PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693386}

Saga wikingów

Northmen: A Viking Saga
5,1 7 480
ocen
5,1 10 1 7480
3,2 5
ocen krytyków
Saga wikingów
powrót do forum filmu Saga wikingów

Johan Hegg :D

użytkownik usunięty

Będzie w nim grać Johan Hegg, wokalista Amon Amarth !!!

Johan Hegg łoł :D

Mogliby z tego zrobić musical vikingowy z utworami Amonów <3

marzen666

Jeśli mają być ich utwory to przynajmniej nie używaj słowa musicial..

Andreas110

Niby dlaczego? Film przeplatany utworami to musical, nie ważne jaki gatunek muzyki reprezentuje.

marzen666

Używając w odniesieniu do Amon Amarth, to jest obraza. I nie ma to znaczenia, że sztuce filmowej tak by się to nazywało.

Andreas110

Nie spinaj się tak. Musical to musical, nie decyduj za Amon Amarth, czy to określenie ich obraża, czy nie. Nie ma w tym nic obraźliwego.

Gargos

Porównując piosenki z musicali i muzykę jaką wykonują... jest to obraźliwe :)

Andreas110

No bo to by był nietypowy musical :)

Andreas110

a jak to nazwiesz: https://www.youtube.com/watch?v=RmU7FshBwgg

lord_miki

A jaki związek ma Dio i Hegg, bo nie bardzo rozumiem? Poza tym Dio nie gra w tamtym filmie, a Jack Black i to co robi, nie bardzo mnie interesuje.

Andreas110

Może wzrok mi szwankuje ale ja widzę Dio w tym filmie ... A związek jest taki że spinasz się bez powodu, jak true hardcore metal headbanger

lord_miki

Ja widziałem tylko na plakacie, a całego filmu nie oglądałem, to nie wiem. Ale związku pomiędzy Heggiem i Dio po prostu nie ma.
Nie spinam się, tylko twierdzę, że obrazą jest nazywanie musicalem filmu, gdzie wokalista jest łączony z death metalem i śpiewa growlem. No chyba, że nagle Hegg by śpiewał czysto. Z harcore nie mam nic wspólnego, z death metalem owszem.

Andreas110

Jeśli Hegg by śpiewał w filmie, nie ważne czy growl czy arie operowe i tak to by był musical. Nie potrzebnie zamykasz wszystko w jakieś ramy i szufladki

lord_miki

Może dla Ciebie - dla mnie musical nie wiąże się z growlem. Może i nie potrzebnie, ale tak sobie zamykam, bo lubię i tak to odbieram.

Andreas110

musical jak sama nazwa wskazuje wiąże się z muzyką, jeśli dla Ciebie growl to coś innego to ok

lord_miki

Growl to dla mnie technika wokalna, która nie jest używana w muzyce komercyjnej czym są musicale.

Andreas110

Musical to nie muzyka komercyjna bo musical to film/przedstawienie. Technika wokalna nie ma nic do tego czy dana muzyka jest komercyjna czy nie, a nastawienie z jaką była tworzona, czy jest tworzona żeby zarabiać czy jako forma sztuki.

lord_miki

Skrót myślowy - nie mogłem edytować...
Definicje podręcznikowe. Gdyby tak było, to ludzie traktowaliby death metal, black metal czy grindcore na równi z popem, a tak nie jest. Więc zostawmy death metal podziemiu, growl nie nadaje się do musicalu i kończę na tym dyskusję, bo zdania nie zmienię.

Andreas110

Nie wiem gdzie ty żyjesz ale death metal na pewno nie jest w podziemiu, wręcz przeciwnie, jest bardzo popularny.

Andreas110

O czym ty do nas rozmawiasz, tak się składa że death jak i black w Skandynawii jest właśnie tak popularny jak pop a że ty sobie inaczej zakładasz nikogo to nie interesuje, kapele metalowe z półwyspu są znane i obsypywane nagrodami jak i puszczane w telewizji publicznej niczym gwiazdki pop u nas, więc zastanów się następnym razem zanim coś napiszesz.
Death metal w podziemiu, chyba na przełomie lat 80/90 obudź się, w Skandynawii włączasz sobie publiczną tv a tam np. King of Asgard....

hammerofjustice

To, że tak jest w Skandynawii, nie znaczy, że tak jest na świecie. A po drugie podziemie nadal istnieje, ale jak nie wiesz, gdzie szukać, to już Twój problem.
I jeszcze jedno - nie przyrównuj death metalu do takiego zespołu jak King Of Asgard, bo to nie ma porównania. I k***ienie się takich zespołów jak np. Satyricon czy Gorgoroth nie znaczy o zniknięciu podziemia. Bo podziemie nie oznacza działanie w jakiejś konspiracji.

Andreas110

Młody człowieczku wiem gdzie szukać i wyobraź sobie że na początku lat 90- tych sam je tworzyłem, ale nie to jest tematem dyskusji, wykazałem ci że death czy black nie jest w podziemiu a ty sam to potwierdziłeś przytaczając nazwy kapel (wiem według Ciebie są za mało TRUE). To że podziemie istnieje oczywiście zgoda, istnieje dla każdego rodzaju muzyki co nie zmienia faktu że kapele które przytoczyłeś wprowadziły ciężkie granie na salony i przez to nie możesz przekłamywać rzeczywistości twierdząc że death czy black istnieje tylko w podziemiu.. Zastanów się zanim coś napiszesz następnym razem i nie zakłamuj rzeczywistości. Strasznie mierzi mnie Twój ortodoksyjny tok rozumowania - Ci się sprzedali bo nagrali płytę a tamci zagrali koncert a jeszcze inni nauczyli się grać, ile ty masz lat, wydoroślej.

hammerofjustice

Nie twierdzę, że death i black są tylko w podziemiu, ale nie możesz przytaczać kapel pokroju King Of Asgard i opierać się na sprzedwaczykach, których ja przytoczyłem jako argumentu o braku podziemia. W samej Skandynawii już widocznej ekstremy jest coraz mniej i wszystko wraca tam skąd przyszło.
Wciskasz mi, że twierdzę coś, czego nawet nigdy nie pomyślałem. Gdybym myślał jak ty sądzisz, to żadna kapela nie powinna grać koncertów ani wydawać płyt.

Andreas110

Ta dyskusja nie ma sensu przeczytaj swoje słowa i jak zrozumiesz co sam napisałeś to daj znać.
1."Wciskasz mi, że twierdzę coś, czego nawet nigdy nie pomyślałem. "
2."Nie twierdzę, że death i black są tylko w podziemiu, ale nie możesz przytaczać kapel pokroju King Of Asgard i opierać się na sprzedwaczykach, których ja przytoczyłem jako argumentu o braku podziemia"

hammerofjustice

Nie wiem czego nie rozumiesz. Widzisz tam słowo TYLKO?

ocenił(a) film na 3
Andreas110

Bredzisz, kolego, strasznie i nie chcesz przyjąć do wiadomości tego, o czym pisze lord_miki. A pisze dobrze. Ty zdania zmieniać nie musisz, ale to nie znaczy że masz rację.

Andreas110

Biografie legend rocka też bywają nazywane musicalami.

użytkownik usunięty

... i jeszcze brat Sookie :-) On ma fajne ciałko^^ Lubi popylać bez koszulki :D

popylał bez koszulki w TB :) generalnie lubił "popylać" także w innym znaczeniu :)
tutaj chyba gra zakonnika we wczesnym średniowieczu więc raczej nie będzie latał na golasa
no chyba że w czasie pokutnego biczowania ;)

użytkownik usunięty
irlandia28

Kto wie, może będzie wyuzdanym zakonnikiem xD

w sumie to nie mam nic przeciwko ;)

Obejrzałam dwa trailery i zapowiada się godnie :D Tylko Johana jakoś mało... Tak czy siak czekam na premierę! ;)

ocenił(a) film na 5

Yeah!!!!

Trzeba obejrzeć chociażby po to aby zobaczyć jak Johan z toporem w ręku pali wioski i morduje chrześcijan :D

Jeszcze ekipa z Wolina niech tam zagra Igor plus może jeszcze Nordelag i będzie grało. Acha no i Włodek Kulich ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones