PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34741}

Hotel siedmiu bram

...E tu vivrai nel terrore! L'aldilà
6,2 2 762
oceny
6,2 10 1 2762
7,0 5
ocen krytyków
Hotel siedmiu bram
powrót do forum filmu Hotel siedmiu bram

parę słów...

użytkownik usunięty

Po "Zombi 2" Fulci nigdy nie nakręcił już dobrego filmu o zombie. "Miasto żywej śmierci" służyło raczej szokowaniu okrucieństwem, przemocą (scena, w której głowa zostaje przewiercona na wylot) oraz dużą ilością krwi (scena z wnętrznościami wychodzącymi ustami). Zombie wprawdzie były, ale dziwne, znikały i pojawiały się. Raczej podciągnąłbym je pod demony, a nie to, co nazywamy "żywymi trupami". Fabuła leżała na całej linii.

"Siedem bram piekieł" miał być chyba filmem oryginalnym, gdzie zombie byłyby tylko dodatkowym smaczkiem. Niestety, znów dał o sobie znać pociąg do czerwonego koloru (mnóstwo scen z krwią) oraz szokowania (scena z pająkami, której nie obejrzałem).
Na dodatek niezbyt spieszna narracja sprawia, że film ciągnie się jak flaki (sic!) z olejem.

Na uwagę zasługuje końcowy kwadrans. Ostatnie 15 minut podciągnęło ocenę z dna o dwie gwiazdki. Mniejsza o to, że zombie pojawiały się nie wiadomo skąd. Najważniejsze, że wreszcie były pojedynki z tymi stworkami. A na koniec wizja piekła i być może najbardziej ponure zdjęcia, jakie w kinie widziałem. Jeszcze raz szok, ale tym razem estetyczny!

ocenił(a) film na 7

Przepraszam, nie wiem, czy dobrze rozumiem - oceniasz ten film tylko pod kątem tego, czy są tam zombie?

użytkownik usunięty
summers23

Przeczytaj jeszcze raz drugi akapit, a potem zastanów się, czy nadal chcesz mnie o to samo spytać, ok?

ocenił(a) film na 7

Napisałem to na podstawie: "Ostatnie 15 minut podciągnęło ocenę z dna o dwie gwiazdki. Mniejsza o to, że zombie pojawiały się nie wiadomo skąd. Najważniejsze, że wreszcie były pojedynki z tymi stworkami.(...)"
Ale ok, nevermind nie będę się czepiał, każdy ma swój gust i indywidualne podejście do tego filmu. Jak dla mnie gdyby nie został tak drastycznie pocięty przez cenzurę byłoby arcydzieło. A tak oglądamy dziurawy obraz, który tylko w zarysach przedstawia nam piękne widowisko gore papy Fulciego.

ocenił(a) film na 1
summers23

Ja tu nie widziałam ani nic pięknego ani widowiskowego dno przez wielkie D. Dajcie spokój przecież film nie jest taki stary żeby mogli byli dopracować trochę przez cały film ani jednej sceny grozy nuda nuda i jeszcze raz nuda. Ale może się komuś podoba każdy ma swój gust.

ocenił(a) film na 7
galadria44

Groza Fulciego opiera się na scenach gore potęgowanych przez specyficzny klimat. Ale zgadzam się - jeśli chodzi o horror, to każdego rusza coś innego, więc doskonale rozumiem rozbieżności w ocenie filmu przez dwie różne osoby ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones