PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 454
oceny
7,4 10 1 268454
7,3 40
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

Podobne filmy

ocenił(a) film na 10

Zna może ktoś podobne filmy do tego oprócz tego szajsu Spirit - Duch Miasta?
Wątpię że coś mi podsuniecie bo to film jedyny w swoim rodzaju ale może coś się trafi :D

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Ja znam tylko jeden film, który mi klimatem przypomina Sin City - Dark City z 1998 roku:)

http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+miasto-1998-4885

Polecam!

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Dzięki wielkie. Już się ściąga :D

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Miłego oglądania:)

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Wielkie dzięki za chęci ale ten film nie ma nic wspólnego z Sin City. Miasto grzechu to kryminał a tamto to thriller sci -fi więc nie wiem co to za podobieństwa. Mimo to film niezły. Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Ale podobny mroczny klimat i plastyczny obraz... Takie połączenie Sin City i Matrixa:D

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Plastycznego obrazu to w tym filmie nie było a to hańba stawiając to go na równi z Matrixem ;)

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Nie postawiłem na równi tylko porównałem, ale nie będę się kłócił. Po obejrzeniu tego filmu takie porównanie przyszło mi do głowy. Sposób przedstawienia fabuły jest (monolog), miasto spowite nocą i jego architektura, stroje, samochody i kryminalna zagadka śmierci przypominały mi w pierwszej kolejności o Sin City. A Ci dziwni mutanci sprawujący władzę nad ludźmi i miastem oraz cała ta historia o przerabianiu (kalibracji) miasta, ludzi i ich tożsamości kiedy czas się zatrzymuję - przypomina mi agentów Smith-ów i ideę Matrix-a.

Fakt... Może nie jest to tak wysokobudżetowa produkcja jak wcześniej wspomniane filmy, ale jak dla mnie trzyma równy poziom.

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Przypomniał mi się jeszcze jeden film, który gdzieś ktoś porównał do Sin City. Jest to Bunraku:

http://www.filmweb.pl/film/Bunraku-2010-479132

Nie oglądałem jeszcze, bo nie mogłem go znaleźć. Dodatkowo, gdybyś szukał czegoś zbliżonego do Dark City, mam dla Ciebie inny świetny film w podobnym klimacie:

http://www.filmweb.pl/film/Trzynaste+pi%C4%99tro-1999-30840

Polecam też eXistenZ;)

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Dzięki ale nie skorzystam . Drugi tak idealny film nie istnieje niestety ;))

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

Bardzo prawda, jakby to Mozil ujął. Drugie takieho nie ma :)

ocenił(a) film na 9
namebis

Jeśli chodzi o styl i realizację, to w podobnym jest "300" przecież. No a jeśli o klimat, to polecam takiego starocia jak "Zbieg z Alcatraz" :) Tam też masz prawdziwego twardziela w skorumpowanym świecie. W ogóle w kwestii podobieństwa klimatu, to trzeba by poszukać w filmach noir.
A i taka animacja się mi przypomniała - "Renesans" - to już na serio bardzo podobne jest, może bez czarnego humoru, ale wszystko inne bardzo podobne.

A "Bunraku" tam przede wszystkim bardzo przeciętny jest, to go odróżnia od "Sin City" :D

ocenił(a) film na 9
Roy_v_beck

Wczoraj obejrzałem "Bunraku". Może jest przeciętny, ale dla lubiących podobne klimaty - w sam raz. Momentami fajne wykonanie i walki. Na pewno lepszy od "Spirit".

Jeżeli chodzi o wykonanie przypominające "Sin City" i "300" to podobał mi się pod tym względem film Goemon:

http://www.youtube.com/watch?v=a_BzNsDvpRY

Ps: @Darkadi15 Podobny, a identyczny to wielka różnica. Tak jak namebis napisał: "Drugie takieho nie ma :)". Zamiast szukać klona "Sin City" - obejrzyj ten film setny raz;)

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Haha, napisałem posta na 4 slowa w tym 2 błędy :PP. Ale co prawda to prawda, Sin city można oglądać i ze 100 razy i się nie znudzi, szczegolnie postać Marva jest tu wybitna, typowy przerysowany twardziel z elementami sf :D. A czytając zapowiedź 2. części SC (oby było w tym 2012) to opis sceny z Marvem jest zaje...sty i jeszcze bardziej podsyca zniecierpliwienie :]
"W "Just Another Saturday Night" Marv budzi się na autostradzie, otoczony zwłokami martwych chuliganów. Bohater próbuje ustalić, co wydarzyło się poprzedniego wieczoru. "

ocenił(a) film na 10
namebis

Sram w gacie na tą drugą część ;))

Darkadi15

pirat

ocenił(a) film na 10
Mati_JCVD

Nie martw się ty też. www.kalkulatorkar.pl Sprawdź se ile zapłacisz za swoje piractwa :D

ocenił(a) film na 10
marekbikowski

Trafne polecenie, jeśli komuś podoba się klimat Sin City to i Mroczne miasto doceni.

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

Rats: A Sin City Yarn

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

Renaissance - może to zbadaj czy ci się spodoba.

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

"Zabójcze porachunki". Z soboty na niedzielę leci na pulsie powtórka. Jednakże dużo ustępuje on od "Sin City".

ocenił(a) film na 10
Pietrek12333

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Naprawdę doceniam ;)

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

Bardzo ciężko znaleźć podobny film, który by dorównywał temu dziełu ale może tobie chodzi o filmy kryminalne, a konkretnie z podgatunku Noir? Gdzie właśnie Sin City jest wzorowany na Filmie Noir, stąd prawdopodobnie ten niesamowity, pełen tajemniczości klimat.

ocenił(a) film na 10
LuckyLuciano

Nie wiem możliwe. Ale w Sin City pasuje mi wszystko a w innych polecanych przez użytkowników czegoś zawsze brakuje. ;)

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

Może to głupio zabrzmi ale oglądałeś film pt"300"?

ocenił(a) film na 10
LuckyLuciano

Ta , nic ciekawego.

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

Hmmm, ja osobiście bym ci polecił stare filmy z gatunku Noir, taki jak np. "Sunset Blvd." tyle, że takie filmy nie mają oprócz klimatu nocnych ulic, mokrych od deszczu, tajemniczości, klimatycznej muzyki i pojawiającej się narracji za wiele wspólnego z Sin City, a tym bardziej obróbki wizualnej. Tyle, że nie każdy lubi stare filmy i nie każdemu mogą one przypaść do gustu.

ocenił(a) film na 10
LuckyLuciano

Ja nienawidzę starych filmów u mnie film jaki oglądam to max rok 2000. Więc dzięki ale nie skorzystam.

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

pffff no to ladnie, z tego co masz w swoim reperturze nic ciekawego nie znalazlem , zobacz moze co ja mam u siebie to moze zalapiszesz cos bo jak patrze to masakra, przepraszam musialem!!

ocenił(a) film na 10
bukat

Pisałem że nie oglądam starych filmów więc nie wiem czym ty jesteś zdziwiony?!

ocenił(a) film na 9
Darkadi15

ehhh wlasnie tym jak mozna nie lubic starego kina (czyli od poczatku do 2000 roku jak pisales ;/) nawet tylko pare tytulow, ale oj tam twoja strata;]

ocenił(a) film na 3
bukat

jak dla mnie podobny, ale 100 razy lepszy jest sucker punch

ocenił(a) film na 10
Darkadi15

noir
"WIELKI SEN" Howarda Hawksa
"PODWÓJNE UBEZPIECZENIE" Billy Wildera
"KEY LARGO" Johna Hustona
"KOBIETA W OKNIE" Fritza Langa
"LAURA" Otto Premingera...
neo-noir
"RUMBLE FISH" Francisa Forda Coppoli
"TAJEMNICE LOS ANGELES" Curtisa Hansona
"CHINATOWN" Romana Polańskiego
"GDZIE LEŻY PRAWDA" Atoma Egoyana
"ŻAR CIAŁA" Lawrence'a Kasdana
"LISTONOSZ ZAWSZE DZWONI 2 RAZY" Boba Rafelsona
"ŚCIEŻKA STRACHU" braci Coen
"PROSTY PLAN" Sama Raimi
"OSTATNIE UWIEDZENIE" Johna Dahla
"KRWAWY ROMEO" Petera Medaka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones