PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 085
ocen
6,3 10 1 311085
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Bardzo dobry film

ocenił(a) film na 8

Ten film powinien zobaczyć każdy rodzić i każdy nastolatek , mogliby go puszczać w szkołach . świetnie zrobiony , gra aktorska na wysokim poziomie , i przede wszystkim film przekazuje ważną treść.
Rodzicom często wydaje się że jeśli zapewniają godziwy byt swoim pociechom , to już wystarczy , to nie można im niczego zarzucić . Rodzice Dominika w ogóle nie znali swojego syna , nie wiedzieli co lubi , jakich ma znajomych , co go interesuje , widzieli że jest "normalnym , zdrowym chłopcem" . Byli tak bardzo pochłonięci swoim życiem , a w szczególności pracą , że zapomnieli czym jest rodzina.
W pewnym momencie zaczyna coś do nich docierać , starają się mu pomóc , ale popełniają błędy , nie chcąc przyjąć do wiadomości że ich syn wymaga szczególnej opieki .
Strasznie mnie irytowała postać Sylwii , która zamknęła się w świecie wirtualnym i wciskała innym do głów , że jest niezależna , wolna itd. Dziwnie mnie że nie została poruszona kwestia tego , jakim cudem się utrzymuje , kto robi jej zakupy itd. ?
Ciągle mówiła o śmierci , ale tak na prawdę chciała żyć , w przeciwnym razie dawno by ze sobą skończyła . Chciała , tylko się bała , wciągała innych do swojego świata , szantażowała emocjonalnie innych "jak nie załatwisz mi tabletek , to się nigdy już nie spotkamy "
Gdyby nie ona zapewne nie doszło by do tragedii . Na koniec filmu płakałam jak bóbr ;(

ocenił(a) film na 6
ignis84

wydaje ci sie, ze zycie naprawde tak wyglada?
mylisz sie, jest jeszcze bardziej popie*dolone...

ocenił(a) film na 8
macio232

Doskonale wiem jak wygląda życie , z obu dwóch stron , dobrej i złej ... naprawdę złej ...

ocenił(a) film na 6
ignis84

no to powinnas widziec, ze w filmie "sala samobojcow" jest slabo pokazana ta zla strona. nawet jezeli rezyser chcial pokazac jakas glebie bolu, to zupelnie mu to nie wyszlo moim zdaniem. osoba, ktora nie czula sie nigdy zle moglaby uznac, ze jedynym problemem Dominika jest homoseksualizm(czy moze bardziej biseksualizm?)

ocenił(a) film na 8
macio232

Hmm w którym miejscu stwierdziłam że to co spotkało Dominika jest najgorszą rzeczą jaka mogła się w życiu zdarzyć ? Zapominasz o jednym , każdy waży problemy swoją miarą , dla Ciebie jego dramat , był niczym w porównaniu (jak sądzę ) z Twoimi problemami . Problemy nastolatków często są ignorowane , a później dochodzi do tragedii przez te błahe problemy.
Po za tym jego problemy nie zaczęły się od tego iż zorientował się że woli chłopców , zaczęły się w momencie odrzucenia przez rówieśników , w momencie w którym został poniżony , i nie miał do kogo się zwrócić z tym problemem , bo na rodziców nie mógł liczyć , nie miał też nikogo bliskiego.
Biseksualizm powiadasz , w filmie nie było jasno powiedziane że jest gejem , chociaż będąc w operze wyraził się jasno "że woli chłopców" , oczywiście mogła to być tylko próba zwrócenia na siebie uwagi...jednakże jak mam wrażenie że rzeczywiście tak myślał.
Jego kontakt z Sylwią w moim odczuciu nie miał podłoża seksualnego , wiem że były tam sceny wirtualnych lub wyimaginowanych pocałunków , ale ja to odebrałam w ten sposób że była jedyną mu bliską osobą , jedyną która go akceptowała , w sumie stała się jego światem , odskocznią od rzeczywistości a scena pocałunków ukazywała jak bardzo pragnie bliskości drugiej osoby.
Głębia bólu ? Ależ nie ma jednego bólu , każdą tramę inaczej się przeżywa , i każdy przeżywa ją na swój sposób ... Oczywiście to jest mój punkt widzenia , ja tak odebrałam ten film , zapewne ktoś może stwierdzić że był to miły familijny film.

ocenił(a) film na 6
ignis84

czyli dobry pomysł na film, aczkolwiek średnie wykonanie jak dla mnie. moze jakies poboczne watki zamiast tego swiata wirtualnego bylyby lepsze? po prostu czuje straszny niedosyt, poniewaz wiekszosc osob bardzo chwalila ten film, mowiono ze to najlepszy polski film ostatnich lat ipt. moim zdaniem "chrzest" jest duzo lepszym filmem... ale wracajac do tematu, ogladajac sale samobojcow prawie wogole nie czulem tego co czul Dominik, a w tym filmie powinno byc to najwazniejsze

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones