PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462549}

Siódmy syn

Seventh Son
5,6 49 951
ocen
5,6 10 1 49951
3,9 9
ocen krytyków
Siódmy syn
powrót do forum filmu Siódmy syn
Thranduil231

Tak, jest cała seria i z tego co widzę po zwiastunach, to film w połowie nie zgadza się z książką. Z resztą możesz sama ocenić. Szukaj " Kronik Wardstone"

ocenił(a) film na 5
Misterstar

*Sam :P I ile jest tomów?

Thranduil231

Dokładnie nie wiem, bo skończyłam czytać 8 i nie mogę nigdzie znaleźć 9, ale przypuszczam, że coś koło 11 lub 12 książek

Thranduil231

Jest póki co 11 książek, ale łącznie będzie 13, więc czekają nas jeszcze 2.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Dzięki :)

kamilxxx09

A film pewnie skończy się na jednej części albo, jeśli dobrze mu pójdzie w Box Officie, na trylogii.

DonAndreas

Podejrzewam ze na jednej. Dlatego te zmiany.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Z tym to akurat różnie bywa :) "Miasto kości" okazało się jedną wielką klapą. Nawet w Box Office nie wyciągnęli na tyle, by móc pokryć koszty produkcji, a druga część jest w przygotowaniu, tak więc... Wszystko jest możliwe :)

shining_diamond

Dla mnie Miasto kości jest bardzo dobre, a wyniki box officu mnie nie interesują, bo to nie ma wpływu na jakoś filmu.
A druga część nie jest w przygotowaniu, bo będa robić zamiast tego serial z nowa obsada. Niestety.

ocenił(a) film na 5
kamilxxx09

Nie napisałam nic o jakości filmu tylko o tym, że pierwsza część filmu ani na biletach ani na Box Office nie zarobiła tak dużo, by móc rozmawiać o powstaniu drugiej części. Ciebie może to nie interesować, ale producentów jak najbardziej, dlatego dla mnie niezrozumiały jest trochę fakt, że chcą robić kontynuację w jakiejkolwiek postaci. Taki na przykład "Eragon", który miał podobną sytuację do "Miasta Kości", nie dostał zielonego światła.
Natomiast jeśli już o jakości mówimy, to cóż... Scenografia, muzyka i świat przedstawiony na plus, obsada i montaż zdecydowanie na minus. Dużo pozmieniane w fabule nie mówiąc już o tym, że główni bohaterowie zostali pozbawieni najbardziej charakterystycznych dla siebie cech. Chociaż najbardziej chyba zabolała mnie zmiana Valentine'a. Gedzie ten elegancki, wysublimowany mężczyzna, którego się spodziewałam :c Co do montażu, to został on zrobiony trochę na "odwal się". Sceny połączone ze sobą w strasznie chaotyczny sposób. Znam książki bardzo dobrze, ale mimo wszystko ciężko mi się było czasami połapać o co chodzi.

O, a o tej zmianie to nie miałam zielonego pojęcia, dzięki za info :) Trochę żal mi tego, że Simon zostanie zmieniony, bo uważam, że Sheehanowi jako jedynemu udało się pokazać takiego Simona, jakiego znamy z książek.

Thranduil231

W opisie filmu jest przecież informacja o tym...

ocenił(a) film na 6
Thranduil231

w dodatku po skończeniu wszystkich zapowiedzianych tomów kronik z wardstone ma powstać dalsza ich kontynuacja ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones