PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128710}

Ruchomy zamek Hauru

Hauru no ugoku shiro
8,0 112 937
ocen
8,0 10 1 112937
7,7 22
oceny krytyków
Ruchomy zamek Hauru
powrót do forum filmu Ruchomy zamek Hauru

książka

ocenił(a) film na 10

czy treść filmu zgadza się z książką? ja jej (jeszcze) nie czytałam, ale chciałam wiedzieć czy film jest do niej podobny. wiem, że niektóre rzeczy zostały zmienione np. Kalcyfar był w niej ponoć straszny (a w adaptacji Mizayakiego jest komiczny), a Wiedzma z pustkowia piękna (a w filmie.... raczej nie ;) )

ocenił(a) film na 10
mouse02

Treść filmu nie zgadza się w całości z książką ;) Ja zdecydowanie wolę książkę i zachęcam do jej przeczytania;) zakończenie jest o wiele bardziej udane w książce:)

ocenił(a) film na 8
martus139

Książkę bardzo chętnie przeczytam o ile w końcu będę miała możliwość jej zakupienia, co jak widzę graniczy z cudem! :\ Sprawdzałam w różnych księgarniach internetowych i wszędzie jest niedostępna. Pozytywne komentarze na temat treści tylko narobiły mi smaku! Mogłabyś mi podpowiedzieć gdzie kupić tą książkę? Będę bardzo wdzięczna!

poczwareczka

Miałam podobny problem, wydawnictwo Amber wycofało polskie wydanie ze sprzedaży i nigdzie nie można jej dorwać. Znalazłam książkę niedawno na allegro, niestety (?) po angielsku: http://allegro.pl/jones-howl-s-moving-castle-i1829545732.html

ocenił(a) film na 10
poczwareczka

jeżeli jeszcze nie przeczytałaś tej książki to ja mam ebooka:) mogę Ci przesłać jeżeli chcesz. W dwóch częściach niestety, jedna do pdf, a druga to skany;)

martus139

byłaby możliwość przesłania też do mnie? będę bardzo wdzięczna:)

(tylko nie za bardzo wiem jak podać tu maila)

ocenił(a) film na 10
martus139

gdybyś mogła to ja bardzo chętnie skorzystałabym z możliwości przesłania ebooka ;D

ocenił(a) film na 10
owls

Piszcie na GreenGables@interia.pl - to mój roboczy mail, więc mogę, mam nadzieję, bez obaw go tu umieścić:D

ocenił(a) film na 10
martus139

okej, napisałam ; )

ocenił(a) film na 8
mouse02

Jest duża różnica, niektóre sceny na plus, inne braki na minus, a książka jest super :)

nmpnh92

W książce przede wszystkim nie ma takiego nacisku na wojnę , tam z tego co pamiętam była tylko jakaś wzmianka ... Poza tym jest dużo więcej zabawnych scen między Sophie i Hauru :)

ocenił(a) film na 10
Luenna

Bo animacja "trąci" stylem Miyazakiego, który ma swoje do przekazania. I dla niego "celtyckość" Hauru (zjapońszczone imię "Howl") nie miała znaczenia w filmie, a w książce jest wyraźnie widoczna. Jak dla mnie - książka i animacja są ciężkie do porównania, bo mówią o czymś innym. Ale uwielbiam i jedno, i drugie.

ocenił(a) film na 8
mouse02

Jak dla mnie książka była bardziej oryginalna i bardziej intrygująca. Oceniłabym ją troszkę wyżej niż film, ale i tak uważam, że jest on bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
mouse02

Zaletą książki jest jeszcze to że jest druga część "Zamek w Chmurach". Jest też trzecia "House of Many Ways", ale nie wydana w Polsce.

2222

Film dla mnie rewelacyjny ale książka dwa razy lepsza. W filmie brak:
- sióstr Sophie, w ogóle nie ma o nich zbyt dużo o Marcie nie wspominając
- relacje Sophie z macochą
- magia Sophie - w filmie brak nawet wzmianki
- odwiedziny Hauru, Sophie i Michaela w świecie z którego pochodzi Hauru
- w filmie jest Saliman a książce zaginął, poza tym według mnie był facetem a nie kobietą
- jeśli chodzi o Kalcyfera to dla mnie w książce również jest zabawny
- Michael jest w filmie dużo młodszy a co za tym udzie brak jego relacji z kobietami ( kto czytał to wie co mam na myśli )
- Walka z wiedźmą z Pustkowia
- I oczywiście całe zakończenie - Hauru i Sophie - to było coś pięknego ;p

Ja tez nie mogłam kupić i też ściągnełam sobie ebooka - pół pdf pół skany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones