała hrabiego jej sukienka ma zdecydowanie za mały dekolt ;p

Oczywiście pewnie by się jeszcze trochę tego znalazło, ale to są najważniejsze rzeczy które mnie normalnie wq... zdenerwowały ;p

PS. premiera w Polsce planowana jest na listopad :/

ocenił(a) film na 4
basia_e

SPOJLER
Wiesz, jeszcze to początkowe przyjęcie można zrozumieć - w końcu na pewno do kina ida osoby, które nie czytały ksiązki i trzeba im to jakoś wyjaśnić, ale reszta? Ta scena z nibyśmiercią, dzięki której w książce wyjaśnili sobie co czują naprawdę? Ciekawe jak z tego wybrną w kolejnych częściach.
A ta scena, gdy Gwen biegła w tych galotach w zamierzeniu na pewno miała być dramatyczna, ale ja i cała sala raczej płakalismy ze smiechu ;/
Albo np. w książce Gwen od zawsze widziała duchy, a w filmie dopiero, gdy zaczeła skakać w przeszłość.

Ale co do tego habbitu, to akurat coś podobnego było w ksiąźce. :) tylko Gwendolyn nazwała to "połączeniem koszuli nocnej, szlafroka i mnisiego habitu"

Sytia

Zdaje się że oni tę "ciemnoniebieska sukienkę, która wyglądała jak połączenie koszuli nocnej, szlafroka i mnisiego habitu" dość uprościli, ja sobie to wyobrażałam raczej jak jakąś prostą sukienkę z początku XXw
Co do duchów to ja to sobie wytłumaczyłam tym że jakoś musieli wprowadzić widza, albo po prostu przy takim natłoku niedociągnięć akurat to mnie aż tak nie razi ;p
A to przyjęcie na początku w sumie mogło być żeby przedstawić postaci, ale po co tam się pojawił Gideon. Poza tym on, taki niby dobrze wychowany, zamiast przedstawić się Gweny każe jej coś przynieść :/

A jeszcze przypomniała mi się scena w której Gweny będąc w domu, drugi raz przeskakuje w przeszłość i spotyka tam swojego dziadka, który rozpoznaje ją mimo że ona się jeszcze nie urodziła :/ No dobra to jeszcze można wytłumaczyć tym że ona później skakała do niego gdy był młodszy, ale przecież ona wtedy przeskoczyła do połowy XIXw a nie XXw a wtedy jej dziadka nie było jeszcze na świecie.

A w ogóle strasznie dużo skrótów myślowych jest w tym filmie i jestem ciekawa jak oni teraz z tego wybrną w kolejnych częściach.

ocenił(a) film na 4
basia_e

Wiesz co, wszystkie elementy z podróżą w czasie sa zawsze nie do końca logiczne. Co do dziadka, to ona właśnie podrożowała do niego, gdy on bł młody, więc on to już wszystko przeżył i ją zna. Ale w teraźniejszości ona jeszcze tego nie przeżyła. To dlatego w książce nie można wybierać się w przyszłość, bo to sie jeszcze nie wydarzyło. Innymi słowy, w momencie jej pierwszej podróży to wszystko już się wydarzyło, ale jej "teraźniejsze ja" jeszcze tego nie doświadczyło :P

ocenił(a) film na 8
Sytia

jak dla mnie za bardzo namieszali. Nie ma to jak kiedy ostatnia akcja książki znajduje się w samym środku filmu ;p też się właśnie zastanawiam jak oni z tym wszystkim wybrną w następnych częściach . . .

ocenił(a) film na 8
basia_e

w tym wywiadzie jest wyjaśnione
może widzieliście

"Kiedy 'Czerwień Rubinu' będzie kręcona?
Kręcenie film rozpocznie się w lutym, ale potem trzeba będzie trochę poczekać, zanim zobaczymy historię na dużym ekranie.
Czy film będzie się różnił od książki?
Oczywiście. Każdy ma własne wyobrażenie tej historii i tego, jacy są Gwendolyn i Gideon. Chcemy, żeby nasze wszystkie ulubione sceny z książki były w filmie, ale niektóre rzeczy już się zmieniły.
Czy w filmie pojawią się sceny, których nie ma w książce?
Tak, można się spodziewać kilku niespodzianek. Przykładowo będzie to bal "Kwitnących Wiśni"(lub Kwiatów Wiśni, coś w tym stylu) w szkole St. Lennox. Na tym balu była już w przeszłości Lucy z Paulem, ale z kim wybiorą się Gwen i Charlotta nie zdradzimy! Również inne rzeczy dotyczące Gwendolyn, których nie ma w książce. Ale jest to oczywiście ściśle tajne.
Gdzie film będzie kręcony?
Akcja książki dzieje się w Londynie, więc na pewno część filmu tam nakręcimy. Resztę w Niemczech, lub w innym kraju. Niektóre rzeczy trzeba będzie wybudować, jak na przykład Smoczą Salę. Pozostałe spokojnie znajdziemy w Anglii.
Jak ważni są fani 'Czerwieni Rubinu'?
Bardzo ważni. Chcemy ten film przede wszystkim dla was, fanów zrobić. My sami również jesteśmy fanami trylogii autorstwa Kerstin Gier. Reguralnie prowadzimy dyskusję z fanami(na forum) i bardzo się z tego cieszymy. Jak najbardziej chcemy w to zaangażować fanów i informować ich o kręceniu filmu.
Czy wszystkie książki zostaną nakręcone?
Oczywiście chcemy nakręcić 'Błękit Szafiru' i 'Zieleń Szmaragdu', ale będzie to możliwe tylko wtedy, gdy 'Czerwień' odniesie sukces. Na to czekamy i trzymamy kciuki.
Co sądzi o tym Kerstin Gier?
Jesteśmy z autorką w stałym kontakcie i wymieniamy się informacjami. Bardzo cieszy się na rozpoczęcie kręcenia filmu i oczywiście na wynik(kręcenia)."

ocenił(a) film na 7
basia_e

hmmm... I teraz powiem, że mówisz o całkowicie innym filmie niż oglądałam. jedyny punkt z jakim się zgodzę to fakt że mundurki są za ładne.

Reszta puntów albo się nie zgadza albo nie ma sensu. Byłabym srogo zawiedziona gdyby wszystkie szczegóły były w 100% takie jak w książce.
Madame Rossini mimo twojego gorzkiego zawodu nad tym, że nie miała szyje uważam za idealne odzwierciedlenie postaci kobiety która ma świra na punkcie tego jak ma strój wyglądać.

Gdzie ty oglądałaś ten film i w jakim języku? Wydaję się jakbyś nie zrozumiała z tego co się tam dziele ani słowa.

ocenił(a) film na 6
basia_e

masz rację... ten film n=ma tylko troszeczkę wspólnego z książką... mnie on bardzooo rozczarowal, myslalam ze on będzie na podstawie książki, ale nie jest

ocenił(a) film na 7
Kitka_k1

To nie jest ekranizacja książki, kochana :) To jest filmowa adaptacja a więc scenarzysta może robić sobie , co chce i ma do tego prawo. Adaptacja jest wariacją na dany temat a z tym właśnie mamy tutaj do czynienia :)

ocenił(a) film na 6
Sytia

Ja czytałam książkę... i moim zdaniem książka jest zaje*ista (wszystkie trzy części) film też oglądałam i sądzę, że film jest dobry, ale szczerze powiedziawszy to on ma mało wspólnego z książką... Jest w nim tylko zarys fabuły z książki, a reszta jest zupełnie inna... Polecam wszystkiem książki ("Czerwień Rubinu", "Błekit Szfiru" i "Zieleń Szmaragdu") Są one najlepszymi jakie przeczytałam...

Sytia

Matko, ja nawet nie wiedziałam, że takowy film w ogóle istnieje..przeczytałam wszystkie 3 części tej powieści ale nigdzie później w internetach nie znalazłam wzmianki o jakiejkolwiek produkcji mającej powstać na jej podstawie. Ale dobrze wiedzieć ;)
Jak patrzę na tą obsadę i wasze oceny..wolałabym, żeby ten film oddać w ręce Amerykanów. Albo w ogóle go nie robić...

ocenił(a) film na 5
leonatte_16

Właśnie tu jest ten ból - że dali za mało kasy na ten film. Gdyby zebrali większy budżet, to może to "przenoszenie się w czasie" nie byłoby tak tandetnie zrobione (nie wspominając o końcówce z wieżą i tymi słowami hrabiego - od kiedy jego twarz pojawia się na murze? O.o"). Ponadto, obsada zgadza się tylko częściowo, jeśli chodzi o wizualny wygląd, Niemcy trochę spartolili sprawę. Jednak bałabym się, gdyby Amerykanie też wzięli się za reprodukcję, bo po tym co widziałam w "Pięknych Istotach", to średnio się przychylam do jakichkolwiek dalszych rozdrapywań ekranizacji. Ode mnie słabo ledwie 3/10 ;/

ocenił(a) film na 6
Sytia

Ksiazki o wiele lepsze, film generalnie rozczarowuje.

ocenił(a) film na 6
Sytia

Hej, Eragon był okey! Mimo wielu różnic z książką. Książki trylogi są lepsze w piśmie i nie chciała bym by powstały filmy. Wystarczy że już nagrywają 50 Twarzy Greya!

ocenił(a) film na 7
arwenawaler

Akurat 50 twarzy Greya to literatura i kino BAAARDZO niskich lotów.

ocenił(a) film na 1
Sytia

Czytałam książki i spodziewałam się czegoś lepszego, bo ten film to jakaś porażka. Śmiechu warte. Pomieszanie z poplątaniem, aktorzy drętwi i w ogóle niepasujący do opisu z książek. Mogłam spokojnie przewijać sceny, bo było to nużące i niewciągające. Książki czytałam jednym tchem, a tutaj? Tutaj jest rozpacz. Jestem tak bardzo rozczarowana i wzburzona. Liczyłam na coś lepszego, najwidoczniej się przeliczyłam. To najgorsza ekranizacja książki jaką w życiu widziałam. Jeżeli zostaną zrobione kolejne części to można spodziewać się jedynie tego, że będą to najgorsze filmy na świecie. Zmarnowałam tylko czas, który wolałabym przeznaczyć na powtórne przeczytanie książki.

Stanowczo odradzam film wszystkim fanom "Trylogii Czasu".

ocenił(a) film na 7
dodo_kyu

Hejka! Ja osobiście nie uważam żeby ten film był takim niewypałem. Wiadomo, że różni się od książki, ale mi się podobał. Jeżeli chcecie obejrzeć błękit szafiru to na tej stronie: http://rubinrottruski.blogspot.com/ Jest link do niego z polskimi napisami. Serdecznie polecam tego bloga :D

andzia8803

Hej! a wie ktoś czy będzie trzecia część filmu? i kiedy Polska premiera w razie czego. Czy może się wycofali z kręcenia?

ocenił(a) film na 7
paulla_4

http://www.filmweb.pl/film/Smaragdgr%C3%BCn-2016-740260
Jest też już zwiastun.
Więc nie... nie wycofali się. https://www.youtube.com/watch?v=DrKxFAY0jxc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones