PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659346}
24 403
chce zobaczyć
Sherlock Holmes 3
powrót do forum filmu Sherlock Holmes 3

Ostatnio myślałem dużo o 3 części Sherlocka Holmesa ... i stwierdziłem , że ten Sherlock
kręcony z Robertem D. Jr i Jude Lawem różni się BARDZO od Holmesa z książki i Sherlocka z
BBC . Jest tam mało dedukcji , bardzo mało , a przecież słynny detektyw z tego słynie nie prawda
? Więc uważam , że Amerykańska wytwórnia powinna zrobić takiego Sherlocka w którym jest
dużo akcji , (skoro nie potrafią stworzyć Holmes który dedukuję ) dużo krwi i dużo sensacji .
Idealnym tematem do takiego krwawego filmu z '' Amerykańskim Holmesem '' jest właśnie
Morderca z Whitechapel , czyli Kuba Rozpruwacz po ang. Jack the Ripper . Jego mordy zaczęły
się w 1888 roku - czyli można spróbować :D Myślę , że będzie to nie tylko film akcji , ale także
przedstawiający jedną z teorii - kim był Kuba Rozpruwacz . Nikt dotąd nie rozwiązał tej sprawy .
NIKT > NEVER ;p Jeżeli chcieliście coś dodać , albo przemyśleć piszcie ;d Aaa i fajnie by było
gdyby Rozpruwacza zagrałby John Deep ;p

Kuba_Krasucki

Od początku mówili że to inny Sherlock Holmes ale ten mi się bardziej podoba ta seria jest dla mnie lepsza :)

Kuba_Krasucki

Dodam - pomysł, żeby z Holmesa zrobić "dużo krwi i sensacji" jest do bani.
A pomysł Kubą Rozpruwaczem został już ukazany w grze "Sherlock Holmes vs Jack the Ripper"

Kuba_Krasucki

Wydaje mi się, ze w tej wersji Sherlocka Holmesa jest już bardzo dużo krwi i sensacji i ja bym ich więcej nie dodawała. Co do nowej części to myśle że i tak będzie dużo sensacji a mniej dedukcji, bo tego typu filmy nie potrafią mieć czegoś zmuszającego do myślenia, osobiście kocham takie filmy, bo nie trzeba się skupiać.

Kuba_Krasucki

Mało dedukcji? Chyba inny film oglądałem, naprawdę...

Kuba_Krasucki

To pewnie spodoba Ci się serial "Ripper Street", zwłaszcza, że jest zrobiony w stylu bardzo podobnym do Sherlocka.

Kuba_Krasucki

Jak już to JOHNNY DEPP. Rozumiem, że niesie Cię fantazja po tych przemyśleniach itd., ale przynajmniej pisz poprawnie imiona i nazwiska. xP
I według mnie dedukcji jest sporo, na pewno nie za mało.

gogo224

Johnny Depp to przyjęty przez niego przydomek. Nazywa sie John Christoper Depp, więc no cóż, błędu nie popełnił . Najwyżej jako takie małe przoczenie xD

JULA1_1

Napisał DEEP a nie Depp... więc spory błąd popełnił.

Kuba_Krasucki

Pewnie, że jest inny ale Robert ma w sobie to coś co sprawia że ogląda się go bardzo dobrze ;)

Kuba_Krasucki

Kiedyś oglądałem film dokumentalny na National Geographic Channel chyba, dowiedziałem się, że Kuba Rozpruwacz to kobieta, która poroniła i mściła się na innych kobietach, które były w ciąży rozpruwając im brzuch.

Kuba_Krasucki

Jasne, że film różni się od książek, bo jest tylko luźno na nich wzorowany i nikt nie mówił o wiernej ekranizacji. Co do reszty to w filmie jest już odpowiednia ilość krwi i sensacji, tyle wystarczy. A jeśli chodzi o dedukcję to w jest jej całkiem sporo, np. kiedy Holmes wyobraża sobie co zrobi za kilka sekund i jakie będą tego konsekwencje.

Kuba_Krasucki

Tak naprawdę to Sherlock Holmes kierował się rozumowanien abdukcyjnym, a nie dedukcją... ale faktem jest to iż czytałem wszystkie książki na temat przygód detektywa i rzeczywiście odbiegają one mocno od tego co jest pokazywane na ekranach. Tak czy inaczej nie mogę się doczekać 3 części filmu z Downey Jr. Może nie jest obiektywny co do Sherlocków z jego udziałem, po prostu bardzo lubię tego aktora a sam okres w którym odbywa się akcja - epoka wiktoriańska, strasznie mi przypada do gustu.

Kuba_Krasucki

Aż się dziwię, że nikt nie wytknął, że Guy Ritchie jest brytyjskim reżyserem. ;)

Kuba_Krasucki

Jack The Ripper robe się już nudny :/

Kuba_Krasucki

obejrzyj sobie serial z Benedictem Cumberbatch'em. Tam postacie są dużo bliższe książkowym (choć w dzisiejszych czasach akcja się dzieje).

Kuba_Krasucki

Dużo krwi i sensacji nieeee, odpada starczy tyle co jest. Natomiast pomysł żeby 3 część traktowała o sprawie kuby rozpruwacza, jestem jak najardziej za. Jest to jedna z najlepszych części gier z sherlockiem i w ogóle sama sprawa rozpruwacza to zagadka godna Sherlocka, w grze postanowili zakończyć to tak, że rozpruwaczem jest niejaki Jacob Levy,, co osobiście uważam również za najbardziej prawdopodobnego morderce, zagracjie w gre a dowiecie sie dlaczego, wszystko się zgadza, motywy, rodzaj pracy (rzeźnik pracujący tylko w nocy) no nie mal wszystko. Mścił sie tylko na tanich prostytutkach, bo od nich złapał kiłę (na droższe nie był go stać) dzięki czemu jego dzieci były zdeformowane bo takie niestety są skutki kiły, którą przekazał swojej żonie. Zabijając jeśli sie nie mylę, trzecią ofiarę "ucharakteryzował" jej twarz właśnie na osobę która urodziła się z matki zakażonej kiłą. Tak więc pasuje niemal wszystko! W grze bardzo fajnie zrobione jest zakończenie, dlaczego Sherlock nie oddał Jacoba w ręce policji, nie bede spoilerował bo może koś zechce zagrać :)
Drum pomysłem na film jest częśc gry "Przebudzenie" gdzie mamy do czynienia z mitologią Lovecrafta i pewnie dlatego to moja druga ulubiona część. Również polecam pograć!
A co nas czeka w filmie, dowiemy sie już za rok :)
Pozdrawiam

stuff19

Film w którym Sherlock Holmes prowadził sprawę Kuby Rozpruwacza nakręcono. "Morderstwo na zlecenie" (1979). Film z doskonałą obsadą i który doskonale oddaje klimat ówczesnego Londynu.

brudnybojek333

https://www.filmweb.pl/film/Morderstwo+na+zlecenie-1979-7910

Kuba_Krasucki

Jak dla mnie każdy film z Robertem Downey Jr. jest epicki, i ja nic bym w tych filmach nie zmieniła. Nie mówiąc już o tym, że świetnie gra każdą postać... czy tylko mnie zdaje się, że w każdym filmie gra geniusza?

Kuba_Krasucki

Jest rosyjski serial o Holmesie i Kubie rozpruwaczu z 2020 więc już ten pomysł był wykorzystany.

Ewela001

Morderstwo na zlecenie -film z lat 70. gdzie Sherlock prowadzi sprawę Kuby Rozpruwacza, później pojawia się ten motyw w grze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones