PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 089
ocen
6,3 10 1 311089
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Ten film bardzo mi się podobał... może znacie jakieś filmy tego typu?

Claudienn

Droga Smoka

Claudienn

Chyba Chatroom. I jeszcze Ben X.

ocenił(a) film na 3
Claudienn

Tak, tak. Bardzo ładnie napisałaś - przejmÓjący.

ocenił(a) film na 10
Podziemna

boże mam dysortografię . nie lubie jak się ludzie czepiają -,-

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

Obrażasz wielu ludzi zatem pisząc tak
Ale odnoszę wrażenie że ten temat - samobójstwa, izolacji społecznej jest po prostu nie do zrozumienia dla Ciebie z powodu niedojrzałości.
Obejrzyj ten film jak będziesz miała dzieci - a teraz nie pisz głupot.

ocenił(a) film na 1
nadin2181

Tak, nie zrozumiałem filmu bo nie jestem wrażliwy i nie mam dzieci ; (
I znowu filmu broni dziewczynka, która dała tej szmirze 8/10. Żenua

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

W moim wieku nazywanie mnie dziewczynka to takie faux pas, bo mam więcej lat niż naście.

Ten film nie musi Ci się podobać i nie musisz odkrywać tu swojej wrażliwości, tylko ale nie obrażaj innych -ale fakt do takich filmów potrzeba pewnej wrażliwości.
A to ze nie masz dzieci może będziesz miał a może nie.... Sam kiedyś się przekonasz

ocenił(a) film na 6
nadin2181

Czemu ciągle spotykam się z przekonaniem u ludzi, że gdy komuś film się po prostu nie spodobał, to go nie zrozumiał, lub nie jest wystarczająco wrażliwy?

ocenił(a) film na 8
franklysaid

Bo może do pewnych filmów potrzeba pewnego rodzaju wrażliwości.

Choć z drugiej strony uważam że można być wrażliwym i zarazem można nie być fanem tego filmu.

Główna postać żyje w dziwnym jak dla mnie świecie: do szkoły wozi go kierowca, jego świat jest jak gdyby zamknięty po przez przynależność do wyższej sfery- tata polityk itd..
A to moim zdaniem odbiera możliwość ewentualnej identyfikacji z głównym bohaterem. Może tu popełnił błąd reżyser?

ocenił(a) film na 6
nadin2181

Być może. Ja jestem osobą bardzo wrażliwą, mimo to, historia Dominika mnie nie poruszyła.

ocenił(a) film na 10
MedzikDeLow

Boże że ty nie zrozumiałeś tego filmu to twój problem... to polski film chyba jeden z najlepszych które oglądałamm!
nadin2181 ma racje widocznie jesteś za mało dojrzały żeby zrozumieć to ... sama może nie jestem dorosła ale przynajmniej zrozumiałam ten film bo wiem że takie problemy ma nie jeden człowiekk!

ocenił(a) film na 1
Claudienn

Jesteś dojrzała aby zrozumieć film a nie potrafisz napisać dobrze słowa "przejmujący" bez błędu dziewczynko :) Wracaj do podstawówki.

MedzikDeLow

A to dobre. Czepiasz się błędu w słowie "przejmujący", a sam nawet nie potrafisz umieścić przecinka w zdaniu... No tak, zapomniałem, że fora internetowe nie są na tyle bystre, żeby zrobić to za ciebie. Ciekawe jakbyś poradził sobie z napisaniem dyktanda bez pomocy "systemu", który na forach automatycznie wykrywa błędy ortograficzne. Zachowanie typowe dla niedojrzałego i zakompleksionego szczeniaka.

ocenił(a) film na 1
Pablo_28

Jeśli już próbujesz udawać "yntelygentnego" użytkownika to "Ciebie", nie "ciebie". Coś się nie udało w ripoście :)

ocenił(a) film na 10
MedzikDeLow

taa... tylko ja mam dysleksje i dysortografie głąbie napisałam to przypadkiem więc nie wtrancaj się w szczegóły !

-,-

ocenił(a) film na 6
Claudienn

Połowa mojej szkoły jest zachwycona owym filmem, a niestety nie wykazują swoją osobą wysokiego poziomu inteligencji. Film 'Sala Samobójców' ma rzesze fanów, rzeczywiście. Ale głównie są to nastolatki, które przez większość filmu zachwycały się włosami Dominika, albo nastolatkowie, którzy uważają film za dobry, bo poruszył ciekawy temat. Nie wymyśliłam tego, spotkałam się z tym osobiście. I jeszcze mój kolega zarzucił mi, że nie zrozumiałam tego filmu. Kolega, który ocenia każdy, dosłownie każdy film 10/10. To ja już nie wiem, czy ze mną jest coś nie tak?

ocenił(a) film na 1
franklysaid

Jesteś normalny, po prostu nie dałeś się ogłupić tej otoczce, która została wykreowana wokół tego filmu i mianowała go przed premierą już genialnym. Ten film jest po prostu słaby.

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

MedzikDeLow, piszesz tu wszędzie w taki sposób, jakbyś był zazdrosny o to, że ten film jest tak popularny. Sama przeżyłam depresję, wiem, co to znaczy siedzieć po ciemku i krzyczeć, co to znaczy wykazywać nienaturalną agresję wobec innych. Wiem co to znaczy uciec w świat internetu, gdzie spotkasz się z akceptacją. Wiem co to znaczy wrzeszczeć do matki, że ma cierpieć, co to znaczy chcieć umrzeć, aby częściowo dać ulgę sobie i innym, jak i też częściową nauczkę dla rodziców. Wiem co to znaczy być bliską samobójstwa. Znam taką a nie inną reakcję rodziców. Może dlatego właśnie zrozumiałam ten film i nie jest dla mnie przerysowany. Film 9/10, przy czym nie oceniam Jakuba Gierszała, bo nawet na niego nie patrzyłam w kategoriach potencjalnego wymarzonego partnera.
Może jest dla ciebie słaby właśnie dlatego, że nic takiego nie przeżyłeś i dalej żyjesz w kolorowej bańce pozorów i film wydaje ci się przez to przesadzony. Jeżeli objeżdżasz innych, że są niedojrzali, to sam zachowaj się dojrzale i nie rzucaj się na każdą osobę wpisującą się w tym temacie. Jak to mi ktoś kiedyś powiedział: ocenianie po wieku to argument najniższej kategorii, kiedy człowiekowi zabraknie innych argumentów i chce się na siłę bronić. Nie podoba ci się film? Wyraziłeś zdanie, nie musisz teraz objeżdżać wszystkich po kolei.

ocenił(a) film na 1
hienella

"Sama przeżyłam depresję, wiem, co to znaczy siedzieć po ciemku i krzyczeć" - HAHAHAH

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

Właśnie tym komentarzem dobiłeś sobie gwóźdź do trumny, udowadniając, że jesteś dzieciakiem, który wyzywa innych od dzieciaków, i który nie ma przy tym nic lepszego do roboty niż siedzenie i wyszydzanie z ludzi, którym się podoba coś, co nie podoba się tobie. HAHAHAH :) Do nauki, mały.
Boże, co za troll. :)

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

Ziomek film jest dobry, z tego co piszesz najzwyczajniej w świecie go nie zrozumiałeś, może obejrzyj go jeszcze raz, lub spróbuj za kilka lat... jak będziesz nieco dojrzalszy...

ocenił(a) film na 1
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Zmień ten avatar, profanacja mieć taki obrazek i oceniać ten gniot jako bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8
MedzikDeLow

człowieku ile ty masz lat 12? 13 ? 14? góra, twoje wypowiedzi są na takim właśnie poziomie... postudiuj trochę psychologię to może zrozumiesz problem poruszony w tym filmie...

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 10
MedzikDeLow

I knew it! ;)

MedzikDeLow

A ty Idź troolowac gdzie indziej bo stare sztuczki z wytykaniem błędów, aby ukryć brak argumentów robią się już powoli nudne.

użytkownik usunięty
Krzysztof_1984_Bydgoszcz

Jaki problem jest poruszony w tym filmie, że tylko studenci psychologii są w stanie go dostrzec? Kurczę, chyba nie będę się brał za tak ambitny film, bo go nie pojmę.

ocenił(a) film na 4
Claudienn

http://www.iplex.pl/filmy/nasza-klasa,517 podobna tematyka, dla mnie nawet o wiele lepszy!

ocenił(a) film na 10
mateuszblum

Ostrzejszy, chciałeś chyba powiedzieć;)
Niemniej akurat zgadzam się, "Nasza Klasa" to bardzo dobry film.
Owszem, występuje tu podobne zjawisko "zaszczucia".
Brutalny i mocny.
Polecam również.

Tyle że porównywanie z "Salą.." - trochę nie na miejscu.
Motyw przewodni jest inny...

mateuszblum

Chętnie wysłucham twojej opinii na temat Naszej Klasy - dlaczego uważasz, że był to film lepszy od Sali?

ocenił(a) film na 4
Pablo_28

Po prostu takie kino do mnie bardziej przemawia.
Mimo braku cudów na kijku typu "animacja"(która to twórcy chwalili się w nieskończoność, a nie powaliła wcale na kolana, dla mnie wręcz film mógłby się obyć bez niej) czy świetnej gry aktorskiej Nasza Klasa po prostu bardziej do mnie przemówiła. Sala samobójców w pewnym momencie (gdy chłopak zamyka się w pokoju i z niego nie wychodzi) straciła jak dla mnie swoją dynamikę i zaczyna się robić nudna. I tyle. Bez wyniosłych teorii. Oba filmy nie są jak dla mnie jakieś wybitne:) jeden podobał mi się bardziej od drugiego i tyle.

mateuszblum

Po prostu, takie kino bardziej do ciebie przemawia... Czyli jakie? Pozbawione "cudów na kijku" typu animacja, bez której nota bene cały ten projekt nie miałby sensu? To tak jakby nakręcić Titanica bez Titanica, Władcę Pierścieni bez pierścienia, Piratów z Karaibów bez piratów... Fakt, czy się komuś owa animacja podobała (wizualnie), jest już kwestią indywidualną - mi się podobała i szczerze, to nawet nie wiem, jakby można było to zrobić lepiej.

Wracając do Naszej Klasy, skoro już polecasz ten film, to mógłbyś przynajmniej napisać dlaczego, zamiast ogólnikowego stwierdzenia: "jeden podobał mi się bardziej od drugiego i tyle".

Uważasz, że w Sali brakowało dynamiki. Podobnie, jak w przypadku Zielonej Mili, ale jakoś nikt się tamtego filmu nie czepia. I dobrze, bo nie każdy obraz musi być przesiąkniętym akcją thrillerem.

Dla mnie nudny był np. Edward Nożycoręki, ale nie zamierzam tego filmu krytykować, czy też słabo oceniać. Nie robię tego, ponieważ nie potrafię znaleźć argumentów. Sama "nuda" to za mało. Nuda to pojęcie względne, każdy lubi coś innego.

użytkownik usunięty
mateuszblum

Nasa klasa i Sala samobójców to filmy zrobione w zupełnie innych konwencjach. I to już z tego powodu trudno je porównywać.
Sposób przedstawienia tematu/problemu różny. W Sali nie ma przemocy fizycznej (trudno do niej zaliczyć bójkę w autobusie, czy sieknięcie Jaspera :)). A właśnie często w filmie brutalność i przemoc traktowane są, jako gwarancja dobrego, czyli mocnego kina. Z tego to powodu, jak również poprzez wprowadzenie bajkowej animacji, Sala może być odbierana jako film "lżejszy" pomimo ciężkości problemu w nim przedstawionego.
Jeżeli film z założenia był kierowany do ludzi od lat 15 to po jaką chole.. miażdżyć ich psychikę "całym okrucieństwem świata".
Uważam, że reżyser Sali świetnie ukazał bezwzględność życiowych sytuacji, tym bardziej, że zrobił to bez pomocy sprawdzonych środków gwarantujących "mocne/dobre kino".
Zgadza się ...dla niektórych zwolenników "ostrej demolki psychicznej" Sala jest zbyt delikatna, problem "lalusia" niezrozumiały, a animacja zbyteczna.

ocenił(a) film na 10

filmy podobne plac zbawiciela wszyschy jestesmy chrystusami 3 najlepsze polskie realia!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones