PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698547}

Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
7,0 45 831
ocen
7,0 10 1 45831
6,5 21
ocen krytyków
Shang Chi i legenda dziesięciu pierścieni
powrót do forum filmu Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni

Wszystko dla nikogo

ocenił(a) film na 5

Film oceniłem: ,,5/ 10" .

Zalety:
- akcja,
- sceny walk,
- dowcip sytuacyjny.

Wady:
- nudny scenariusz,
- dialogi pozbawione finezji i pomysłu,
- groch z kapustą, fabularnie.

Wyjaśnienie:
- naprawdę, ten film zawiera w sobie wszystko i docelowo jest przeznaczone dla nikogo.
Jeżeli uznać go za autoparodię gatunku, wtenczas być może jest to uzasadniony samo-zachwyt twórców. W mojej ocenie budzi to natomiast wątpliwość, czy aby na pewno wiedzieli co robią.
O czym może być film,, Marvela" ? O kolejnym bohaterze, który odkrywa swoje powołanie do walki i ideę ładu we Wszechświecie. Zwyczajowo, napotykając trudność przechodzi on przemianę wewnętrznych wartości i poprzez zmianę postawy zyskuje godność, którą fabuła filmu nagradza tryumfami oraz zwycięstwem trudności i oponentów.
Tymczasem w filmie,, Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" zanika autentyczność bohatera oraz wydarzeń, w których bierze udział. Jak bowiem wytłumaczyć jego nieszczerość wobec najbliższych osób oraz kompletne zaprzeczenie swojej osobowości, gdy nawet jego przyjaciółka zauważa sprzeczność w jego postępowaniu i posądza go o absurd( ,, Jestem Anna i ścigają mnie złoczyńcy więc mówcie mi Hanna" ) ?
Również, wątpliwości wzbudza sprzeczność w postulatach mieszkańców ukrytej wioski - nie wolno nam dopuścić do środka obcych, ale w imię wyższych uczuć odrzucamy rygory wynikające z zasad gwarantujących bezpieczeństwo i przetrwanie. Odrzucając jedną z nas jednocześnie kultywujemy pamięć o jej potomstwie. Taki predykat wyłania się z wątku mieszkańców wioski, co stanowi o kolejnej sprzeczności, która najwyraźniej nie jest istotna ponieważ mieszkańcy wioski tracąc swoją wiarygodność fabularną, stają się tylko pretekstem do wydarzeń wynikających z wątku fabularnego ojca protagonisty. Tymczasem ten właśnie wątek oparty na kompletnie pozbawionych racji przesłankach o mocy naszyjników stanowiących dziedzictwo po zmarłej matce - wynika z nich bowiem tyle że były potrzebne do animacji 3D.

Groch z kapustą! Nie ważne co dodamy do składu scenariusza, rezultat zawsze będzie taki sam.

Dlatego nie polecam tego filmu,, Marvela" . Mieliśmy lepsze filmy, jak np. ,, Ironman" , czy,, Ant-man" , które pozwalają cieszyć się ciekawszą intrygą i lepszymi dialogami, w tym uniwersum( multi-wersum) . Wydaje się że chyba musimy poczekać na lepsze filmy, które powiążą fabularnie więcej wątków i dadzą rezultat, do którego przywykliśmy. Takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones