PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 112 937
ocen
8,0 10 1 112937
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

Coś podobnego...

ocenił(a) film na 9

Ostatnio oglądałam ten film i sama postać Hauru mnie oczrowała, jest boski. Wszystko
według mnie polski dubbing. Ktoś mówił mi, że istnieje jeszcze jakiś film powiązany z
"Ruchomy Zamek Hauru" ponoć Miyazaki... Bohater ma na imię Haku czy coś w ten deseń...
tam też jest jakaś dziewczyna na S... nie pamiętam imienia. może ktoś kojarzy ten film?
Z góry dziękuję. ;)

ocenił(a) film na 10
termer23

Możliwe, że masz na myśli "Spirited Away" ale jedyne jego powiązanie z "Howl's Moving Castle" to studio animacyjne.

termer23

No Haku to występował w „Księżniczce Mononoke”, zaś tytułowa księżniczka ma na imię San. Tak przy okazji: szczerze polecam ten tytuł.

ocenił(a) film na 8
joeln

Ale "Księżniczka..." chyba nie jest powiązana fabularnie z "Ruchomym...", chyba, że coś przegapiłam ;)

Hejka102

Przykro mi – zupełnie nijak. Co akurat chyba na dobre wychodzi „Księżniczce…” („Ruchomy…” w moim odczuciu jest słabszy; prawdopodobnie ze względu na fakt, iż powstał na podstawie książki, a nie autorskiego scenariusza).

ocenił(a) film na 8
joeln

Warto przeczytać książkę "Ruchomy zamek Hauru" oraz jego kontynuację "Zamek w Chmurach". Aż dziw bierze że nie zekranizowanego drugiej części bo historia jest świetna, chociaż na początku w ogóle nie ma Hauru.

ocenił(a) film na 9
2222

po samym filmie już widać, że ksiązkę przeczytać trzeba- sama szukam jej od dłuższego czasu, sęk w tym, że z mizernym powodzeniem. Bardzo ciężko ja dostać. Mam nadzieję, że kiedyś mi się uda ją przeczytać :(

ocenił(a) film na 10
cziksel

Szukaj, bo naprawdę warto. Ja znalazłam dopiero w bibliotece uniwersyteckiej.

joeln

Haku był w "Spirited away", a nie w "Księżniczce Mononoke". ;)

ocenił(a) film na 7
monisqa

To prawda, jednak uwazam, ze jesli spodobal ci sie "Zamek", to rowniez spodoba ci sie "Mononoke hime" i "Spirited away".

joeln

Zapewne księżniczka z filmu "Księżniczka MONONOKE" miała na imię San ;)

dominilla5

Właściwie to ona miała na imię San;) Mononoke oznacza całą grupę mitologicznych stworzeń japońskich: różnych duchów, demonów i zjaw. I w tym wypadku chodzi o to, że San jest (tak jakby) księżniczką tych stworzeń.

Ookami88

Właściwie, to mnie zagięłaś/ąłeś ;)

dominilla5

Zawsze do usług ;P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones