PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 112 927
ocen
8,0 10 1 112927
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

rozczarowała mnie bardzo końcówka.

Uwaga brojlery!

Ten strach na wróble okazuje się nagle księciem drugiego państwa i oczywiście zatrzyma
wojnę. Ta główna czarownica też stwierdza, że jednak dość wojny. Tak nagle. Wcześniej się
mordują, niszczą, bombardują a tu: "Hmmm, może by tak zjeść coś słodkiego? Może nie, dupa
mi urośnie. To może skończę z tą idiotyczną wojną?". W ogóle postać tej czarownicy była
nijaka.

ocenił(a) film na 10
ty_ses_vul

Końcowka i mnie rozczarowuje, bo dzieje się zwyczajnie za szybko. Tak jakby twórców terminy goniły ;) Ale "ta główna czarownica" nie stwierdza ot tak po prostu, że pora zakończyć wojnę, tylko stwierdza to dlatego, że teraz - dzięki owemu księciu - jest to wreszcie możliwe. Możliwe w sensie "inaczej niż poprzez podbicie drugiej strony".

ocenił(a) film na 8
ty_ses_vul

Bardzo dobry film, ale końcówka faktycznie jest słaba. Te sceny typu "jupi, jestem wolny", książę i pocałunek, itp... No, ale polecam wszystkim Spirited Away: W krainie Bogów. Inny film tego samego studia, wczoraj oglądałem z polskim dubbingiem i dzisiaj chyba ściągnę sobie na jutro z oryginalnym japońskim.. Jakoś tak mam ochotę drugi raz to obejrzeć. Kapitalny film.

ocenił(a) film na 7
Bezik7124

Moim absolutnym numerem jednej Ghibli to Nausicaa. Film, ścieżka muzyczna, wszystko mi się podoba. Ścieżkę słucham sobie w aucie i nawet taki jeden kawałek po japońsku znam już prawie na pamięć, oczywiście nie wiedząc absolutnie, co śpiewam. :D

ocenił(a) film na 8
ty_ses_vul

Tego jeszcze nie widziałem. Ale jak obejrzałem Spirited Away to wziąłem sobie za cel obejrzeć wszystkie filmy studia Ghibli, wczoraj widziałem Totoro (taki lajtowy film, ale szału nie ma. 6.5/10), teraz pora na Księżniczkę Mononoke (już zaraz się zabieram) to jutro chyba tą Nausice z doliny wiatru zobaczę :D

ocenił(a) film na 7
Bezik7124

To daj znać jakie odczucia po obejrzeniu Nausikii.

ocenił(a) film na 8
ty_ses_vul

Całkiem fajny film, muzyka faktycznie dobra, jak Nausicaa próbowała zatrzymać pierwszego Ohmu, to miałem wrażenie że doszedłem do bossa w jakimś starym jrpgu ;p Numer jeden to to dla mnie nie będzie, ale zajmuje miejsce gdzieś między Ruchomym zamkiem Hauru a Spirited Away.. Ten Miyazaki jest niesamowity, te wszystkie anime które tworzył są takie różne i jednocześnie jakoś tak podobne do siebie.

ty_ses_vul

Jeśli lubisz fantastykę to polecam przeczytać książkę o takim samym tytule, która była podstawą tej animacji :) Mnóstwo różnic, ale powieść jest przyjemna, lekka i jak dla mnie wiele wyjaśnia.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Korba19

Dzięki za info. Przeczytam.

ocenił(a) film na 10
ty_ses_vul

Książe mógł powstrzymać tę wojnę bo to on był jej przyczyną, a właściwie jego zniknięcie. Zapadł się pod ziemię i sąsiednie państwo oskarżyło , to drugie o porwanie. Nikt nie miał pojęcia, gdzie się książe znajduje, więc doszło do wojny. Główna czarownica , widząc naszego księcia całego i zdrowego, śmiało mogła wezwać do jej zakończenia.
Podejrzewam ,że został on przemieniony w tego stracha przez naszą wiedźmę z pustkowia, ( bo po nim się błąkał) mającą słabość do młodzieńców, może nie spodobały się mu jej zaloty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones